Czakry – uwolnij życiową energię

Według wierzeń Dalekiego Wschodu istnieją punkty przyjmowania i przyswajania energii życiowej w ciele człowieka zwane czakrami. Znajdują się one wzdłuż kręgosłupa od jego podstawy do korony głowy. Odpowiadają siedmiu podstawowym poziomom świadomości przetrwania i bezpieczeństwa, seksualności, siły, inteligencji emocjonalnej, osobowości, percepcji i mądrości. Przedstawiają nasze psychiczne zdrowie i samopoczucie, zdrowie fizyczne, jak również integrują ciało, ducha i umysł.

Każda czakra ma swój kolor, lokalizację i inną funkcję.

  1. Korony – kolor fioletowy (rzadko biały), nieco nad szczytem głowy. Odpowiada za myślenie całościowe, funkcje paranormalne.
  2. Trzeciego Oka – kolor indygo, nieco nad brwiami. Odpowiada za intuicję, analizę oraz percepcję pozazmysłową.
  3. Gardła – kolor jasnoniebieski, pod kością grdyki. Odpowiada za mowę, samoekspresję.
  4. Serca – kolor zielony (rzadko złoty), na wysokości płuc. Odpowiada za poświęcenie, miłość, współczucie oraz uzdrawianie.
  5. Splotu słonecznego – kolor żółty, blisko pępka. Odpowiada za funkcje mentalne, moc, kontrolę, ambicję oraz karierę.
  6. Sakralna – kolor pomarańczowy 3 cm poniżej pępka. Odpowiada za emocje, twórczość, seksualność.
  7. Podstawy – kolor czerwony podstawa kręgosłupa. Odpowiada za instynkt, przetrwanie oraz bezpieczeństwo.

Czakry mogą być zarówno otwarte lub zamknięte, nadmiernie i niedostatecznie aktywne, a ich blokady lub przeładowania mogą stanowić różnorodne problemy życiowe. Aby doprowadzić ciało do stanu równowagi należy miedzy innymi oddziaływać na czakry poprzez masaż, praktykę jogi czy kontrolę oddechu.

Według wierzeń rozwijanie czakr prowadzi do rozwoju wewnętrznego i duchowego wyzwolenia. Przekonaj się sama jak działają Twoje czakry, zapal jedną ze świec ZOJO  i uwolnij swoją życiową energię. A jeśli nie masz jeszcze maty do jogi, zachęcamy się do zajrzenia na Moonholi, gzie znajdziesz najpiękniejsze maty do jogi.

Artykuł przygotowany przez Kasię.

Napisaliśmy o...

Bossy, but Gorgeous

190g

Girl on Fire

190g

Jimmy Whoo?

190g