kolagen na zmarszczki

Kolagen na zmarszczki - jaki wybrać? Top 3 kolageny na zmarszczki - ranking 2023

Kolagen na zmarszczki


Kolagen na zmarszczki do picia zaczyna być coraz bardziej doceniany jako remedium na pierwsze oznaki starzenia. Zmarszczki można albo pokochać, albo za wszelką cenę starać się ich pozbyć. Naszym zdaniem warto stanąć gdzieś pośrodku - zaakceptować fakt, że proces starzenia się jest naturalną i nieodłączną częścią naszego życia, a zmarszczki są symbolem przeżytych doświadczeń. I jednocześnie nie rezygnować z naturalnych sposobów radzenia sobie ze zmianami zachodzącymi na naszej skórze. Czyli takie „mieć ciastko i zjeść ciastko” – tak jak lubimy najbardziej. I tu wkracza kolagen na zmarszczki.


zmarszczkach wiemy przede wszystkim to, że pojawiają się na naszej skórze, a czym tak naprawdę są? Zmarszczki to zagniecenia lub zagłębienia w skórze, które w zależności od głębokości przybierają formę linii, bruzd czy fałdek. Jedną z głównych przyczyn ich powstawania jest utrata kolagenu, która przyczynia się do wiotczenia skóry. Nie bez znaczenia dla skóry pozostaje fakt jej przesuszenia czy zmniejszenia zawartości lipidów. Z upływem czasu dochodzi także do osłabienia aktywności gruczołów łojowych i potowych. Powstawanie zmarszczek jest zależne nie tylko od czynników wewnętrznych, ale także zewnętrznych - promieniowania UV, nieodpowiedniej diety czy palenia papierosów. 


Z tego artykułu dowiesz się:

 1. Kolagen na zmarszczki - na jakie rodzaje zmarszczek działa

 2. Jakie rodzaje zmarszczek mimicznych występują na skórze

 3. Dlaczego wraz z wiekiem na skórze pojawia się coraz więcej zmarszczek

 4. Kolagen na zmarszczki - czy można spowolnić proces starzenia

 5. Czy suplementacja kolagenem pomaga pozbyć się zmarszczek

 6. Czy kolagen na zmarszczki naprawdę działa

 7. Kolagen na zmarszczki - kiedy można spodziewać się efektów

 8. Jaki wybrać kolagen na zmarszczki

 9. Jak stosować kolagen na zmarszczki

 10. Jak wybrać najlepszy kolagen na zmarszczki aby działał

 11. Kiedy zacząć pić kolagen na zmarszczki

 12. Nasze top 3 rekomendacje jeśli chodzi o kolagen na zmarszczki

kolagen na zmarszczki ranking

Kolagen na zmarszczki - zobacz też:

The Collagen Formula

KOLAGEN W PROSZKU DO PICIA


10000mg wysokiej jakości hydrolizowanego kolagenu rybiego o niskiej masie cząsteczkowej. Do codziennego stosowania jako wsparcie dla pięknej skóry, włosów i paznokci. Super smak, czysty skład i gwarantowane efekty.

"Zażywałam już wiele preparatów z kolagenem ale po żadnym nie zauważyłam tak spektakularnych efektów jak po ZOJO"

Źródło: Customer Survey October 2022

Kolagen na zmarszczki - na jakie rodzaje zmarszczek zadziała

Zmarszczka zmarszczce nierówna można by rzec, gdyż wśród nich wyróżniamy m.in. zmarszczki posłoneczne, grawitacyjne, senne czy mimiczne. Jakie by nie były, to potrafią spędzać sen z powiek prawie każdej z nas. 

Kolagen na zmarszczki - Poznaj swojego wroga, czyli jakie mamy rodzaje zmarszczek

Zmarszczki mimiczne powstają pod wpływem skurczów mięśni twarzy związanych z mimiką, a ich reprezentację stanowią dobrze znane nam wszystkim kurze łapki czy lwia bruzda. W skutek nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne powstają zmarszczki posłoneczne, które często współwystępują razem z przebarwieniami. Pojawiają się głównie pod oczami, na policzkach, szyi, dekolcie czy dłoniach (o których pielęgnacji zbyt często zapominamy!). Słońce bywa bezlitosne dla naszej skóry, przyczyniając się do jej przesuszenia i niszczenia kolagenu. Kolejnym wrogiem skóry jest grawitacja, która z upływem lat działa jakby mocniej i szybciej. Zmarszczki grawitacyjne pojawiają się około 40-45 roku życia na skutek coraz szybszej i postępującej utraty kolagenu oraz elastyny. Grawitacja bywa nieubłagana, a w wyniku jej działania opada owal twarzy, obwisają policzki, pogłębiają się bruzdy nosowo-wargowe, a w kącikach ust tworzą się tak zwane „linie marionetki”. Osoby śpiące w pozycji na boku muszą się liczyć z powstawaniem zmarszczek sennych, które ujawniają się na skutek odgniatania skóry podczas snu. Co ciekawe, zmarszczki senne u młodych osób znikają już kilkanaście minut po wstaniu z łóżka, natomiast u osób dojrzałych pozostają na dłużej, aż do całkowitego utrwalenia. Charakterystyczny dla nich jest także fakt, iż występują niesymetrycznie – powstają na tej stronie twarzy, którą przykładamy do poduszki. Często możemy je obserwować na dekolcie, którego skóra podczas spania na boku ulega ściskaniu. Niedostateczna podaż wody to kolejny nieprzyjaciel naszej skóry, który może powodować powstawanie zmarszczek. Tego typu zmiany są raczej słabo widoczne, płytkie i cienkie oraz pojawiają się szczególnie tam, gdzie skóra bywa najmocniej napięta – na czole, pod oczami czy w okolicach nosa. Charakterystyczne dla nich jest to, że można się ich „pozbyć” za pomocą odpowiedniego nawodnienia organizmu. 

kolagen na zmarszczki jaki

Kolagen na zmarszczki - Dlaczego wraz z wiekiem na skórze pojawia się coraz więcej zmarszczek?

Zmarszczki nie powstają w jeden dzień, a mimo tego i tak często udaje nam się „przegapić” ten czas, w którym pojawiają się na naszej skórze. Dlatego zgodnie z dewizą „lepiej zapobiegać niż leczyć” (ona pasuje wszędzie!), zachęcamy do tego, aby działać odpowiednio wcześniej i nie odkładać tego na później. Chcesz zachować gładką i jędrną skórę na dłużej? Twoim nawykiem musi stać się systematyczne dbanie o nią i to na różne sposoby.


Czas płynie nieubłaganie, a wraz z jego upływem skóra staje się coraz bardziej wiotka. Na jej powierzchni pojawiają się pierwsze zmarszczki – najpierw te drobne, mimiczne, potem coraz liczniejsze, bardziej głębokie i widoczne. Jędrność naszej skóry uzależniona jest od obecności kolagenu i elastyny. Gdy zaczyna ubywać obu tych składników, skóra traci tę pożądaną jędrność i tak oto powstają zmarszczki. To oczywiście duże uproszczenie, ale wystarczające, aby zrozumieć sam mechanizm.

"Zojo było moim pierwszym spotkaniem z kolagenem. Przyszła pandemia i postanowiłam zadbać o odpowiednią suplementację. Zojo sprawdziło się idealnie, Polecam bardzo i dziękuję Zojo Team."

Źródło: Customer Survey October 2022

Kolagen na zmarszczki - czy można spowolnić proces starzenia

Proces starzenia związany jest ze zwolnieniem metabolizmu całego organizmu, co ma bezpośredni wpływ na regenerację i odbudowę nowych komórek czy tkanek. Pierwsze zmarszczki pojawiają się około trzydziestego roku życia i są to zwykle zmarszczki mimiczne. Z każdym kolejnym rokiem życia pojawia się ich nieco więcej i więcej. A najwięcej zmarszczek zaczyna powstawać po 55 roku życia. To orientacyjne ramy czasowe, gdyż to, kiedy zmarszczki zaczną uwidaczniać się na naszej twarzy, zależy od predyspozycji genetycznych, na które nie mamy wpływu. Ale też od stylu życia i pielęgnacji skóry, które już zależą tylko od nas samych. 


Czasem mamy wrażenie, że ten „magiczny” 25 rok życia stanowi jakąś granicę, po przekroczeniu której wszystko zaczyna się „sypać”. Oczywiście do tej teorii podchodzimy z dystansem i z uśmiechem, ale lubimy trzymać rękę na pulsie. Po 25. roku życia nasza skóra zaczyna się gorzej regenerować, a  składnik młodości –kolagen jest wolniej syntetyzowany. Aby nasza skóra jak najdłużej była w dobrej kondycji, musimy dbać o nią na różne sposoby, w tym poprzez odpowiednio dobraną pielęgnację i kolagenową suplementację

kolagen na zmarszczki

Kolagenowa suplementacja jako antidotum na pozbycie się zmarszczek

Do tego, że kolagen wpływa na jędrność i elastyczność naszej skóry, nie musimy Was przekonywać, bo to wiedza powszechnie znana. Szkoda tylko, że zwykle przypominamy sobie o niej dopiero w momencie, gdy na skórze są już zmarszczki – i to wcale nie te pierwsze. 


Kolagen nie bez powodu porównywany jest do „kleju” – utrzymuje skórę zwartą i napiętą. Do czasu! Gdy jego wewnętrzna produkcja zaczyna spadać, to naturalną konsekwencją staje się rozluźnienie i wiotkość skóry. To też sygnał i motywacja do rozpoczęcia działania, czyli uzupełniania braków kolagenu. W naszym organizmie nieustannie zachodzą procesy niszczenia i odbudowy tkanek – jest to naturalna kolej rzeczy. Gdy prędkość tych procesów jest odpowiednia, to właściwie nie mamy czym się martwić. Jednak ciężko nie zauważyć, iż wraz z upływem lat, procesy rozpadu zaczynają przeważać nad syntezą i tu zaczynają się problemy. Kolagenu zaczyna brakować, organizm nie nadąża z jego wytwarzaniem, a to uwidacznia się na naszej skórze w postaci zmarszczek, bruzd i rozstępów. Te widoczne zmiany to już kolejny etap, bo najpierw skóra traci swoją elastyczność i rozciągliwość. Dodatkowo zmniejszają się jej właściwości regeneracyjne czy nawilżenie. Skóra traci odporność na czynniki zewnętrzne i staje się bardziej podatna na uszkodzenia. 

najlepszy kolagen na zmarszczki opinie

Kolagen na zmarszczki - czy kolagen na twarz działa?

Procesu starzenia się skóry nie da się zatrzymać, ale powstawanie wielu zmian można opóźnić i cieszyć się młodszym wyglądem skóry na dłużej. W tej kwestii z pomocą przychodzi nam kolagen – znany od lat, a w ostatnim czasie jakby odkryty na nowo. Jeszcze kilkanaście lat temu, kolagen był przede wszystkim składnikiem kremów anti-aging używanych przez doświadczone i świadome kobiety. Niedawno poznaliśmy jego inną stronę. Suplementy kolagenowe szturmem podbiły rynek i nasze serca. Szejki, shoty, tabletki – dla każdego coś dobrego. Ich działanie doceniły gwiazdy, a my chętnie podążyliśmy ich tropem i przepadliśmy. Kolagenowe obietnice były na tyle kuszące, że ciężko było im nie zaufać. Kolagen ujędrnia, zwiększa zdolność wiązania wody w ciele, regeneruje i odbudowuje strukturę skóry. Dobrze radzi sobie z przebarwieniami, przyspiesza gojenie się ran czy pomaga usuwać widoczne blizny. Ale jednocześnie musimy mieć świadomość, że kolagen w pojedynkę nie zdziała zbyt wiele. Istotne jest, aby zadbać o zbilansowaną i urozmaiconą dietę czy aktywność fizyczną. Nie obejdzie się bez unikania negatywnych czynników takich jak promieniowanie słoneczne czy stres, a jednocześnie dostarczania odpowiedniej ilości  (i jakości!) snu. Stan naszej cery w dużej mierze odzwierciedla ogólny stan zdrowia. Twarz jest jak czysta kartka, na której widać wszystko – zmęczenie, niewyspanie, stres. Chcąc zadbać o kondycję naszej cery, należy zacząć od wyeliminowania wszystkich czynników, które jej szkodzą.


Kolagen na zmarszczki - jak szybko efekty suplementacji?

Suplementacja kolagenu nie przynosi widocznych efektów „na już”. Procesy odbudowy uszkodzonych włókien kolagenowych oraz syntezy nowych wymagają czasu i cierpliwości.  Nie ma ogólnie przyjętych norm, które dają gwarancję, że dany rezultat pojawi się w ciągu 2, 3,5 tygodni. Każda skóra jest inna, różni się typem czy potrzebami i inaczej może reagować na zastosowaną suplementację kolagenową. Niemniej jednak, na podstawie tysięcy obserwacji, można wysnuć jakieś wnioski lub przynajmniej przypuszczenia, które mówią, że pierwsze rezultaty kolagenowej suplementacji pojawiają się średnio po 4. tygodniach stosowania. 

wkolagen na zmarszczki jaki wybrać

Kolagen na zmarszczki do picia - Jak stosować kolagen, żeby pozbyć się zmarszczek?

Regularnie! Suplementy kolagenu występują pod różną postacią – tabletek, proszku, płynów. Wiele z nich ma dodatek substancji, które doskonale niwelują charakterystyczny zapach czy smak, dzięki czemu nie mamy już problemu z ich przyjmowaniem. Suplementacja stała się prosta, a nawet przyjemna, gdyż często bywa nieodłącznym elementem porannego (rzadziej wieczornego) rytuału pielęgnacyjnego. My lubimy rozpuszczać porcję The Collagen Formula - kolagenu w proszku do picia ZOJO - w szklance ciepłej wody z dodatkiem soku z cytryny i popijać ją powoli, ciesząc się ciszą poranka. Gdy brakuje nam czasu na typowy slow morning, to dzienną dawkę kolagenu na zmarszczki zabieramy ze sobą w postaci pożywnego i pysznego szejka. Polecamy! 

kolagen do picia na zmarszczki

Kolagen na zmarszczki - jak wybrać najlepszy kolagen na zmarszczki aby działał?

Zanim jeszcze zaczniemy regularnie stosować suplementację kolagenem na zmarszczki do picia, to najpierw musimy wybrać preparat, który spełni nasze oczekiwania. Jaki powinien być? Na maxa prosty, czyli z „czystym” składem, bez zbędnych dodatków, konserwantów, barwników. Suplement kolagenu powinien mieć dopasowaną do Twoich potrzeb formę. Jeśli nie za bardzo lubisz łykać tabletki, postaw raczej na proszek lub płyn, aby uniknąć wymówek. Forma kolagenu to jedno, ale chyba ważniejsza jest jego ilość „zamknięta” w zalecanej do spożycia dawce.  Absolutne minimum to 400 mg hydrolizatu kolagenu o niskiej masie cząsteczkowej, czyli dużej cząsteczki kolagenu „pociętej” na mniejsze fragmenty – aminokwasy, które łatwiej wykorzystać naszemu organizmowi. Nie bez znaczenia jest także źródło pochodzenia kolagenu – najlepiej jeśli jest to kolagen rybi. Dlaczego? Jego budowa zbliżona jest do naszego – ludzkiego, dzięki czemu jest lepiej przyswajalny, czyli łatwiej przedostaje się do krwioobiegu. Kolagen tworzy duet doskonały z witaminą C, która często staje się składnikiem kolagenowego suplementu. Jej nie musicie się obawiać, wręcz przeciwnie! Nie dość, że ta witamina ułatwia wewnętrzną syntezę kolagenu, to jest przecież niezbędnym składnikiem naszej diety. 

najlepszy kolagen na zmarszczki opinie

Kolagen na zmarszczki - kiedy zacząć pić kolagen na twarz?

Wiesz już, jakie cechy powinien posiadać idealny suplement z kolagenem i jak najlepiej go stosować. Ale pozostaje nam jeszcze jedno ważne pytanie, na które musimy odpowiedzieć – kiedy rozpocząć suplementację kolagenu? Chyba nie skłamiemy, jeśli powiemy, że kolagen ma coś do zaoferowania praktycznie każdemu – i młodszemu, i starszemu. Statystki pokazują, że najczęściej sięgają po niego kobiety w tak zwanym „średnim wieku”. Chociaż to się zmienia! Patrząc na to, że kolagenu wewnątrz naszego organizmu zaczyna ubywać już po 25. roku życia, to jego uzupełnianiem nie warto czekać do momentu, aż na naszej skórze na dobre utrwalą się zmarszczkiKolagen na zmarszczki sprawdzi się wtedy, kiedy zaczniesz zauważać pierwsze sygnały, które skóra zacznie wysyłać – zacznie tracić pożądaną jędrność i elastyczność. W zależności od genów, możesz spodziewać się tego typu zmian po 30. roku życia. Ale kiedy dokładnie, to już zaobserwujesz sama. 

kolagen na zmarszczki jaki wybrać

Kolagen na zmarszczki - top 3 rekomendowane produkty od ZOJO - ranking

Czas pędzi nieubłaganie, a my w tym pędzie musimy się odnaleźć i nie przegapić tego, co ważne. Dbanie o siebie, o własne zdrowie, wygląd i dobre samopoczucie to elementy, na które musimy znaleźć czas i miejsce. W Zojo chcemy Wam w tym pomagać, dlatego stworzyliśmy produkty, które ułatwiają self care i udowadniają, że zewnętrzne piękno pochodzi ze środka. Gdy już raz ich spróbujecie, nie będziecie mogły o nich zapomnieć. Zresztą, przekonajcie się same! Zapraszamy Was do świata Zojo. Polecamy Wam szczególnie: 

The Collagen Formula

KOLAGEN W PROSZKU


 • Aż 10000mg wysokiej jakości hydrolizowanego kolagenu rybiego w proszku o niskiej masie cząsteczkowej. 
 • Do codziennego stosowania jako wsparcie dla pięknej skóry, włosów i paznokci. 
 • Dobry smak, czysty skład, gwarantowane efekty w ciągu 3 miesięcy.

Collagen Beauty Booster

KOLAGEN W PŁYNIE


 • Kolagen do picia z witaminą C i kwasem hialuronowym do codziennego stosowania jako wsparcie dla pięknej skóry, włosów i paznokci.
 • Kolagen to naturalny składnik skóry, włosów i paznokci. Odpowiada za promienną i jędrną skórę, mniejszą widoczność drobnych zmarszczek, mocne, gęste i lśniące włosy, a także wzmacnia stawy i paznokcie, wspomagając ich wzrost i zapobiegając ich łamaniu.

Pink Drink Beauty Latte

KOLAGENOWY DRINK Z KWASEM HIALURONOWYM I ASHWAGANDHĄ


 • Kolagen do picia - gotowa mieszanka różowego beauty latte z kwasem hialuronowym i ashwagandhą do codziennego stosowania jako wsparcie dla pięknej skóry, włosów i paznokci.
 • Wspierająca kondycję skóry i włosów alternatywa dla kawy i herbaty

Rozpocznij Twoją suplementację kolagenem. 

Wybierz swój suplement z kolagenem od ZOJO i dbaj o piękną skórę, włosy i paznokcie od wewnątrz:

Dagmara Widawska

Dziennikarz freelancer. Fanka dietetyki i zdrowego żywienia. Pisze dla nas już od 5 lat. Można śmiało powiedzieć, że o kolagenie nikt nie wie więcej niż ona. 

Dowiedz się więcej

Badania naukowe dotyczące suplementacji kolagenu

An Overview of the Beneficial Effects of Hydrolysed Collagen as a Nutraceutical on Skin Properties: Scientific Background and Clinical Studies Sara Sibilla1,* , Martin Godfrey1 , Sarah Brewer2 , Anil Budh-Raja3 and Licia Genovese

https://benthamopen.com/contents/pdf/TONUTRAJ/TONUTRAJ-8-29.pdf

Effects of hydrolyzed collagen supplementation on skin aging: a systematic review and meta-analysis

Roseane B de Miranda 1 2Patrícia Weimer 3Rochele C Rossi 2

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33742704/

A Collagen Supplement Improves Skin Hydration, Elasticity, Roughness, and Density: Results of a Randomized, Placebo-Controlled, Blind Study

Liane Bolke 1Gerrit Schlippe 2Joachim Gerß 3Werner Voss 4

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31627309/

Oral intake of specific bioactive collagen peptides reduces skin wrinkles and increases dermal
matrix synthesis

E Proksch 1M SchunckV ZagueD SeggerJ DegwertS Oesser

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24401291/

A Collagen Supplement Improves Skin Hydration, Elasticity, Roughness, and Density: Results of a Randomized, Placebo-Controlled, Blind Study

Liane Bolke,1 Gerrit Schlippe,1 Joachim Gerß,2 and Werner Voss1,*

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6835901/

Daily oral supplementation with collagen peptides combined with vitamins and other bioactive compounds improves skin elasticity and has a beneficial effect on joint and general wellbeing

Anna
Czajka
 1Ewa
M Kania
 2Licia
Genovese
 3Andrea
Corbo
 4Giovanni
Merone
 5Cecilia
Luci
 6Sara
Sibilla
 7

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30122200/

Oral collagen supplementation for skin aging: A fad or the future?

Nikita Jhawar 1Jordan V Wang 2Nazanin Saedi 2

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31411379/

A Dermonutrient Containing Special Collagen Peptides Improves Skin Structure and Function: A Randomized, Placebo-Controlled, Triple-Blind Trial Using Confocal Laser
Scanning Microscopy on the Cosmetic Effects and Tolerance of a Drinkable Collagen Supplement

Sabrina Laing 1Stephan Bielfeldt 1Carolin Ehrenberg 1Klaus-Peter Wilhelm 1

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32017646/

A Review of the Effects of Collagen Treatment in Clinical Studies

Hsiuying Wang

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8620403/

A randomized, triple-blind, placebo-controlled, parallel study to evaluate the efficacy of a
freshwater marine collagen on skin wrinkles and elasticity

Malkanthi Evans 1Erin D Lewis 1Nisrine Zakaria 1Tetyana Pelipyagina 1Najla Guthrie 1

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32799362/

Skin collagen through the
lifestages: importance for skin health and beauty

David M. Reilly1, Jennifer Lozano2

https://parjournal.net/article/view/3863

Oral Supplementation with Hydrolyzed Fish Cartilage Improves the Morphological and Structural Characteristics of the Skin: A Double-Blind, Placebo-Controlled Clinical Study

Patrícia Maria Berardo Gonçalves
Maia Campos
 1Rodolfo Scarpino Barboza Franco 1Letícia Kakuda 1Gabriel Fernandes
Cadioli
 1Gabriela Maria
D'Angelo Costa
 1Elodie Bouvret 2

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34443468/

Oral Collagen Drink for Antiaging: Antioxidation, Facilitation of the Increase of Collagen Synthesis, and Improvement of Protein Folding and DNA Repair in Human Skin
Fibroblasts

Ping Lin 1Nan Hua 2Yu-Chen Hsu 3Kai-Wen Kan 3Jia-Haur Chen 3Yung-Hao Lin 4Yung-Hsiang Lin 1Chen-Meng Kuan 1

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32454944/

The effect of oral collagen peptide supplementation on skin moisture and the dermal collagen network: evidence from an ex vivo model and randomized, placebo-controlled
clinical trials

Jérome Asserin 1Elian Lati 2Toshiaki Shioya 3Janne Prawitt 4

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26362110/

Effects of hydrolyzed collagen supplementation on skin aging: a systematic review and meta-analysis

Roseane B de Miranda 1 2Patrícia Weimer 3Rochele C Rossi 2

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33742704/

Collagen supplementation for skin health: A mechanistic systematic review

Meisam Barati 1Masoumeh Jabbari 2Roya Navekar 3Fariba Farahmand 4Reihaneh Zeinalian 5Ammar Salehi-Sahlabadi 6Nasrin Abbaszadeh 5Amin Mokari-Yamchi 2Sayed Hossein Davoodi 7

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32436266/

A Nutritional Supplement Formulated with Peptides, Lipids, Collagen and Hyaluronic Acid Optimizes Key Aspects of
Physical Appearance in Nails, Hair and Skin

Michelle R. Yagoda MD1 * and Eugene H. Gans PhD2

https://www.longdom.org/open-access-pdfs/a-nutritional-supplement-formulated-with-peptides-lipids-collagen-and-hyaluronic-acid-optimizes-key-aspects-of-physical-appearance-in-nails-hair-and-skin-2155-9600.S5-002.pdf

Oral Intake of Low-Molecular-Weight Collagen Peptide Improves Hydration, Elasticity, and Wrinkling in Human Skin: A Randomized, Double-Blind, Placebo-Controlled Study

Do-Un Kim 1Hee-Chul Chung 2Jia Choi 3Yasuo Sakai 4Boo-Yong Lee 5

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29949889/

Oral Intake of Enzymatically Decomposed AP Collagen Peptides Improves Skin Moisture and Ceramide and Natural Moisturizing Factor Contents in the Stratum Corneum

Kyoungmi Jung 1Seung-Hun Kim 1Kyung-Mi Joo 1Sung-Hwan Lim 1Jin-Hee Shin 2Jonghwa Roh 1Eunjoo Kim 1Chan Woong Park 1Wangi Kim 1

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34959923/

Four-weeks daily intake of oral collagen hydrolysate results in improved skin elasticity, especially in sun-exposed areas: a randomized, double-blind, placebo-controlled trial

Wich Sangsuwan 1Pravit Asawanonda 1

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32009486/

Oral intake of specific bioactive collagen peptides reduces skin wrinkles and increases dermal
matrix synthesis

E Proksch 1M SchunckV ZagueD SeggerJ DegwertS Oesser

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24401291/

Zobacz też