Adaptogeny

Strona główna Blog Wywiad z Katarzyną Kociołek i Kingą Wojtasik

#adaptogeny sport, #adaptogeny dla sportowców

Wywiad z Katarzyną Kociołek i Kingą Wojtasik

Jak zaczęła się Wasza przygoda ze sportem? Dlaczego wybrałyście akurat siatkówkę plażową?

Kasia: Moja przygoda ze sportem zaczęła się już w podstawówce, gdzie próbowałam kilku dyscyplin, z których w końcu wybrałam siatkówkę (najpierw halową a później już plażową). Natomiast w siatkówkę plażową w Kadrze Polski gram od 9 lat. Dlaczego plażówka? Jest to cudowny sport, który wyzwala we mnie niesamowite emocje, do tego piasek, słońce i fajne miejsca na całym świecie 🙂

Kinga: Sport towarzyszył mi od młodości. Rodzice byli sportowcami, więc było jasne, że pójdę w ich ślady. Początkowo zajmowałam się kilkoma dyscyplinami, jednak w wieku 11 lat zdecydowałam, że siatkówka jest moją ulubioną dyscypliną. Trenowałam ją 8 lat, by po tym okresie przejść tylko i wyłącznie na plażę. Zawsze lubiłam okres letni, kiedy to grałyśmy w słońcu, na piasku. Na początku była to zabawa, która przerodziła się w profesjonalne granie. Każdy kto spróbuje pograć na plaży zrozumie, że łatwo się w tym sporcie zakochać.

Jakie jest Wasze największe marzenie związane z siatkówką?

Kasia: Pierwszym największym moim marzeniem sportowym jest zakwalifikować się na Igrzyska Olimpijskie, a drugim zdobyć na nich medal.

Kinga: Oczywiście moim największym marzeniem jest medal olimpijski. O tym marzymy 😉 Na razie musimy walczyć o to, aby na Igrzyskach zagrać i to jest naszym celem.

Właśnie zakończył się sezon plażowy – czy Wasze codzienne życie w trakcie sezonu bardzo się różni od tego po sezonie?

Kasia: Trochę wolnego, wtedy wakacje i spędzanie czasu z najbliższymi. Po pewnym czasie (2-3 tyg) wracamy do treningów. Sezon przygotowawczy wygląda zupełnie inaczej, dużo więcej treningów, zero turniejów. Większość czasu spędzamy wtedy w Spale, gdzie mamy halę z piaskiem a od powiedzmy stycznia, lutego wyjeżdżamy na obozy zagraniczne.

Kinga: Nasze posezonowe życie różni się bardzo od tego, które mamy w trakcie grania. W sezonie jesteśmy 300 dni w roku poza domem. Ciągle w samolotach, hotelach. Trzeba to lubić. Po sezonie skupiamy się na regeneracji, leczeniu kontuzji i przede wszystkim odpoczynku.

Jakie są Wasze sposoby na regenerację po ciężkich treningach i turniejach?

Kasia: Odnowa biologiczna (sauna, zimna bania, basen), praca z fizjoterapeutami, odżywki, które mamy na regenerację i obowiązkowo po całym dniu meczowym dajemy nogi do góry i zakładamy nogawki kompresyjne, które przyspieszają regenerację.

Kinga: Regenerujemy się w różny sposób. Mamy masaże, używamy lodu , sauny.

Czy jako profesjonalne sportsmenki stosujecie jakieś specjalne diety lub suplementy diety?

Kasia: Specjalnej diety nie mamy, ale wiemy co możemy a czego nie powinnyśmy jeść. Wiemy jak powinny wyglądać posiłki na turnieju czy w dniu treningowym. Do tego dodajemy produkty ZOJO do naszych owsianek czy koktajli, są więc one nieodłącznym elementem naszej diety. Mamy też różne odżywki i suplementy, które pomagają nam np w trakcie meczu utrzymać poziom elektrolitów czy po ciężkiej siłowni uzupełnić składniki w organizmie.

Kinga: Używamy suplementów, witamin i staramy się jeść przede wszystkim zdrowo. Nie zawsze się to udaje, ale dieta u sportowca to podstawa.

Wiemy, że stosujecie adaptogeny od ZOJO. Czy możecie nam trochę powiedzieć o wpływie adaptogenów na organizm?

Kasia: Adaptogeny mogą pomóc nam wzmocnić organizm i zwiększyć jego wydolność podczas ciężkich meczy czy treningów. Nie zastępuje to żadnej diety, ale są jej ważnym elementem. Pozwalają zachować balans w organizmie i działają kojąco na stres. Do tego fajnie można je połączyć z codziennymi posiłkami. Moje ulubione adaptogeny ZOJO to Perła i The Beauty Pageant, używam ich zawsze gdy rano ląduje przede mną miska z płatkami 🙂

Kinga: Używamy suplementów, witamin i staramy się jeść przede wszystkim zdrowo. Nie zawsze się to udaje, ale dieta u sportowca to podstawa. Moją ulubioną formułą jest Beauty Pageant. Najczęściej łączę ją  z owsianką z owocami. Jest to moje ulubione połączenie.

Czego Wam życzyć w nadchodzącym sezonie sportowym?

Kasia: Zdrowia i awansu na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020! i dziękujemy, że ZOJO jest z nami ?

Kinga: Przede wszystkim  zdrowia ! O resztę zadbamy same:)

Produkty opisane w artykule

Smacznie i zdrowo

Nasze propozycje podania

czekoladowe-brownie-z-kolagenem

Czekoladowe brownie ze skórką pomarańczową

40 min

Adaptogeny

#GoldenAdaptoLatte

Gruszki duszone w winie z hibiskusem i aronią

5 min

Pizza-z-winogronami-przepis

Pizza z winogronami i formułą YOUNG

Kakaowe-trufle-przepis

Kakaowe trufle z Magic Cocoa z grzybami

Zapisz się na newsletter i zdobądź 15% rabatu na pierwsze zakupy

Wysyłam...
Dziękujemy. Sprawdź pocztę, Twój 15% kod promocyjny czeka. Udanych zakupów, Piękna!
Podaj proszę poprawny adres email
Uzupełnij proszę wszystkie wymagane pola
Member exists