ajurweda

Zamiast leczyć, zapobiegaj – czyli kilka słów o Ajurwedzie

Ajurweda jest starohinduską sztuką leczenia, ale przede wszystkim sztuką wspomagania pierwotnej równowagi organizmu. Nazywana bywa „matką medycyny” – jako jeden z najstarszych systemów leczniczych znanych człowiekowi. Medycyna spotyka się w niej z psychologią, filozofią i dbałością o kondycję fizyczną.

Ajurweda opiera się na zastosowaniu zbawiennych właściwości roślin i skomponowaniu takich mieszanek, które pozytywnie wpłyną na nasze zdrowie. Przedstawiamy niektóre z nich.

Triphala
Jedna z najsłynniejszych mieszanek ajurwedyjskiej medycyny i potężny adaptogen. Składają się na nią trzy sproszkowane owoce Behada, Amla i Harada. Triphala wspomaga obciążony układ pokarmowy, zmniejsza poziom glukozy we krwi zapobiegając jej skokom, wspomaga pracę jelit a także wzmacnia  serce i wątrobę.

Shatavari
Adaptogen nazywany „kobiecą rośliną”. Prawdziwy afrodyzjak! Podnosi libido, korzystnie wpływa na krążenie i pracę serca. 

Ashwagandha
Adaptogen numer jeden indyjskiej medycyny, której udowodnione działanie antybakteryjne, antyoksydacyjne i detoksykujące wykorzystuje się we współczesnej medycynie. Ashwagandha zapobiega chorobie Alzheimera, pozytywnie wpływa na pracę mózgu, chroni przed stresem oraz związanymi z nim dolegliwościami, jak wrzody żołądka, bóle głowy, czy rozkojarzenie.

Zakochaj się w adaptogenach i poczuj powrót wewnętrznej równowagi. Skorzystaj z uzdrawiającego działania naturalnych substancji, wyłącznie roślinnego pochodzenia, bez syntetycznych substancji chemicznych. Naturalne, wegańskie suplementy diety to zdrowie w czystej postaci!

Napisaliśmy o...

The Gorgeous Formula

150g

Adaptogeny. Suplement diety na urodę i piękną cerę ZOJO Beauty Elixirs The Gorgeous Formula 150g młody jęczmień, czarna porzeczka, baobab, ashwagandha, mucuna pruriens, triphala, matcha

The Young Formula

150g

The Sexy Formula

150g