Magiczny dotyk człowieka – zalety masażu

Masaż definiuje się jako manualną manipulację tkanek miękkich oraz stawów, przeprowadzaną w najróżniejszych celach od rozluźnienia, przez pobudzenie ukrwienia, aż po ujędrnienie skóry.

Historia masażu wywodzi się ze starożytności, kiedy to był on uzupełnieniem obrzędów religijnych, a z czasem stał się częścią medycyny ludowej. Zapoczątkowany w Indiach i Chinach tysiące lat temu, stanowił naturalną metodę leczniczą.

Wraz z rozwojem fizjologii i neurofizjologii powstawały nowe metody masażu takie jak segmentarny, limfatyczny, łącznotkankowy czy okostnowy.

Skóra stanowi zewnętrzną powłokę ciała i jest ściśle powiązana z układem nerwowym, dlatego też odbiera ze środowiska bodźce takie jak ciepło, zimno, ból, czy dotyk. W czasie zabiegu masażu usuwane są obumarłe komórki naskórka. Zabieg ten przyczynia się również do poprawy oddychania skórnego. Wpływa on również na obieg krwi i chłonki w naczyniach skórnych, dzięki czemu z dostarcza tkankom i organom substancji odżywczych, a z drugiej strony usuwa produkty przemiany materii.

Masaż wpływa również na szybsze wydalanie produktów przemiany materii z mięśni. Po około 5 minutowym masażu zdolność do pracy mięśnia wzrasta 3- 5 krotnie! Masaż poprzez wpływ na tkanki znajdujące się w obrębie stawów (tzw. aparat więzadłowo-torebkowy) może wpłynąć na poprawę zakresu ruchomości oraz zmniejszenie bólu w obrębie stawu. „Krew to życie”. Masaż poprzez pobudzenie układu krążenia oraz limfatycznego wpływa na lepsze zaopatrzenie tkanek w tlen i substancje odżywcze. Zmniejsza on również opór krwi w tętnicach przez co ułatwia pracę serca.

Najczęściej stosuje się tradycyjne techniki masowania, czyli rozcieranie, głaskanie, wyciskanie, przesuwanie, oklepywanie. W czasie masażu odprężamy się i relaksujemy. Odpręża się też nasze ciało, miejsca pełne napięcia i bólu zostają rozluźnione. Regularne stosowanie masażu polepsza samopoczucie, po masażu odczujemy mniejsze napięcie w plecach i karku. Masaż klasyczny poprawia wygląd skóry, jest ona lepiej dotleniona i ukrwiona.

A żeby poczuć się jeszcze lepiej i jeszcze bardziej zminimalizować poziom stresu w organizmie, możesz stosować adaptogeny od ZOJO. Ich magiczna moc może zdziałać cuda dla Twojego ciała i ducha.

Napisaliśmy o...

The Gorgeous Formula

150g

Adaptogeny. Suplement diety na urodę i piękną cerę ZOJO Beauty Elixirs The Gorgeous Formula 150g młody jęczmień, czarna porzeczka, baobab, ashwagandha, mucuna pruriens, triphala, matcha

The Sexy Formula

150g

The Young Formula

150g