Suplementy dla kobiet – najlepsze suplementy na skórę, włosy i paznokcie

Suplement dla kobiet

Poznaj ZOJO Beauty Elixirs – najlepsze suplementy dla kobiet dla urody od wewnątrz

Suplementy dla kobiet – czy są niezbędne w dzisiejszych czasach? Żyjemy szybko, intensywnie i  jednocześnie chcemy być zdrowe i piękne. Czasem te dwa „światy” wzajemnie się wykluczają – nie mamy czasu zadbać o zbilansowaną dietę, ruch czy reset psychiczny. Złe nawyki, które nam towarzyszą są utrwalane, bo tak jest łatwiej, szybciej i nie wymaga to od nas dodatkowego wysiłku. To rodzaj błędnego koła, z którego trudno się wydostać. Tym bardziej, kiedy otaczające nas środowisko zewnętrzne wywiera presję, aby być doskonałym właściwie w każdej dziedzinie życia. Zderzenie tak zwanego „instagram vs. reality” kończy się frustracją i poczuciem bycia niewystarczająco dobrą. Wszystko „siedzi w naszej głowie” i to my ustalamy swoje własne normy. Zdrowy styl życia to jeden z najważniejszych obszarów naszego życia. Mówimy tutaj zarówno o zbilansowanej diecie, aktywności fizycznej, odpoczynku, umiejętności radzenia sobie ze stresem czy zadbania o sferę psychiki. Natłok wyzwań nam towarzyszących sprawia, iż utrzymanie prawidłowego bilansu składników mineralnych i witamin w organizmie to nie lada wyzwanie.

Suplementy dla kobiet – wsparcie urody od wewnątrz

Naprzeciw naszym potrzebom wychodzą suplementy dla kobiet – uzupełnienie i wzbogacenie naszej diety w potrzebne składniki. Suplementami diety nazywamy skoncentrowane preparaty stanowiące źródło witamin, składników mineralnych i innych substancji wytwarzanych i rozprowadzanych w formie umożliwiającej dawkowanie np. tabletek, kapsułek, syropów, saszetek, proszków, płynów. Ich stosowanie jest coraz powszechniejsze – są łatwo dostępne i proste do spożycia. Z drugiej strony to  również powoduje, że są one nadużywane. Suplementacja kobiet powinna być dobrana do indywidualnych potrzeb organizmu i ewentualnych niedoborów. Co najważniejsze – musi być produkowana przez sprawdzonych producentów, musi gwarantować dobrą jakość i działać!

Kolagen morski suplement

Kolagen morski to jeden z najpopularniejszych suplementów dla kobiet wspierających urodę od środka

Suplement dla kobiet – który będzie dla mnie najlepszy?

Idealny suplement dla wszystkich kobiet nie istnieje. Jesteśmy różne i mamy różne potrzeby. Oczywiście, wszystkie mamy wspólne cele –  chcemy być piękne, mieć promienną cerę, zadbane włosy, paznokcie i czuć się dobrze. Jednak nie oznacza to, że możemy stosować te same preparaty. Dlaczego? Po pierwsze – charakteryzuje nas odmienna fizjologia organizmu. Nasze ciało różnie reaguje na określone substancje – jednym będą one służyć, innym niekoniecznie. Jesteśmy w różnym wieku, towarzyszą nam różne dolegliwości, zaburzenia czy choroby. Żyjemy na różnych etapach życia – niektóre z nas to przyszłe mamy czy mamy karmiące. One szczególnie powinny uważać na preparaty, które przyjmują. W końcu dbają nie tylko o siebie, ale także zdrowie swojego dziecka. Wiele z nas zmaga się także z problemem określonych alergii – wtedy musimy unikać pewnych substancji, które mogą powodować nieprzyjemne dolegliwości. Wszystkie te czynniki (i wiele innych – indywidualnych) powodują, iż wybór najlepszego suplementu dla kobiet powinien być przemyślany i w miarę możliwości skonsultowany – z lekarzem czy dietetykiem. Przed włączeniem suplementacji, można też rozważyć wykonanie podstawowych badań, które pozwolą nam uzyskać odpowiedź na pytanie – jakie niedobory mamy w organizmie?

Suplement diety na odchudzanie

Suplement diety wspierający piękną figurę The BIKINI BODY Formula od ZOJO

Różne dolegliwości – różne suplementy dla kobiet

Suplementy piękności” – do tej grupy zaliczamy suplementy na promienną cerę, piękne włosy i paznokcie. Określone niedobory w naszym organizmie widoczne są często w postaci zmienionego, mniej estetycznego wyglądu skóry czy włosów. Powinien być to sygnał – coś jest nie tak, zacznij działać. Oznacza to, że nasz tryb życia i dieta nie jest wystarczająco dobra i warto zastanowić się nad jej wzbogaceniem o najlepszą suplementację. Jednym z podstawowych składników idealnego suplementu dla kobiet jest biotyna – witamina H. Jej działanie na włosy, skórę i paznokcie jest do tej pory najlepiej udokumentowane – wpływa na ich prawidłowy wzrost oraz przyczynia się do zwiększenia ich grubości i elastyczności. Ale biotyna nie jest dla każdego – działa tylko u osób, które borykają się z niedoborami witamin z grupy B. Niezbędnym składnikiem jest również cynk – jego niedobory potęgują skórne problemy. Kolejny cudowny składnik najlepszych suplementów dla kobiet to koenzym Q10 – ma właściwości anti-aging, opóźnia proces starzenia się skóry, wpływa pozytywnie na jej regenerację oraz chroni przed rozpadem kolagenu pod wpływem działania promieni słonecznych.

Suplement dla kobiet odmładzający

Anti-aging elixirs – The YOUNG Formula od ZOJO Beauty Elixirs

Żelazo – jego niedobory osłabiają cały organizm, w tym także stan włosów czy paznokci. My, kobiety jesteśmy bardziej narażone na jego niedobory ze względu na utratę krwi menstruacyjnej. Oprócz tego, potrzebna jest nam siarka, a dokładniej – aminokwasy siarkowe (L-cysteina i L-metionia), które są „cegiełką” budulcową włosów i paznokci. Niezbędne są także witaminy – A, C, D, E. Witamina A reguluje proces rogowacenia naskórka, ale jest obecna w naszej diecie w dużej ilości, więc jej suplementacja to ostateczność. Witaminy C i E to przede wszystkim antyoksydanty. Witamina E poprawia nawodnienie skóry oraz ogranicza pojawianie się stanów zapalnych, a witamina C – pomaga m.in. w walce z przebarwieniami.  W najlepszym suplemencie na włosy, skórę i paznokcie można też szukać składników tj. pokrzywa, krzemionka (np. ze skrzypu polnego) czy kwas pantenowy. Obecność wymienionych przez nas składników jest niezbędna, jeżeli chcemy w najlepszy sposób zadbać o swoje piękno.

Najlepsze suplementy dla kobiet

Najlepsze suplementy dla kobiet od ZOJO Beauty Elixirs

Suplementy dla kobiet – kiedy są niezbędne

Napisałyśmy, że idealny suplement diety dla kobiety nie istnieje, ale… są takie, których przyjmowanie jest niezbędne! Należy do nich witamina D – dzięki jej działaniu nasza skóra jest mniej przesuszona, lepiej się regeneruje i jest w lepszej kondycji. Dodatkowo może hamować rozwój reakcji alergicznych i uszkodzeń wywołanych stresem oksydacyjnym oraz redukować stany zapalne. Jej niedobory są powszechne i dotyczą praktycznie wszystkich z nas, a korzyści z jej suplementacji można wymieniać właściwie bez końca. Kolejny taki suplement dla kobiet to kwasy tłuszczowe omega -3, potrzebne nam, gdy nie dostarczamy odpowiedniej ich ilości w diecie. Ich działanie opiera się na skutecznym zapobieganiu wypadaniu włosów. Oprócz tego nadają one blask i sprężystość zarówno skórze, jak i włosom i paznokciom. Mają jeszcze wiele zalet m.in. wpływają na prawidłowe funkcjonowanie kobiecego układu hormonalnego. Te suplementy to must have!

Suplementy diety dla kobiet

Uroda od środka – zestaw składników wspierających promienną cerę – The GORGEOUS Formula od ZOJO Beauty Elixirs

Suplementy dla kobiet jako wsparcie urody od środka 

Zgodnie z dewizą Zojo – zdrowy i piękny wygląd to przede wszystkim działanie na urodę od wewnątrz. Wyjątkowe działanie w tej kwestii wykazują ajurwedyjskie składniki – zioła i rośliny. Wśród nich wyróżnić możemy ashwagandhę  – znamy ją jako adaptogen – remedium na stres, ale co ciekawe ma ona właściwości przeciwstarzeniowe i korzystnie wpływa na skórę trądzikową. Z kolei tulsi doskonale oczyszcza, odnawia i odżywia skórę ze względu na zawartość antyoksydantów. Niekwestionowana królowa to kurkuma – ma właściwości przeciwzapalne, więc może sprawdzić się w walce z trądzikiem, a dodatkowo reguluje wydzielanie sebum. Jest jeszcze triphala – doskonałe źródło witaminy C, która działa antyoksydacyjnie i zmniejsza widoczne oznaki starzenia się skóry.

Tabletki na skórę

The GORGEOUS Formula – bestsellerowy suplement diety na skórę od ZOJO Beauty Elixirs

Opinie kobiet dotyczące stosowania suplementów diety

Suplementy z tzw. sektora beauty, czyli poprawiające wygląd skóry, włosów czy paznokci znajdują się na drugim miejscu rankingu najchętniej wybieranych preparatów w Polsce. Badania pokazują również, że to kobiety częściej sięgają po tabletki na skórę, włosy i paznokcie, oraz wskazują, iż przed wyborem najlepszego suplementu konsultują się np. z farmaceutą. Znaczący wpływ na konsumentów mają reklamy suplementów dla kobiet w mediach – często stanowią podstawowe i jedyne źródło informacji o produktach. Kobiety stosujące suplementy diety wykazują wobec nich postawę pozytywną – interesują się wieloma czynnikami związanymi z suplementacją i są świadome ewentualnych zagrożeń związanych z ich przyjmowaniem. Statystyczna współczesna kobieta jest wykształcona i świadoma – wie co jest dla niej dobre i dba o siebie w wielokierunkowy sposób, włączając do swojego życia także suplementację.

Zielony detoks dla kobiet

Zielony detoks dla kobiet – The SUPERGREENS Formula

Autor: Dagmara Widawska

Napisaliśmy o...

The Beauty Pageant Formula

150g

Natural beauty supplements with adaptogens ZOJO Beauty Elixirs The Beauty Pageant Formula 150g Carob, lucuma fruit, camu camu, cinnamon, turmeric, ginger, blueberry

The Bikini Body Formula

150g

Organic beauty blend with adaptogens ZOJO Beauty Elixirs The Bikini Body Formula 150g Rosehip, flax seeds, blueberry, lucuma, tulsi, triphala, ginger

Starter Set Collagen

300g