Złote mleko-Golden-milk-golden-latte-golden-mylk-zlote-latte-złote-latte-złote-mleko-zlote-mleko-beauty-drink-turmeric-latte

Strona główna Blog Złote mleko – 7 powodów aby pić złote mleko

#kurkuma, #beauty supplement, #złote mleko, #złote latte, #drink z kurkumą, #złoty drink, #beauty drink, #beauty latte, #golden latte, #golden drink, #golden milk, #golden mylk, #turmeric latte, #turmeric drink, #golden adapto latte

Złote mleko – 7 powodów aby pić złote mleko

Złote mleko z kurkumą a Ajurweda

Złote mleko to napój, który od wieków jest stosowany w tradycyjnej medycynie chińskiej i medycynie ajurwedyjskiej. Od niedawna pojawił się również w centrum zainteresowania świata zachodniego. Według najnowszych danych Google Trends, jego główny składnik, czyli kurkuma jest obecnie wyszukiwana ponad 300% częściej niż w poprzednim roku. Sprawdź, za co ludzie pokochali tę zdrową i aromatyczną miksturę.

Złote mleko golden milk

Złote mleko – Golden Adapto Latte Beauty Drink

Ten wegański napój to prawdziwy klejnot Ajurwedy i wspaniała ciepła alternatywa dla kawy czy herbaty. Główne korzyści zdrowotne wynikające z picia złotego latte są związane z kurkumą i jej aktywnym składnikiem, kurkuminą. Kurkumina to polifenol, wykazujący wiele aktywności i mający korzystny wpływ na ludzkie zdrowie. I choć sama kurkuma zawiera tylko około 3% masy kurkuminy, połączenie tej złotej przyprawy z czarnym pieprzem zwiększa jej przyswajalność aż o 2000%. A to dopiero początek niespodzianek. Poznaj siedem powodów, dla których warto wprowadzić złote mleko do diety.

Złote mleko złote latte golden milk golden latte

Złote mleko Golden Adapto Latte Beauty Drink od ZOJO

Złote mleko może poprawić zdrowie serca

Najnowsze badania Instytutu Kardiologii pokazują, że 10,5 miliona osób w Polsce ma nadciśnienie, milion cierpi na niewydolność serca, 80 tysięcy co roku przechodzi zawał. Jeśli nie zaczniemy o siebie dbać i nie zmienimy trybu życia, te liczby się zwiększą. Oprócz odpowiedniej profilaktyki i zmiany nawyków, warto do diety wprowadzić również kubek złotego mleka. Badania prowadzone nad właściwościami kurkuminy są bardzo obiecujące i wykazują, że w niektórych przypadkach zapobiega ona i odwraca groźny dla życia proces przerostu serca. Ponadto, liczne eksperymenty na zwierzętach dowiodły, że ta przyprawa znakomicie pobudza krążenie i rozrzedza krew, działając jak naturalne wsparcie dla osób cierpiących na nadciśnienie. Dlatego warto wprowadzić złote latte do swojej diety.

Złote mleko złote latte golden milk

Złote mleko od ZOJO Beauty Elixirs

Złote mleko może poprawić pamięć i funkcję mózgu

Badania pokazują, że kurkumina może zwiększać poziom czynnika neurotroficznego pochodzenia mózgowego. W uproszczeniu, to związek, który pomaga tworzyć nowe połączenia w mózgu i wspomaga wzrost komórek mózgowych. To sprawia, że złote mleko jest wsparciem dla prawidłowego funkcjonowania mózgu. Składniki złotego mleka mogą pomóc w zachowaniu pamięci i zmniejszyć spadek funkcji mózgu w chorobie Alzheimera i chorobie Parkinsona.

Złote mleko – kluczowe składniki są pełne przeciwutleniaczy

Przeciwutleniacze są niezbędne do funkcjonowania komórek. Badania pokazują, że dieta bogata w antyoksydanty może pomóc zmniejszyć ryzyko zakażeń i chorób. Kurkuma w połączeniu z aromatycznym cynamonem tworzy przepyszną broń w walce ze starzejącymi się komórkami. Przeciwutleniacze zawarte w kurkumie i cynamonie mają jeszcze jedną cechę. Fantastycznie chronią komórki skóry przed stresem oksydacyjnym i wolnymi rodnikami, wpływając również na urodę i sprawiając, że cera staje się promienna. Po prostu wspierają piękno „od wewnątrz” – dodaje Marta Ravensdale, właścicielka Zojo Beauty Elixirs, polskiej marki, której produkty składają się wyłącznie z superfoods i adaptogenów. Dla wielu #zojogirls złote latte to już nieodłączny element dnia.

złote mleko złote latte golden milk golden latte

Złote latte – gotowa mieszanka od ZOJO Beauty Elixirs

Złote mleko zmniejsza stany zapalne i bóle stawów

Kurkuma ma również silne właściwości przeciwzapalne. Wiele badań wykazało, że kurkumina, występująca w kurkumie stosowanej w złotym mleku, może złagodzić specyficzny ból odczuwany przez pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów. W rzeczywistości kurkumina ma tak imponujące właściwości przeciwzapalne, że w niektórych przypadkach stwierdzono, że jest bardziej skuteczna niż niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), takie jak ibuprofen.

Złote mleko – kurkuma zawarta w złotym latte może poprawić trawienie i zdrowie jelit

Kurkuma, główny składnik złotego mleka, może pomóc złagodzić niestrawność i poprawić trawienie tłuszczu, zwiększając produkcję żółci nawet o 62%. Wreszcie badania pokazują, że ten złoty proszek może pomóc w utrzymaniu prawidłowego trawienia i zapobiec zaostrzeniom u osób z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego, zaburzeniem zapalnym przewodu pokarmowego powodującym owrzodzenie w jelitach.

złote mleko złote latte golden milk golden latte

Złote mleko – gotowy beauty drink od ZOJO Beauty Elixirs

Złote mleko na wzmocnienie kości – wapń i witamina D

Zarówno mleko krowie, jak i jego roślinna alternatywa są źródłem wapnia i witaminy D. Oba te składniki odżywcze przyczyniają się do wzmocnienia kośćca, zmniejszając ryzyko chorób, takich jak osteopenia i osteoporoza. – Aby czerpać jak najwięcej korzyści zdrowotnych ze złotego mleka, warto zrezygnować z dodawania do niego miodu lub syropu.

Złote latte i jego właściwości antybakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne

W Indiach złote mleko jest często stosowane jako domowy środek przeciw przeziębieniu. Kurkuma i cynamon, które są używane do produkcji złotego mleka mają właściwości przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Mogą też chronić organizm przed infekcjami. Ich właściwości przeciwutleniające wzmacniają układ odpornościowy i sprawiają, że możemy dłużej cieszyć się dobrą formą.

golden milk złote latte golden latte

Złote latte– gotowe Golden Adapto Latte od ZOJO Beauty Elixirs

Autor: Agata Elandt

Wypróbuj złote latte, adaptogeny i inne suplementy dla kobiet od ZOJO Beauty Elixirs

Informacje online – dlaczego warto pić złote mleko z kurkumą

Produkty opisane w artykule

Smacznie i zdrowo

Nasze propozycje podania

Adaptogeny

#GoldenAdaptoLatte

Gruszki duszone w winie z hibiskusem i aronią

5 min

Pizza z winogronami

Pizza z winogronami i formułą YOUNG

Kakaowe trufle przepis

Kakaowe trufle z Magic Cocoa z grzybami

Naleśniki z adaptogenami

Zielone naleśniki na jogurcie sojowym z adaptogenami

Zapisz się na newsletter i zdobądź 15% rabatu na pierwsze zakupy

Wysyłam...
Dziękujemy. Sprawdź pocztę, Twój 15% kod promocyjny czeka. Udanych zakupów, Piękna!
Podaj proszę poprawny adres email
Uzupełnij proszę wszystkie wymagane pola
Member exists