ajurweda ayurveda tcm

Strona główna Blog Zamiast leczyć, zapobiegaj – czyli kilka słów o Ajurwedzie

#ajurweda, #ayurveda, #medycyna holistyczna, #medycyna naturalna, #medycyna alternatywna, #'

Zamiast leczyć, zapobiegaj – czyli kilka słów o Ajurwedzie

Ajurweda jest starohinduską sztuką leczenia, ale przede wszystkim sztuką wspomagania pierwotnej równowagi organizmu. Nazywana bywa „matką medycyny” – jako jeden z najstarszych systemów leczniczych znanych człowiekowi. Medycyna spotyka się w niej z psychologią, filozofią i dbałością o kondycję fizyczną.

Ajurweda opiera się na zastosowaniu zbawiennych właściwości roślin,w tym niezwykłych adaptogenów,  i skomponowaniu takich mieszanek, które pozytywnie wpłyną na nasze zdrowie. Przedstawiamy niektóre z nich.

Triphala
Jedna z najsłynniejszych mieszanek ajurwedyjskiej medycyny i potężny adaptogen. Składają się na nią trzy sproszkowane owoce Behada, Amla i Harada. Triphala wspomaga obciążony układ pokarmowy, zmniejsza poziom glukozy we krwi zapobiegając jej skokom, wspomaga pracę jelit a także wzmacnia  serce i wątrobę.

Shatavari
Adaptogen nazywany „kobiecą rośliną”. Prawdziwy afrodyzjak! Podnosi libido, korzystnie wpływa na krążenie i pracę serca. 

Ashwagandha
Adaptogen numer jeden indyjskiej medycyny, której udowodnione działanie antybakteryjne, antyoksydacyjne i detoksykujące wykorzystuje się we współczesnej medycynie. Ashwagandha zapobiega chorobie Alzheimera, pozytywnie wpływa na pracę mózgu, chroni przed stresem oraz związanymi z nim dolegliwościami, jak wrzody żołądka, bóle głowy, czy rozkojarzenie.

Zakochaj się w adaptogenach i poczuj powrót wewnętrznej równowagi. Skorzystaj z uzdrawiającego działania naturalnych substancji, wyłącznie roślinnego pochodzenia, bez syntetycznych substancji chemicznych. Naturalne, wegańskie suplementy diety to zdrowie w czystej postaci!

Produkty opisane w artykule

Smacznie i zdrowo

Nasze propozycje podania

czekoladowe-brownie-z-kolagenem

Czekoladowe brownie ze skórką pomarańczową

40 min

Adaptogeny

#GoldenAdaptoLatte

Gruszki duszone w winie z hibiskusem i aronią

5 min

Pizza-z-winogronami-przepis

Pizza z winogronami i formułą YOUNG

Zapisz się na newsletter i zdobądź 15% rabatu na pierwsze zakupy

Wysyłam...
Dziękujemy. Sprawdź pocztę, Twój 15% kod promocyjny czeka. Udanych zakupów, Piękna!
Podaj proszę poprawny adres email
Uzupełnij proszę wszystkie wymagane pola
Member exists