jak działa kolagen

Jak działa kolagen - działanie kolagenu na skórę, włosy, paznokcie i stawy

Jak działa kolagen


Jak działa kolagen na skórę, włosy, paznokcie i stawy?


Jak działa kolagen? Można powiedzieć, że łączy i dba o to, aby nie dzielić. Do podstawowych funkcji kolagenu zaliczamy spajanie, czyli łączenie komórek. Ta z pozoru „zwyczajna” funkcja niesie za sobą szereg korzyści dla naszego organizmu. Dzięki niej kolagen może być odpowiedzialny za ciągłość procesów odnowy komórkowej w skórze oraz dbać o jej prawidłowy poziom nawilżenia. Jak jeszcze działa kolagen? Kolagen przyspiesza również regenerację naskórka, czyli zewnętrznej i najbardziej narażonej na uszkodzenia warstwy skóry. Zapobiega powstawaniu cellulitu, zmniejsza widoczność rozstępów czy zmarszczek. I oczywiście opóźnia procesy starzenia się skóry.

Jego działanie dla wyglądu naszej skóry jest nieocenione, ale kolagen potrafi znacznie więcej. Przyspiesza gojenie się ran i dba o to, aby powstałe w ich wyniku blizny powstawały w sposób prawidłowy. Kolagen korzystnie działa także na wytwory naszej skóry, czyli włosy i paznokcie. Aminokwasy, które budują cząsteczkę kolagenu mają właściwości odżywcze dla cebulek włosów – zapewniają im wzrost oraz dobrą kondycje. Są składnikiem budulcowym dla płytki paznokciowej, która dzięki nim jest twarda i bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Z tego artykułu dowiesz się:

 1. Jak działa kolagen

 2. Działanie kolagenu na urodę od wewnątrz

 3. Jak działa kolagen na włosy

 4. Jak działa kolagen na skórę

 5. Jak działa kolagen na paznokcie

 6. Jak działa kolagen na stawy

 7. Czy kolagen działa na wypadanie włosów

 8. Czy kolagen do picia pomaga na wypadające włosy

 9. Jak działa kolagen na skórę i włosy od wewnątrz

 10. Czy kolagen pomaga na skórę

 11. Jak działają suplementy z kolagenem

 12. Poznasz inne właściwości kolagenu

jak działa kolagen

Jak działa kolagen - zobacz też:

The Collagen Formula

KOLAGEN W PROSZKU DO PICIA


10000mg wysokiej jakości hydrolizowanego kolagenu rybiego o niskiej masie cząsteczkowej. Do codziennego stosowania jako wsparcie dla pięknej skóry, włosów i paznokci. Super smak, czysty skład i gwarantowane efekty.

"Zażywałam już wiele preparatów z kolagenem ale po żadnym nie zauważyłam tak spektakularnych efektów jak po ZOJO"

Źródło: Customer Survey October 2022

Jak działa kolagen na włosy? - Czy kolagen pomaga na wypadające włosy?

Piękne i zdrowo wyglądające włosy to zasługa wielu czynników, które muszą ze sobą współdziałać i wzajemnie się uzupełniać. Zbilansowana dieta, suplementacja, idealnie dopasowane do ich potrzeb kosmetyki oraz akcesoria – wszystko to jest niezbędne, aby zadbać o dobrą formę i wygląd włosów. Doskonale wiemy, że nasze włosy są różne i mają różne wymagania, a rolą nas – ich właścicielek jest je dobrze poznać, a potem się do nich dopasować. Istnieją jednak takie składniki, których działanie będzie niezawodne, niezależnie od upodobań. Są takie elementy, których włosy po prostu potrzebują i już. Nie ma co z tym dyskutować, tylko dostarczać:)

I tu wchodzi kolagen – pełen dobroczynnych właściwości i gotowy do działania. Ze względu na dużą zawartość aminokwasów – glicyny, proliny i hydroksyproliny działa jak szybki zastrzyk odżywienia dla cebulek włosów, które odpowiadają m.in. za wzrost włosa. Zapewniając im odpowiednie odżywienie, sprawia, że stają się mocne i silne, a to z kolei ogranicza ich wypadanie. A to nie jedyny efekt, którego można spodziewać się po zastosowaniu kolagenuBiałko młodości, bo tak nazywany jest kolagen, nie dość, że może ograniczyć wypadanie włosów, to jeszcze przyczynia się do przyspieszenia ich wzrostu. Jest to możliwe dzięki temu, że kolagen dociera do cebulek włosów, które odpowiadają za ich odbudowę i wzrost. Ponadto regularnie stosowany sprawi, iż włosy staną się błyszczące, a ich struktura zregenerowana. Nie będzie także obojętny dla zwiększenia nawilżenia włosów. Brzmi obiecująco, prawda?


jak działa kolagen na włosy

Jak działa kolagen na skórę i włosy?

Kolagen można stosować zewnętrznie – w postaci szamponów, odżywek czy masek oraz wewnętrznie – jako składnik diety i suplement. Najlepiej łączyć obie te formy, aby mieć pewność, że działają prawidłowo i mogą przynieść długotrwałe efekty.  Kolagenowe zabiegi przeznaczone są dla włosów łamliwych, przesuszonych i trudnych do ułożenia. Można je wykonywać regularnie w salonach fryzjerskich, ale także w domowym spa. Kolagen jest składnikiem popularnych zabiegów wykonywanych w salonach tj. sauna czy botoks na włosy. Jednak jeśli takie rozwiązanie jeszcze nie do końca Cię przekonuje, z powodzeniem możesz wykonać kolagenowy zabieg samodzielnie. Oczywiście nie chodzi nam tutaj o te popularne i wymienione wcześniej, a bardziej coś w stylu kolagenowej płukanki. Do jej wykonania wystarczy ciepła woda i 2-3 dawki kolagenu, najlepiej tego w proszku, który łatwo rozpuści się w wodzie. Tak przygotowany roztwór zalecamy stosować po umyciu włosów w celu ich przepłukania. Łatwo można zauważyć, że kolagen w proszku można stosować na różne sposoby. Oprócz tego typowego, czyli w postaci rozpuszczonej w wodzie czy na przykład soku pomarańczowym, także wykorzystywać zewnętrznie. 

"W stosowaniu produktów ZOJO najbardziej lubię to ze codziennie bez większego wysiłku robię coś dla siebie. Wszystkie jesteśmy zabiegane i nie codziennie jest czas na trening / wizytę w SPA / manicure itp ale na szklankę kolagenu zawsze minuta sie znajdzie!""Zojo było moim pierwszym spotkaniem z kolagenem. Przyszła pandemia i postanowiłam zadbać o odpowiednią suplementację. Zojo sprawdziło się idealnie, Polecam bardzo i dziękuję Zojo Team."

Źródło: Customer Survey October 2022

Jak działa kolagen na skórę?

Jest dla niej jak dobry kosmetyk, tylko, że działający od wewnątrz, czyli zgodnie z naszą dewizą – beauty from within. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ kolagen stanowi aż ponad 70% białek tworzących naszą skórę. Jest jednym z głównych składników macierzy otaczającej komórki skóry właściwej i odpowiada za kluczowe właściwości – elastyczność i wytrzymałość. Mimo dość dużej rodziny kolagenów, w skład której wchodzi ponad 20 rodzajów, to w skórze występują dwaj jego główni przedstawiciele – kolagen typu I i III. Tego pierwszego jest zdecydowanie więcej – aż 85-90% i to jego włóknista struktura stanowi podporę dla naszej skóryKolagen typu III oplata i otula włókna kolagenu typu I, nadając im sprężystość i dbając o odpowiednie położenie. Można zatem śmiało stwierdzić, że jeden bez drugiego nie mógłby istnieć. I byłoby pięknie, gdyby taka kolagenowa równowaga mogła trwać przez całe życie. Niestety, doskonale wiemy i widzimy, że tak nie jest. Już po 25. roku życia kolagenu w naszej skórze zaczyna ubywać, choć początkowo ta utrata jest niewielka i jeszcze mało zauważalna. Zmiany w ilości i jakości kolagenu możemy zaobserwować na własnej skórze, która wraz z upływem czasu staje się odwodniona i pozbawiona blaskuSkóra pozbawiona kolagenu traci swoją młodzieńczą jędrność, a na jej powierzchni zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki. To jest najlepszy czas, żeby działać! W końcu im wcześniej zaczniemy, tym większe szanse, że uda nam się zapobiec niejednej zmarszczce. A wszystkie te, które już powstały uda się jeszcze skutecznie usunąć lub chociaż spłycić. 

jak działa kolagen na skórę

Jak działają suplementy z kolagenem?

Każdej z nas – niezależnie od wieku z pomocą przychodzi kolagenKolagenowe suplementy powstały w odpowiedzi na potrzeby naszej skóry – zmęczonej, odwodnionej, z pojawiającymi się oznakami starzenia. Nutraceutyki, bo tak nazywamy suplementy zawierające kolagen i jego hydrolizaty odgrywają znaczącą rolę w zwiększaniu elastyczności skóry i poprawie jej nawilżenia. Mogą przyczynić się do spowolnienia starzenia się skóry, zmniejszając widoczność zmarszczek. Kolagen przyjmowany w formie suplementów może również zmniejszyć towarzyszące naszej skórze uczucie suchości. Czyż to nie brzmi jak obietnica młodości zamknięta w małej kapsułce? Oprócz tego, że kolagen jest składnikiem wykorzystywanym w suplementach, możemy znaleźć go również w kosmetykach przeznaczonych do skóry twarzy i nie tylko. Podobnie jak w przypadku włosów, takie produkty mogą być dodatkowym uzupełnieniem działania kolagenu. Jest tylko jedno „ale” – cząsteczka kolagenu jest zbyt duża, aby swobodnie przeniknąć barierę naszej skóry. Dlatego działa na jej powierzchni, tworząc hydrofilowy filtr, który zapobiega utracie wody i tym samym przyczynia się do zwiększenia jej nawilżenia. Jest jeszcze jedna forma kolagenu, którą można stosować na skórę, a dokładniej – pod jej powierzchnię. Są to różnego rodzaju wypełniacze czy stymulatory przeznaczone dla tych bardziej zmobilizowanych i wymagających. Zabiegi z ich wykorzystaniem dają szybkie, ale często niezbyt długotrwałe efekty. Dlatego może lepiej potrenować cierpliwość i poczekać na efekty suplementacji niż oczekiwać rezultatu tu i teraz. Wybór pozostawiamy Wam, ale same byśmy się długo nad nim nie zastanawiały. Dla nas jest prosty. 

działanie kolagenu na skórę

Jak działa kolagen - pozostałe działanie kolagenu

Kolagen to także nośnik niektórych leków oraz składnik aktywnie wpływający na nasz metabolizm. Umożliwia również lepsze wchłanianie składników mineralnych i zwiększa gęstość naszych kości. Kolagen ogranicza wnikanie oraz rozprzestrzenianie się drobnoustrojów chorobotwórczych czy toksyn, czyli pełni funkcję obronną w układzie immunologicznym.

Kolagen kojarzymy przede wszystkim z działaniem na skórę. Często utożsamiamy go z „eliksirem” młodości", który ma zapewnić nam promienny wygląd skóry przez długi, długi czas. Pozostałe jego właściwości są na dalszym planie i traktujemy je trochę jak „miły dodatek”. Jednak niezależnie od tego, z jakiego powodu suplementujemy kolagen, możemy być pewni, że jego działanie będzie dla nas po prostu dobre.

jak działa kolagen na zmarszczki

Rozpocznij Twoją suplementację kolagenem. 

Wybierz swój suplement z kolagenem od ZOJO i dbaj o piękną skórę, włosy i paznokcie od wewnątrz:

The Collagen Formula

KOLAGEN W PROSZKU


 • Aż 10000mg wysokiej jakości hydrolizowanego kolagenu rybiego w proszku o niskiej masie cząsteczkowej. 
 • Do codziennego stosowania jako wsparcie dla pięknej skóry, włosów i paznokci. 
 • Dobry smak, czysty skład, gwarantowane efekty w ciągu 3 miesięcy.

Collagen Beauty Booster

KOLAGEN W PŁYNIE


 • Kolagen do picia z witaminą C i kwasem hialuronowym do codziennego stosowania jako wsparcie dla pięknej skóry, włosów i paznokci.
 • Kolagen to naturalny składnik skóry, włosów i paznokci. Odpowiada za promienną i jędrną skórę, mniejszą widoczność drobnych zmarszczek, mocne, gęste i lśniące włosy, a także wzmacnia stawy i paznokcie, wspomagając ich wzrost i zapobiegając ich łamaniu.

Pink Drink Beauty Latte

KOLAGEN DO PICIA W FORMIE LATTE Z KWASEM HIALURONOWYM I ASHWAGANDHĄ


 • Kolagen do picia - gotowa mieszanka różowego beauty latte z kwasem hialuronowym i ashwagandhą do codziennego stosowania jako wsparcie dla pięknej skóry, włosów i paznokci.
 • Wspierająca kondycję skóry i włosów alternatywa dla kawy i herbaty

Dagmara Widawska

Dziennikarz freelancer. Fanka dietetyki i zdrowego żywienia. Pisze dla nas już od 5 lat. Można śmiało powiedzieć, że o kolagenie nikt nie wie więcej niż ona.