na co pomaga kolagen do picia

Na co pomaga kolagen - jak kolagen pomaga na skórę, włosy i stawy

Na co pomaga kolagen?


Na co pomaga kolagen? Można by wręcz zapytać przewrotnie – a na co nie pomaga? Kolagen pomaga na skórę, włosy, paznokcie i stawy. Ma do zaoferowania coś dla każdego, właściwie niezależnie od wieku czy towarzyszących dolegliwości czy problemów w zakresie pielęgnacji. 

Z tego artykułu dowiesz się:

 1. Na co pomaga kolagen do picia

 2. Jak kolagen pomaga na skórę, włosy, paznokcie i stawy

 3. Jaki jest wpływ kolagenu na skórę

 4. Jak kolagen pomaga na włosy

 5. Jak kolagen pomaga na stawy

 6. Jak kolagen wspiera układ krążenia

 7. Jak kolagen pomaga na kości

 8. Kolagen na włosy - jak kolagen do picia wspiera kondycję skóry i włosów

na co pomaga kolagen

Na co pomaga kolagen - zobacz też:

The Collagen Formula

KOLAGEN W PROSZKU DO PICIA


10000mg wysokiej jakości hydrolizowanego kolagenu rybiego o niskiej masie cząsteczkowej. Do codziennego stosowania jako wsparcie dla pięknej skóry, włosów i paznokci. Super smak, czysty skład i gwarantowane efekty.

"Zażywałam już wiele preparatów z kolagenem ale po żadnym nie zauważyłam tak spektakularnych efektów jak po ZOJO"

Źródło: Customer Survey October 2022

Na co pomaga kolagen - czy kolagen pomaga na skórę

Wraz z wiekiem produkcja kolagenu spada i to widać! Na skórze pojawiają się zmarszczki, przebarwienia, a ona sama staje się mniej elastyczna i nawilżona. Kolagen w formie suplementu, pomaga uzupełnić jego brakujący poziom w organizmie. Dzięki racjonalnej suplementacji kolagenem stan i wygląd naszej skóry zdecydowanie się poprawiaKolagen powoduje, że skóra jest lepiej nawilżona i bardziej elastyczna. Jako sprzymierzeniec młodości opóźnia procesy jej starzeniazmniejszając widoczne zmarszczki i redukując widoczną suchość skóryKolagen dba nie tylko o najbardziej widoczną skórę twarzy, ale również całego ciała. Dzięki niemu możemy zmniejszyć widoczność rozstępów czy cellulitu. Tego typu problemy skórne dotyczą wielu kobiet, czasem pojawiają się jeszcze przed osiągnięciem tego granicznego wieku 26 lat. A kolagen może okazać się ich rozwiązaniem. 


jak kolagen pomaga na skórę włosy stawy

Czy kolagen pomaga na stawy

Kolagen umożliwia zachowanie integralności chrząstki, której zadaniem jest ochrona naszych stawów. Oprócz tego jest składnikiem mazi stawowej, która zapewnia ich odpowiednie nawilżenie. Im jest go mniej, tym gorsza forma i kondycja naszych stawów. Problemy ze stawami pojawiają się wraz z wiekiem, kiedy synteza kolagenu wewnątrz organizmu gwałtownie spada. Ale narażeni na nie są także wyczynowi sportowcy czy osoby cierpiące na choroby zwyrodnieniowe stawów, które wbrew pozorom dotykają nie tylko nasze babcie czy dziadków. Suplementacja kolagenu przyczynia się do zmniejszenia dolegliwości bólowych stawów i umożliwia podejmowanie większej ilości aktywności fizycznych. Można śmiało stwierdzić, że kolagen poprawia jakość życia i odmładza – nie tylko zewnętrznie. i.

"Najbardziej doceniam fakt, że kolagen ZOJO to bardzo łatwy, automatyczny krok w codziennej porannej rutynie, a daje poczucie zaopiekowania się swoim zdrowiem (a urodą - jako bonus)."

Źródło: Customer Survey October 2022

Jak kolagen wspiera układ krążenia

Lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego tak ważna w naszym życiu jest profilaktyka. Jesteśmy narażeni na szereg chorób cywilizacyjnych, w tym chorób układu krążenia. Aby zmniejszyć ryzyko ich wystąpienia ważny jest prowadzony przez nas tryb życia, aktywność fizyczna czy zbilansowana dieta. Okazuje się, że pomóc może także suplementacja kolagenem, który pozwala kontrolować ciśnienie krwi czy pośrednio pomaga oczyszczać ściany tętnic z tłuszczu. Takie działania powodują, iż jakość krążenia zdecydowanie się poprawia, a to zmniejsza ryzyko chorób z nim związanych. 

jak kolagen pomaga na włosy

Jak kolagen wspiera kości

Kolagen jest jednym z białek, które budują nasze kości. Wraz z wiekiem spada nie tylko jego poziom, ale również gęstość mineralna kości. To zwiększa ryzyko osteoporozy, a co za tym idzie także złamań. Szczególnie narażone są kobiety w okresie menopauzy, którym suplementacja kolagenem może przynieść szereg korzyści. Przede wszystkim przyczyni się do wzrostu gęstości mineralnej kości, a tym samym zmniejszy ryzyko wystąpienia groźnych dla zdrowia złamań. Natomiast, gdy złamania jednak się zdarzą, kolagenowa suplementacja wspomoże regenerację uszkodzonej kości. 

jak kolagen pomaga na skórę

Kolagen na zdrowe i piękne włosy i paznokcie

Dobra kondycja włosów i paznokci jest niezbędna, aby czuć się piękną. One są trochę jak nasza wizytówka – jako pierwsze rzucają się w oczy i zwraca się na nie uwagę. Nic dziwnego, że chcemy, aby dobrze się prezentowały. Na ich wygląd wpływa oczywiście dieta, odpowiednia pielęgnacja i zabiegi stylizacyjne. Ale co zrobić, gdy ich kondycja ulega osłabieniu? Rozpocząć kolagenową suplementację. Kolagen spowoduje, że włosy będą szybciej rosły, a paznokcie będą twarde i odporne na uszkodzenia mechaniczne. 

na co pomaga kolagen do picia

Rozpocznij Twoją suplementację kolagenem. 

Wybierz swój suplement z kolagenem od ZOJO i dbaj o piękną skórę, włosy i paznokcie od wewnątrz:

The Collagen Formula

KOLAGEN W PROSZKU


 • Aż 10000mg wysokiej jakości hydrolizowanego kolagenu rybiego w proszku o niskiej masie cząsteczkowej. 
 • Do codziennego stosowania jako wsparcie dla pięknej skóry, włosów i paznokci. 
 • Dobry smak, czysty skład, gwarantowane efekty w ciągu 3 miesięcy.

Collagen Beauty Booster

KOLAGEN W PŁYNIE


 • Kolagen do picia z witaminą C i kwasem hialuronowym do codziennego stosowania jako wsparcie dla pięknej skóry, włosów i paznokci.
 • Kolagen to naturalny składnik skóry, włosów i paznokci. Odpowiada za promienną i jędrną skórę, mniejszą widoczność drobnych zmarszczek, mocne, gęste i lśniące włosy, a także wzmacnia stawy i paznokcie, wspomagając ich wzrost i zapobiegając ich łamaniu.

Dagmara Widawska

Dziennikarz freelancer. Fanka dietetyki i zdrowego żywienia. Pisze dla nas już od 5 lat. Można śmiało powiedzieć, że o kolagenie nikt nie wie więcej niż ona.