Strona główna Blog Mindfulness – zacznij już dziś

#medytacja, #relaks, #mindfulness

Mindfulness – zacznij już dziś

Każda z nas jest kobietą wielozadaniową i zabieganą – już rano planujemy, co będziemy musiały zrobić wieczorem, a nawet jutro. W domu często myślimy o pracy i odwrotnie, podczas zabawy z dzieckiem, skupiamy się na tym, co ugotować na obiad. Czy nie warto czasem zatrzymać się choć na chwilę? Skupić się na tym, co jest tu i teraz – cieszyć się z ładnej pogody za oknem, z uśmiechu, którym obdarowało nas dziecko czy komplementu od sąsiada. To właśnie podstawa filozofii „mindfulness”, która sprawia, że żyjemy bardziej świadomie i uważnie.

W uproszczeniu, mindfulness to uważna obecność. Aby ją osiągnąć, musimy przejść od teorii do praktyki, czyli zacząć ćwiczyć. Najprostszym sposobem będzie zakup maty do jogi medytacja w pozycji siedzącej, z zamkniętymi oczami, skupieniem się na oddechu i tym, co dzieje się tu i teraz. Nie zniechęcajmy się zbyt szybko – potraktujmy te ćwiczenia jako moment wyciszenia, relaksu i po prostu chwili dla samej siebie. Wraz z upływem czasu, wszystko co będziemy robiły uważnie np. sprzątanie, gotowanie, może być naszym własnym ćwiczeniem.

Trening czyni mistrza we wszystkich dziedzinach naszego życia, także w filozofii mindfulness. Najważniejsza jest praktyka, czyli przeznaczenie kilku-kilkunastu minut dziennie na medytację, podczas której będziemy mogły się skupić tylko na sobie – zarówno na ciele, jak i umyśle. Pewnie teraz każda z Was zastanawia się – skąd wziąć ten czas? To trudne, ale może spróbuj na przykład położyć dziecko spać 15 minut wcześniej, a część swoich obowiązków przekaż partnerowi. A może uda Ci się zachęcić członków swojej rodziny do podobnej praktyki? (tak, da się ;))  Późniejsze korzyści odczuje każdy, łącznie z Tobą, Twoim partnerem czy dzieckiem/dziećmi.

Skoro już o korzyściach mowa, to filozofia mindfulness pomoże Ci m.in.:

  • Lepiej radzić sobie z emocjami
  • Poprawić świadomość swojego ciała
  • Uważnie przeżywać każdą chwilę
  • Zredukować stres
  • Łatwiej podejmować decyzje
  • Być bardziej cierpliwą
  • Otaczać się ludźmi, którzy sprawiają, że jesteś szczęśliwa

Oczywiście korzyści jest więcej, część z nich poznasz sama, praktykując mindfulness. Jeśli jednak nie jesteś przekonana, czy sobie poradzisz, wybierz się na kurs, który odpowiednio Cię do tego przygotuje.

Pamiętaj – bądź cierpliwa i życzliwa wobec samej siebie. Naucz się czasem odpuszczać, nie poddawać się presji otoczenia i nie spełniaj niczyich oczekiwań.  Albo pozwól, żeby to właśnie filozofia mindfulness pomogła Ci w osiągnięciu takiego stanu;)

Zastanawiasz się jak zacząć? Po prostu usiądź, weź głęboki oddech, zamknij oczy i…skup się na tym, co jest tu i teraz. A teraz najważniejsze – zacznij już dziś. A jeśli masz kłopot z odstresowaniem się, wzbogać swoją dietę w naturalne adaptogeny, niezwykłe substancje, które pomagają zwalczać psychiczny i fizyczny stres.

Wypróbuj też przepiękne maty do jogi Moonholi.

Produkty opisane w artykule

Smacznie i zdrowo

Nasze propozycje podania

czekoladowe-brownie-z-kolagenem

Czekoladowe brownie ze skórką pomarańczową

40 min

Adaptogeny

#GoldenAdaptoLatte

Gruszki duszone w winie z hibiskusem i aronią

5 min

Pizza-z-winogronami-przepis

Pizza z winogronami i formułą YOUNG

Kakaowe-trufle-przepis

Kakaowe trufle z Magic Cocoa z grzybami

Zapisz się na newsletter i zdobądź 15% rabatu na pierwsze zakupy

Wysyłam...
Dziękujemy. Sprawdź pocztę, Twój 15% kod promocyjny czeka. Udanych zakupów, Piękna!
Podaj proszę poprawny adres email
Uzupełnij proszę wszystkie wymagane pola
Member exists