ajurweda ayurveda tcm

Zamiast leczyć, zapobiegaj – czyli kilka słów o Ajurwedzie

Ajurweda jest starohinduską sztuką leczenia, ale przede wszystkim sztuką wspomagania pierwotnej równowagi organizmu. Nazywana bywa „matką medycyny” – jako jeden z najstarszych systemów leczniczych znanych człowiekowi. Medycyna spotyka się w niej z psychologią, filozofią i dbałością o kondycję fizyczną.

Ajurweda opiera się na zastosowaniu zbawiennych właściwości roślin,w tym niezwykłych adaptogenów,  i skomponowaniu takich mieszanek, które pozytywnie wpłyną na nasze zdrowie. Przedstawiamy niektóre z nich.

Triphala
Jedna z najsłynniejszych mieszanek ajurwedyjskiej medycyny i potężny adaptogen. Składają się na nią trzy sproszkowane owoce Behada, Amla i Harada. Triphala wspomaga obciążony układ pokarmowy, zmniejsza poziom glukozy we krwi zapobiegając jej skokom, wspomaga pracę jelit a także wzmacnia  serce i wątrobę.

Shatavari
Adaptogen nazywany „kobiecą rośliną”. Prawdziwy afrodyzjak! Podnosi libido, korzystnie wpływa na krążenie i pracę serca. 

Ashwagandha
Adaptogen numer jeden indyjskiej medycyny, której udowodnione działanie antybakteryjne, antyoksydacyjne i detoksykujące wykorzystuje się we współczesnej medycynie. Ashwagandha zapobiega chorobie Alzheimera, pozytywnie wpływa na pracę mózgu, chroni przed stresem oraz związanymi z nim dolegliwościami, jak wrzody żołądka, bóle głowy, czy rozkojarzenie.

Zakochaj się w adaptogenach i poczuj powrót wewnętrznej równowagi. Skorzystaj z uzdrawiającego działania naturalnych substancji, wyłącznie roślinnego pochodzenia, bez syntetycznych substancji chemicznych. Naturalne, wegańskie suplementy diety to zdrowie w czystej postaci!

Napisaliśmy o...

The Gorgeous Formula

150g

Piękno od środka Adaptogeny. Suplement diety na urodę i piękną cerę ZOJO Beauty Elixirs The Gorgeous Formula 150g młody jęczmień, czarna porzeczka, baobab, ashwagandha, mucuna pruriens, triphala, matcha

The Young Formula

150g

Skin hai and nails supplement ZOJO The YOUNG Formula

The Sexy Formula

150g

inner beauty supplements suplementy diety na piękno od środka