adaptogeny na stres adaptogens for stress

Magiczny dotyk człowieka – zalety masażu

Masaż definiuje się jako manualną manipulację tkanek miękkich oraz stawów, przeprowadzaną w najróżniejszych celach od rozluźnienia, przez pobudzenie ukrwienia, aż po ujędrnienie skóry.

Historia masażu wywodzi się ze starożytności, kiedy to był on uzupełnieniem obrzędów religijnych, a z czasem stał się częścią medycyny ludowej. Zapoczątkowany w Indiach i Chinach tysiące lat temu, stanowił naturalną metodę leczniczą.

Wraz z rozwojem fizjologii i neurofizjologii powstawały nowe metody masażu takie jak segmentarny, limfatyczny, łącznotkankowy czy okostnowy.

Skóra stanowi zewnętrzną powłokę ciała i jest ściśle powiązana z układem nerwowym, dlatego też odbiera ze środowiska bodźce takie jak ciepło, zimno, ból, czy dotyk. W czasie zabiegu masażu usuwane są obumarłe komórki naskórka. Zabieg ten przyczynia się również do poprawy oddychania skórnego. Wpływa on również na obieg krwi i chłonki w naczyniach skórnych, dzięki czemu z dostarcza tkankom i organom substancji odżywczych, a z drugiej strony usuwa produkty przemiany materii.

Masaż wpływa również na szybsze wydalanie produktów przemiany materii z mięśni. Po około 5 minutowym masażu zdolność do pracy mięśnia wzrasta 3- 5 krotnie! Masaż poprzez wpływ na tkanki znajdujące się w obrębie stawów (tzw. aparat więzadłowo-torebkowy) może wpłynąć na poprawę zakresu ruchomości oraz zmniejszenie bólu w obrębie stawu. „Krew to życie”. Masaż poprzez pobudzenie układu krążenia oraz limfatycznego wpływa na lepsze zaopatrzenie tkanek w tlen i substancje odżywcze. Zmniejsza on również opór krwi w tętnicach przez co ułatwia pracę serca.

Najczęściej stosuje się tradycyjne techniki masowania, czyli rozcieranie, głaskanie, wyciskanie, przesuwanie, oklepywanie. W czasie masażu odprężamy się i relaksujemy. Odpręża się też nasze ciało, miejsca pełne napięcia i bólu zostają rozluźnione. Regularne stosowanie masażu polepsza samopoczucie, po masażu odczujemy mniejsze napięcie w plecach i karku. Masaż klasyczny poprawia wygląd skóry, jest ona lepiej dotleniona i ukrwiona.

A żeby poczuć się jeszcze lepiej i jeszcze bardziej zminimalizować poziom stresu w organizmie, możesz stosować adaptogeny od ZOJO. Ich magiczna moc może zdziałać cuda dla Twojego ciała i ducha.

Napisaliśmy o...

The Gorgeous Formula

150g

Piękno od środka Adaptogeny. Suplement diety na urodę i piękną cerę ZOJO Beauty Elixirs The Gorgeous Formula 150g młody jęczmień, czarna porzeczka, baobab, ashwagandha, mucuna pruriens, triphala, matcha

The Sexy Formula

150g

inner beauty supplements suplementy diety na piękno od środka

The Young Formula

150g

Skin hai and nails supplement ZOJO The YOUNG Formula