Karolina-Sobańska

Strona główna Blog Karolina Sobańska – wywiad

#plantgirl, #karolinasobanska, #plant power, #zdrowe odżywianie, #detox, #weganizm, #detoks, #adaptogeny, #wegan, #zdrowy styl życia, #weganka, #adaptogens, #healthylife, #beauty powders, #healthy lifestyle, #beauty supplements, #vegan, #adaptogenic elixirs, #veganism, #plantbased

Karolina Sobańska – wywiad

Karolina Sobańska – Entuzjastka zrównoważonego trybu życia, zdrowego, wegańskiego jedzenia i wsłuchiwania się w potrzeby własnego ciała. Przeczytaj inspirujący wywiad z jedną z najbarwniejszych postaci polskiego Instagrama i YouTube. 

Zmiana diety to trudne wyzwanie, czy Tobie się udało z dnia na dzień czy był to długi proces?

Moja silna wola jest bardzo silna 😉 A jeśli w parze z motywacją do zmiany idą nasze przekonania, żadne wyzwanie nie jest trudne. Były produkty, takie jak jajka czy ryby, których pozbywałam się stopniowo, ale można powiedzieć, że prawie wszystko zmieniło się z dnia na dzień. Byłam gotowa uczyć się i próbować.

Co sprawiło, że postanowiłaś przejść na kuchnię roślinną?

Jak pewnie w przypadku wielu osób, obejrzałam film dokumentalny o traktowaniu zwierząt w rzeźniach, fermach czy mleczarniach i postanowiłam, że nie chcę wspierać tego przemysłu. Od tego czasu moją decyzję wsparły kwestie zdrowia i tego jak bardzo służy mi roślinne jedzenie oraz środowiska i dbania o planetę.

Pasja do gotowania, jedzenia i poszukiwania nowych smaków zaczęły się wraz z dietą wegańską?

Od dziecka byłam smakoszem, uwielbiałam jeść i próbować nowych smaków. Jednak to prawda, dopiero wyprowadzka na studia i zmiana diety zmusiły mnie do codziennego gotowania. Nie sądziłam, że stanie się ono moim hobby.

Karolina-Sobańska-adaptogeny

Karolina w Szwajcarii ze swoją ulubioną The SUPERGREENS Formula

Weganizm jest dla Ciebie sposobem żywienia czy sposobem życia?

Zdecydowanie jest to styl życia, ponieważ wpływa nie tylko na to co jem, ale też noszę czy wkładam do kosmetyczki. Wydaje mi się, że kiedy znajdziemy w sobie empatię wobec innych istot i świata, wprowadzanie zmian w inne sfery życia takie jak moda, uroda czy środki czystości, jest naturalnym procesem.

Czy uważasz, że w obecnych czasach łatwo jest żyć w stylu vege, eko czy holistic?

Zdecydowanie tak. Jako zachodnie społeczeństwo żyjemy w czasach, kiedy wszystko czego pragniemy jest na wyciągnięcie ręki, więc to od nas zależy, jak będziemy żyć i w co będziemy inwestować. Taki styl życia wcale nie musi być droższy, a wiele cennych informacji i inspiracji możemy znaleźć w internecie, za darmo.

Odwiedziłaś wiele miejsc na świecie – jak tam wygląda życie wegan w porównaniu do Polski?

To bardzo zależy, ale kluczem wydaje mi się być pozytywne nastawienie. Jak to się mówi, dla chcącego nic trudnego. Czasem jeździłam z hummusem i warzywami z supermarketu po bezdrożach Szkocji, a innym razem delektowałam się pysznymi roślinnymi daniami w Berlinie. Toskania i Grecja są zaskakująco przyjazne weganom, bo ich tradycyjna kuchnia opiera się na roślinach. Jeśli umiemy się dostosować i dobrze przygotowujemy się do wyjazdu – na pewno będzie pysznie i zdrowo.

Kto jest dla Ciebie największą inspiracją?

Nie ma jednej takiej osoby, dla mnie każdy może być źródłem inspiracji.

Co powiedziałabyś osobom, które zastanawiają się nad zmianą swojego stylu życia? Masz jakieś sprawdzone sposoby na życie w zgodzie z naszą planetą?

Podejmuj decyzje w zgodzie ze swoim sumieniem, wprowadzaj zmiany stopniowo i nie wywieraj na sobie zbyt dużej presji. Każdemu zdarza się popełniać błędy, więc nie staraj się być idealna. Celebrujmy każdą chwilę i traktujmy zdrowy styl życia jak dobrą zabawę.

Karolina-Sobańska

Na hasło “KAROLINA” macie 20% rabatu na zakupy w sklepie zojoelixirs.com

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Karolinie zajrzyj do Alei Gwiazd. Znajdziesz tam informacje gdzie możesz znaleźć Karolinę w sieci, oraz dowiesz się, jakie są jej ulubione adaptogeny

Produkty opisane w artykule

Smacznie i zdrowo

Nasze propozycje podania

czekoladowe-brownie-z-kolagenem

Czekoladowe brownie ze skórką pomarańczową

40 min

Adaptogeny

#GoldenAdaptoLatte

Gruszki duszone w winie z hibiskusem i aronią

5 min

Pizza-z-winogronami-przepis

Pizza z winogronami i formułą YOUNG

Kakaowe-trufle-przepis

Kakaowe trufle z Magic Cocoa z grzybami

Zapisz się na newsletter i zdobądź 15% rabatu na pierwsze zakupy

Wysyłam...
Dziękujemy. Sprawdź pocztę, Twój 15% kod promocyjny czeka. Udanych zakupów, Piękna!
Podaj proszę poprawny adres email
Uzupełnij proszę wszystkie wymagane pola
Member exists