kolagen do picia ranking top 3

Kolagen do picia - właściwości, stosowanie, efekty, rodzaje, ranking

Kolagen do picia - właściwości, stosowanie, efekty, rodzaje, ranking


Kolagen do picia – chwilowy trend czy prawdziwy sekret młodości i witalności? Kolagen do picia to hit w tzw. pielęgnacji od wewnątrz. Marzysz o zdrowo wyglądającej i promiennej skórze? Pragniesz, aby Twoje włosy i paznokcie były mocne i wytrzymałe? Chciałabyś jak najdłużej zachować dobrą kondycję stawów? Świat stawia przed nami ogromne wymagania i często trudną do przeskoczenia poprzeczkę - mamy być piękni, wiecznie młodzi, zadowoleni. A może to my sami jesteśmy za to odpowiedzialni, a świat wcale nie zwariował?  Pewnie moglibyśmy praktycznie bez końca dywagować na ten temat, ale czy nie lepiej ten czas poświęcić po prostu sobie samej? Nie zastanawiać się dlaczego jest tak, a nie inaczej, nie roztrząsać niepotrzebnie, nie tracić na to energii. Po prostu żyć:) W końcu w skali całego świata jesteśmy zaledwie punkcikiem, ale dla samych siebie jesteśmy całym światem i to właśnie nim powinniśmy się zaopiekować się w pierwszej kolejności.


Na co dzień kuszą nas slogany obecne w reklamach czy na bilbordach. „Krzyczą” do nas i mamią obietnicami wiecznej młodości – opóźnij oznaki starzenia, zachowaj młody wygląd na dłużej. A my? My chętnie im ulegamy. Czasu nie da się zatrzymać, ale faktycznie można spowolnić jego negatywny wpływ na wygląd i kondycję naszego ciała. Skoro można, to czemu by z tego nie skorzystać? Tylko jak to zrobić z głową? Nie trzeba od razu korzystać ze wszystkich nowości oferowanych przez medycynę estetyczną, wystarczy zadbać o ruch, sposób żywienia oraz włączyć odpowiednią suplementację. To w dzisiejszym świecie już konieczność, a nie żaden wymysł.

Z tego artykułu dowiesz się:

 1. Kolagen do picia - co to jest

 2. Jaki jest najlepszy kolagen do picia

 3. Kolagen do picia - charakterystyka

 4. Dla kogo kolagen do picia będzie idealny

 5. Kiedy zaczyna się niedobór kolagenu

 6. Kiedy zacząć stosować kolagen do picia

 7. Jak stosować kolagen do picia

 8. Jakie dawki kolagenu do picia są wskazane

 9. Kolagen do picia - jakie daje efekty

 10. Czy kolagen do picia ma skutki uboczne

 11. Jaki jest najlepszy kolagen do picia

 12. Rekomendowane produkty z kolagenem do picia

kolagen do picia

Kolagen do picia - zobacz też:

The Collagen Formula

KOLAGEN W PROSZKU DO PICIA


10000mg wysokiej jakości hydrolizowanego kolagenu rybiego o niskiej masie cząsteczkowej. Do codziennego stosowania jako wsparcie dla pięknej skóry, włosów i paznokci. Super smak, czysty skład i gwarantowane efekty.

"Zażywałam już wiele preparatów z kolagenem ale po żadnym nie zauważyłam tak spektakularnych efektów jak po ZOJO"

Źródło: Customer Survey October 2022

Kolagen do picia – charakterystyka

Kolagen, czyli białko strukturalne budujące nasz organizm od wewnątrz. Stanowi niezbędne wsparcie w utrzymaniu struktury szkieletu, buduje tkanki i układy oraz wspiera procesy metaboliczne. Bez niego nasze ciało straciłoby niezbędne rusztowanie i po prostu się „zawaliło”. Niby nie moglibyśmy bez niego żyć, a jednocześnie zaczynamy go tracić już około 25 roku życia. Matka Natura chyba trochę tego nie przemyślała, dlatego to my musimy wziąć sprawy w swoje ręce. Choć to wcale nie jest takie oczywiste. Pozyskiwanie kolagenu z diety staje się coraz trudniejsze – występuje on w niewielu grupach produktów, a na dodatek takich, które spożywamy nieco rzadziej (a nawet wcale) . W tej kwestii z pomocą przychodzi nam suplementacja, a dokładniej kolagen do picia. Występuje w formie hydrolizowanej, czyli ma postać niewielkich, rozdrobnionych cząsteczek białka, dzięki czemu lepiej i szybciej wchłania się w przewodzie pokarmowym. Ważne jest także jego pochodzenie – na rynku dostępne są te pozyskiwane z ryb czy wieprzowe. Badania jednoznacznie pokazują, iż kolagen rybi dzięki podobnej do ludzkiej strukturze jest zdecydowanie lepszym wyborem.


Kolagen do picia dostępny jest w wielu atrakcyjnych smakach, które mają ułatwić jego spożywanie i to zdecydowanie działa na jego korzyść. W jego składzie często możemy zauważyć obecność witamin – A,C lub E, których zadaniem jest usprawnienie wchłaniania. Ta „magiczna etykieta ze składem” to co coś, na co powinniśmy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Tutaj warto kierować się zasadą – im mniej, tym lepiej. Teoretycznie jedynym składnikiem kolagenu do picia może być hydrolizowany kolagen. Może być też tak, że na etykiecie zostaną wymienione inne składniki pomocnicze i o ile będą tam witaminy ułatwiające wchłanianie, to nie ma się co martwić. Kolagen do picia powinien być wolny od zbędnych dodatków, laktozy, glutenu czy GMO. A jego jakość potwierdzają odpowiednie certyfikaty.

Na internetowych forach krąży wiele sprzecznych informacji, a zdania na temat skuteczności kolagenu do picia są podzielone. O tym czy kolagen działa i jak działa warto przekonać się na własnej skórze (dosłownie!), a ufać w tej kwestii należy tylko specjalistom.

kolagen do picia ranking

Kolagen do picia – dla kogo będzie idealny?

Dla każdego, kto dba o swoje zdrowie i dobre samopoczucie oraz myśli perspektywicznie. Nie od dziś wiemy, że lepiej zapobiegać niż leczyć, a finalnie i tak często okazuje się, że musimy sięgać po farmakologiczne rozwiązania. Powinniśmy zrozumieć, że aktywność fizyczna, odpowiednio zbilansowany sposób żywienia, czyli całe to self-care, o którym tyle się mówi to najlepszy „lek”. A słuchanie własnego organizmu i reagowanie na jego potrzeby to wręcz obowiązek. Kto jak nie on wie najlepiej czego potrzebuje? Wszelkie niedobory możemy zaobserwować w wynikach badań, ale nasze ciało zawsze znajdzie sposób, aby je jakoś zamanifestować. Wypadające włosy, łamliwe paznokcie, ciągłe przemęczenie, senność… - długo można by wymieniać. Te objawy to znak, że dzieje się coś złego i jednocześnie powód do reakcji. 

kolagen do picia na skórę włosy paznokcie

"Zojo było moim pierwszym spotkaniem z kolagenem. Przyszła pandemia i postanowiłam zadbać o odpowiednią suplementację. Zojo sprawdziło się idealnie, Polecam bardzo i dziękuję Zojo Team."

Źródło: Customer Survey October 2022

Kolagen zaczynamy „tracić” już po 25. roku życia i jest to proces w pełni fizjologiczny. Możemy albo się z nim pogodzić i zaakceptować pojawiające się zmiany, albo zacząć działać. Tutaj z pomocą przychodzą nam kolagenowe suplementy – łatwo dostępne, bezpieczne i występujące w  różnych formach. My szczególnie upodobałyśmy sobie płynną postać kolagenu, czyli kolagen do picia - produkt dedykowany  tym, którzy tabletek czy kapsułek nie preferują. Przekonuje nas tym bardziej, że efekty jego regularnego stosowania są zauważalne szybciej niż w przypadku innych form. 


Kolagen do picia w płynie szybciej dociera do miejsca docelowego, gdzie zostaje sprawnie wchłonięty, a potem wykorzystany. Nie ma niczego pomiędzy, takiego jak osłonka w kapsułce, która musi dodatkowo ulec rozpuszczeniu, co wydłuża czas od połknięcia do wchłonięcia. Zdarza się też, że tabletki czy kapsułki gorzej nam się kojarzą – utożsamiamy je z leczeniem określonych chorób. Dzięki płynnej formie kolagenu to wrażenie udaje się zatrzeć i nieco inaczej spojrzeć na suplementację.


Jeśli mówimy o konkretnych dolegliwościach, które wymagają „leczenia” kolagenem, to mamy na myśli przede wszystkim widoczne oznaki starzenia się skóry, łamliwe włosy czy paznokcie. W końcu młodość rządzi się swoimi prawami i właśnie młodzi ludzie częściej zwracają uwagę na to, jak wyglądają. Na szczęście zdają sobie sprawę z tego, że im wcześniej zaczną odpowiednio o siebie dbać, tym lepiej – dla ich wyglądu, ale też samopoczucia. Coraz częściej obserwujemy wśród nich trend na profilaktykę – mimo, iż nie odczuwają lub nie zauważają konkretnych dolegliwości, to stosują suplementację „na zapas”. Czy to dobre rozwiązanie? Jak zawsze – to zależy dla kogo. 

kolagen do picia ranking

Teoretycznie, jeśli kolagenu zaczyna ubywać już około 25 r.ż., to można zacząć go uzupełniać odpowiednio wcześnie. Jednak jest to jeszcze proces przebiegający powoli, poza tym niewielkie ilości kolagenu dostarczamy także z dietą. Zatem czy warto poczekać? Początki suplementacji kolagenem mogą być nieśmiałe, czyli adekwatne do nieznaczących ubytków kolagenu. Wraz z upływem czasu nasz organizm będzie potrzebował go więcej, a co za tym idzie, suplementacja także będzie wymagała odpowiednich modyfikacji.


Mimo tego, iż kolagen najczęściej utożsamiamy z młodym wyglądem skóry, to ten składnik ma w zanadrzu parę innych super mocy. Kolagen do picia będzie idealny dla wszystkich tych, którzy zmagają się z problemem bolesnych stawów. Sprawdzi się także u osób intensywnie trenujących, którzy narażeni są na przeciążenia i urazy mięśni oraz stawów.

kolagen do picia opinie

Kolagen do picia - jak stosować?

Kolagen w płynie to łatwo dostępna i dobrze przyswajalna forma tego składnika, którego stosowanie daje możliwość uzupełnienia powstałych niedoborów. Jego przyjmowanie warto zacząć od postanowienia – będę stosować go regularnie, bo akurat w przypadku suplementacji (i nie ukrywajmy – wielu innych aspektów naszego życia) regularność jest kluczem do sukcesu. 


Nawet najlepszy kolagen do picia od czasu do czasu nie zadziała prawidłowo i nie wyrówna niedoborów. Kolagen do picia w płynie najlepiej stosować wraz z posiłkiem, ponieważ zwiększa on szansę na szybsze i efektywniejsze jego wchłanianie. Suplementacja tego składnika zawsze powinna być zgodna z zaleceniami dostępnymi na etykiecie produktu. Dostępne na rynku preparaty mogą się od siebie różnić na przykład dawką składnika aktywnego, a to będzie warunkowało zmiany w zalecanej dziennej ilości.  Zgodnie z zaleceniami producentów, nie należy przekraczać tej dopuszczalnej do spożycia dawki.

kolagen do picia jaki wybrać

Aby ułatwić przyjmowanie kolagenu w płynie, producenci zadbali różnorodność smakową suplementów. Możemy zatem wypić kolagenowego shota o smaku jagodowym, truskawkowym czy cytrynowym - do wyboru, do koloru:)  To super opcja dla tych, których smak kolagenu odrzuca, ale jednocześnie pewne niebezpieczeństwo. Takie smakowe specyfiki mogą (choć nie muszą!) mieć fatalny skład, w tym mnóstwo sztucznych dodatków. Warto to sprawdzić jeszcze przed rozpoczęciem suplementacji. A jeśli nie jesteście smakowymi wrażliwcami, to polecamy wypijać kolagen wraz ze szklanką wody z cytryną lub jako dodatek do ulubionego (i koniecznie zielonego ;)) koktajlu. Suplementy kolagenu są uznawane za bezpieczne, dlatego można stosować je wraz z innymi preparatami uzupełniającymi dietę. Jeśli natomiast chodzi o leki, to jest to bardzo indywidualna sprawa, którą należy skonsultować z lekarzem.

Kolagen do picia - efekty

Pożądane efekty stosowania kolagenu pojawią się wraz z czasem, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość. Minimalny czas, po którym zauważymy zmiany to około 3 tygodni regularnego stosowania. Ale może być różnie. Czasami potrzeba nawet 3 miesięcy, aby efekty były zadowalające. Jak działa ten słynny „eliksir młodości” w płynie?


Suplementacja kolagenu ma na celu uzupełnić jego niedobór oraz pobudzić organizm do naturalnej produkcji wewnętrznej. To jakby pierwszy etap, dzięki któremu kolagen będzie mógł być potem odpowiednio rozdysponowany. Zwiększony poziom kolagenu przyczyni się do poprawy kondycji skóry, która stanie się bardziej nawilżona i elastyczna. Mniej widoczne staną się istniejące już zmarszczki, a powstawanie tych nowych będzie znacznie ograniczone. Suplementacja kolagenem będzie miała pozytywny wpływ nie tylko na skórę twarzy, ale całego ciała. Będzie on „chronił” przed pojawieniem się przebarwień, rozstępów czy cellulitu. Dobrze wpłynie również na wytwory naskórka – włosy i paznokcie, nadając im większą wytrzymałość oraz odporność na uszkodzenia. A gdy na skórze pojawi się jakiś stan zapalny, pomoże go zredukować.


Dość już o skórze, bo moc działania kolagenu sięga znacznie głębiej. Pozytywnie wpływa na stawy i mięśnie, poprawiając ich ruchomość oraz zapewniając pożądaną ochronę przed urazami. Dba także o to, aby naczynia krwionośne zachowały jak najlepszą elastyczność, przez co pośrednio wpływa na regulację ciśnienia krwi.

Kolagen do picia - skutki uboczne suplementacji kolagenowej

W przypadku kolagenu ryzyko przedawkowania jest nikłe, ale nigdy niemożliwe. Dlatego do suplementacji tym składnikiem (jak zresztą każdym innym) warto podejść racjonalnie i zgodnie ze stwierdzeniem - umiar jest kluczem do sukcesu. Wszelakie działania niepożądane mogą pojawić się u osób, które nie stosują się do zaleceń dotyczących dawkowania. Przyjmuje się, że maksymalna dawka kolagenu wynosi 4000 mg na dobę, choć na jej wysokość mogą wpływać  także uwarunkowania osobnicze czy indywidualna tolerancja preparatu. Ewentualne negatywne skutki suplementacji kolagenu to reakcje alergiczne, nadwrażliwość na niektóre składniki odżywcze czy ogólne osłabienie organizmu. Oprócz tego mogą pojawić się bóle mięśni, problemy z ciśnieniem krwi czy nudności i wymioty. W wyniku „przedawkowania” kolagenu może wystąpić także utrzymujący się  kwaśny oraz nieprzyjemny smaki i zapach w ustach. 

kolagen do picia efekty i skutki uboczne

Kolagen do picia - ranking rekomendowanych produktów:

Nieskromnie stwierdzamy, że na kolagenie do picia znamy się jak mało kto i chętnie dzielimy się tym ze światem – zarówno wiedzą, jak i naszymi produktami. Stawiamy na jakość, wykorzystujemy moc natury i popieramy to nauką. Wśród kolagenów do picia Zojo znajdziesz: 

The Collagen Formula

KOLAGEN W PROSZKU


 • Aż 10000mg wysokiej jakości hydrolizowanego kolagenu rybiego w proszku o niskiej masie cząsteczkowej. 
 • Do codziennego stosowania jako wsparcie dla pięknej skóry, włosów i paznokci. 
 • Dobry smak, czysty skład, gwarantowane efekty w ciągu 3 miesięcy lub zwrot pieniędzy

Collagen Beauty Booster

KOLAGEN W PŁYNIE


 • Kolagen do picia z witaminą C i kwasem hialuronowym do codziennego stosowania jako wsparcie dla pięknej skóry, włosów i paznokci.
 • Kolagen to naturalny składnik skóry, włosów i paznokci. Odpowiada za promienną i jędrną skórę, mniejszą widoczność drobnych zmarszczek, mocne, gęste i lśniące włosy, a także wzmacnia stawy i paznokcie, wspomagając ich wzrost i zapobiegając ich łamaniu.

Pink Drink Beauty Latte

KOLAGENOWY DRINK Z KWASEM HIALURONOWYM I ASHWAGANDHĄ


 • Kolagen do picia - gotowa mieszanka różowego beauty latte z kwasem hialuronowym i ashwagandhą do codziennego stosowania jako wsparcie dla pięknej skóry, włosów i paznokci.
 • Wspierająca kondycję skóry i włosów alternatywa dla kawy i herbaty

Rozpocznij Twoją suplementację kolagenem już dziś. 

Wybierz swój kolagen do picia od ZOJO i dbaj o piękną skórę, włosy i paznokcie od wewnątrz.

Dagmara Widawska

Dziennikarz freelancer. Fanka dietetyki i zdrowego żywienia. Pisze dla nas już od 5 lat. Można śmiało powiedzieć, że o kolagenie nikt nie wie więcej niż ona. 

Dowiedz się więcej

Badania naukowe dotyczące suplementacji kolagenu

An Overview of the Beneficial Effects of Hydrolysed Collagen as a Nutraceutical on Skin Properties: Scientific Background and Clinical Studies Sara Sibilla1,* , Martin Godfrey1 , Sarah Brewer2 , Anil Budh-Raja3 and Licia Genovese

https://benthamopen.com/contents/pdf/TONUTRAJ/TONUTRAJ-8-29.pdf

Effects of hydrolyzed collagen supplementation on skin aging: a systematic review and meta-analysis

Roseane B de Miranda 1 2Patrícia Weimer 3Rochele C Rossi 2

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33742704/

A Collagen Supplement Improves Skin Hydration, Elasticity, Roughness, and Density: Results of a Randomized, Placebo-Controlled, Blind Study

Liane Bolke 1Gerrit Schlippe 2Joachim Gerß 3Werner Voss 4

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31627309/

Oral intake of specific bioactive collagen peptides reduces skin wrinkles and increases dermal
matrix synthesis

E Proksch 1M SchunckV ZagueD SeggerJ DegwertS Oesser

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24401291/

A Collagen Supplement Improves Skin Hydration, Elasticity, Roughness, and Density: Results of a Randomized, Placebo-Controlled, Blind Study

Liane Bolke,1 Gerrit Schlippe,1 Joachim Gerß,2 and Werner Voss1,*

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6835901/

Daily oral supplementation with collagen peptides combined with vitamins and other bioactive compounds improves skin elasticity and has a beneficial effect on joint and general wellbeing

Anna
Czajka
 1Ewa
M Kania
 2Licia
Genovese
 3Andrea
Corbo
 4Giovanni
Merone
 5Cecilia
Luci
 6Sara
Sibilla
 7

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30122200/

Oral collagen supplementation for skin aging: A fad or the future?

Nikita Jhawar 1Jordan V Wang 2Nazanin Saedi 2

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31411379/

A Dermonutrient Containing Special Collagen Peptides Improves Skin Structure and Function: A Randomized, Placebo-Controlled, Triple-Blind Trial Using Confocal Laser
Scanning Microscopy on the Cosmetic Effects and Tolerance of a Drinkable Collagen Supplement

Sabrina Laing 1Stephan Bielfeldt 1Carolin Ehrenberg 1Klaus-Peter Wilhelm 1

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32017646/

A Review of the Effects of Collagen Treatment in Clinical Studies

Hsiuying Wang

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8620403/

A randomized, triple-blind, placebo-controlled, parallel study to evaluate the efficacy of a
freshwater marine collagen on skin wrinkles and elasticity

Malkanthi Evans 1Erin D Lewis 1Nisrine Zakaria 1Tetyana Pelipyagina 1Najla Guthrie 1

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32799362/

Skin collagen through the
lifestages: importance for skin health and beauty

David M. Reilly1, Jennifer Lozano2

https://parjournal.net/article/view/3863

Oral Supplementation with Hydrolyzed Fish Cartilage Improves the Morphological and Structural Characteristics of the Skin: A Double-Blind, Placebo-Controlled Clinical Study

Patrícia Maria Berardo Gonçalves
Maia Campos
 1Rodolfo Scarpino Barboza Franco 1Letícia Kakuda 1Gabriel Fernandes
Cadioli
 1Gabriela Maria
D'Angelo Costa
 1Elodie Bouvret 2

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34443468/

Oral Collagen Drink for Antiaging: Antioxidation, Facilitation of the Increase of Collagen Synthesis, and Improvement of Protein Folding and DNA Repair in Human Skin
Fibroblasts

Ping Lin 1Nan Hua 2Yu-Chen Hsu 3Kai-Wen Kan 3Jia-Haur Chen 3Yung-Hao Lin 4Yung-Hsiang Lin 1Chen-Meng Kuan 1

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32454944/

The effect of oral collagen peptide supplementation on skin moisture and the dermal collagen network: evidence from an ex vivo model and randomized, placebo-controlled
clinical trials

Jérome Asserin 1Elian Lati 2Toshiaki Shioya 3Janne Prawitt 4

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26362110/

Effects of hydrolyzed collagen supplementation on skin aging: a systematic review and meta-analysis

Roseane B de Miranda 1 2Patrícia Weimer 3Rochele C Rossi 2

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33742704/

Collagen supplementation for skin health: A mechanistic systematic review

Meisam Barati 1Masoumeh Jabbari 2Roya Navekar 3Fariba Farahmand 4Reihaneh Zeinalian 5Ammar Salehi-Sahlabadi 6Nasrin Abbaszadeh 5Amin Mokari-Yamchi 2Sayed Hossein Davoodi 7

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32436266/

A Nutritional Supplement Formulated with Peptides, Lipids, Collagen and Hyaluronic Acid Optimizes Key Aspects of
Physical Appearance in Nails, Hair and Skin

Michelle R. Yagoda MD1 * and Eugene H. Gans PhD2

https://www.longdom.org/open-access-pdfs/a-nutritional-supplement-formulated-with-peptides-lipids-collagen-and-hyaluronic-acid-optimizes-key-aspects-of-physical-appearance-in-nails-hair-and-skin-2155-9600.S5-002.pdf

Oral Intake of Low-Molecular-Weight Collagen Peptide Improves Hydration, Elasticity, and Wrinkling in Human Skin: A Randomized, Double-Blind, Placebo-Controlled Study

Do-Un Kim 1Hee-Chul Chung 2Jia Choi 3Yasuo Sakai 4Boo-Yong Lee 5

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29949889/

Oral Intake of Enzymatically Decomposed AP Collagen Peptides Improves Skin Moisture and Ceramide and Natural Moisturizing Factor Contents in the Stratum Corneum

Kyoungmi Jung 1Seung-Hun Kim 1Kyung-Mi Joo 1Sung-Hwan Lim 1Jin-Hee Shin 2Jonghwa Roh 1Eunjoo Kim 1Chan Woong Park 1Wangi Kim 1

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34959923/

Four-weeks daily intake of oral collagen hydrolysate results in improved skin elasticity, especially in sun-exposed areas: a randomized, double-blind, placebo-controlled trial

Wich Sangsuwan 1Pravit Asawanonda 1

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32009486/

Oral intake of specific bioactive collagen peptides reduces skin wrinkles and increases dermal
matrix synthesis

E Proksch 1M SchunckV ZagueD SeggerJ DegwertS Oesser

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24401291/

Zobacz też