suplement na włosy

Suplement na włosy

Suplement na włosy?

 

Suplement  na włosy - czy to faktycznie działa? W tym artykule znajdziesz wszystko, co chciałabyś wiedzieć o suplementach diety na włosy, ale nie miałaś kogo o to zapytać .

 

Jaki suplement na włosy jest najlepszy? Jaki  suplement na włosy wybrać? Zdrowe włosy to piękne włosy – koniec i kropka. Nie ma czegoś pomiędzy, a te dwie kwestie są od siebie nierozerwalnie zależne. Jeśli chcesz mieć piękne włosy, musisz zadbać o to, aby były one zdrowe. Ale jak to zrobić dobrze? Ten tekst powstał po to, aby znaleźć odpowiedź na to pytanie. Zostańcie i przeczytajcie to, co dla Was przygotowaliśmy. 

Z tego artykułu dowiesz się:

 1. Jak dbać o włosy?
 2. Jaki suplement na włosy wybrać?
 3. Który suplement na włosy jest najlepszy?
 4. Jak dieta i suplementacja wpływają na włosy? 
 5. Jakich składników z diety potrzebują włosy?
 6. Co zrobić, kiedy dieta jest niewystarczająca dla utrzymania dobrej kondycji włosów? 
 7. Czym charakteryzuje się dobry suplement na włosy? 
 8. Czy kolagen to idealny suplement na włosy? 
 9. Jak kolagen wpływa na włosy? 
 10. Jakie właściwości ma kolagen
 11. Jak stosować kolagenowy suplement na włosy? 
 12. Jaki suplement na włosy wybrać i czym się kierować przy tym wyborze?
 13. Jak stosować kolagen – wewnętrznie czy zewnętrznie?

Zobacz też:

The Collagen Formula

KOLAGEN W PROSZKU DO PICIA


10000mg wysokiej jakości hydrolizowanego kolagenu rybiego o niskiej masie cząsteczkowej. Do codziennego stosowania jako wsparcie dla pięknej skóry, włosów i paznokci. Super smak, czysty skład i gwarantowane efekty.

"Zażywałam już wiele preparatów z kolagenem ale po żadnym nie zauważyłam tak spektakularnych efektów jak po ZOJO"

Źródło: Customer Survey October 2022

Jaki suplement na włosy?

Często zapominamy o tym, że kondycja włosów odzwierciedla  faktyczny stan naszego organizmu. Niedobory witamin i składników mineralnych uwidaczniają się na włosach, a dokładniej powodują, że są one pozbawione blasku, bardziej łamliwe i przesuszone. 

 

Wygląd i kondycja włosów są zależne od wielu czynników, w tym: poziomu hormonów, sposobu odżywiania się, stresu, problemów zdrowotnych czy warunków atmosferycznych (czy Wam też wilgoć niszczy każdą, nawet tę najlepiej ułożoną fryzurę? 

Jak dbać o włosy – dieta i suplementacja

Właściwy suplement na włosy to ważny wybór. Nie bez powodu mówi się, że „jesteś tym, co jesz”. To stwierdzenie można jeszcze odrobinę rozszerzyć o hasło „wyglądasz tak, jak jesz”. Dieta ma ogromny wpływ na stan naszych włosów. Zdrowie włosa pochodzi ze środka naszego organizmu i wynika z odpowiedniego odżywienia, czyli tego co jemy i nawilżenia -  tego co i w jakiej ilości pijemy. 

"Zojo było moim pierwszym spotkaniem z kolagenem. Przyszła pandemia i postanowiłam zadbać o odpowiednią suplementację. Zojo sprawdziło się idealnie, Polecam bardzo i dziękuję Zojo Team."

Źródło: Customer Survey October 2022

Suplement na włosy - Jakich składników potrzebują nasze włosy?

Istnieją konkretne składniki naszej diety, których włosy szczególnie potrzebują. Wśród nich wyróżnić możemy przede wszystkim witaminy z grupy B, odpowiedzialne za blask włosów i regulujące większość procesów zachodzących wewnątrz skóry głowy. Oprócz tego mamy aminokwasy odpowiedzialne za budowę włosa, bez których włosy stają się kruche, łamliwe, a nawet mogą zacząć wypadać. W tej grupie znajduje się kolagen – białko zbudowane z aminokwasów potrzebnych naszym włosom do utrzymania jak najlepszej kondycji. Nie możemy też zapomnieć o składnikach mineralnych, a szczególnie o magnezie, żelazie, cynku, krzemie i wapniu, które włosy wprost uwielbiają (ale przede wszystkim potrzebują!). Na przykład cynk warunkuje prawidłowy wzrost włosa, a jego niedobory mogą powodować widoczne przerzedzanie się włosów.

Co jeść, a czego unikać, aby mieć zdrowie i piękne włosy?

Pozbądź się ze swoich kuchennych szafek produktów wysoko przetworzonych, ogranicz spożycie słodyczy i jak ognia unikaj fast foodów. Sięgaj za to po dobrej jakości tłuste ryby i jaja, które dostarczą włosom niezbędnego budulca, czyli białka - albo po prostu po dobry i sprawdzony suplement na włosy. Niech w Twoim codziennym jadłospisie nie zabraknie warzyw, owoców oraz wielonienasyconych tłuszczów – oleju lnianego, z wiesiołka czy tego z czarnuszki. 

Co jeśli dieta będzie niewystarczająca dla Twoich włosów?

Kiedy nasze włosy potrzebują wewnętrznej regeneracji, to nie pomogą im nawet najlepsze i najdroższe kosmetyki stosowane na zewnątrz. W tym przypadku, jednym ratunkiem dla włosów może okazać się skuteczny suplement na włosy. 

 

Suplementy na włosy działają wzmacniająco oraz poprawiają ich wzrost. Co znajduje się w ich składzie? W zależności od preparatu, dobrz suplement na włosy  m.in.: witaminy o działaniu pobudzającym, aminokwasy odpowiedzialne za budowę włosa czy niezbędne kwasy tłuszczowe, które chronią włosy przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych.

Suplement na włosy – jaki będzie najlepszy?

Suplementy na włosy są różne. Niektóre zawierają imponująco długą listę składników zamkniętych w małej kapsułce, inne wręcz przeciwnie – bazują na jednym, głównym. Jeśli chodzi o suplement na włosy liczy się jakość, a nie ilość. Zdarza się tak, że gdy dokładniej przyjrzymy się zawartości suplementów wieloskładnikowych, to okaże się, że:

 • niektóre ze składników występują w mało znaczącej ilości
 • niektóre składniki nie są w najlepiej przyswajalnej formie 
 • niektóre składniki nie muszą być suplementowane i pełnią rolę „wypełniacza” 

Zanim wybierzesz idealny suplement na włosy, warto ustalić sobie kryteria jego wyboru. Wszystko po to, aby uniknąć rozczarowań. Na co zatem zwrócić uwagę kiedy wybierasz suplement na włosy

 • jakość, jakość i jeszcze raz jakość! 
 • forma przyswajania
 • wydajność 

Kolagen – idealny suplement na włosy

Kolagen to biało odpowiedzialne  za procesy budowania tkanek, a potem utrzymanie ich w jak najlepszej kondycji. To dzięki kolagenowi nasza skóra jest napięta, elastyczna, jędrna i sprężysta. Skoro kolagen działa tak na skórę, to podobnie wpływa również na jej wytwory – w tym włosy czy paznokcie. 

Niestety, ten dobrostan nie trwa wiecznie, a nawet zbyt długo. Około 25. roku życia zaczynamy stopniowo tracić kolagen. Niedobory kolagenowego białka niosą za sobą określone i niezbyt pozytywne konsekwencje. Naturalny ubytek kolagenu wpływa na osłabienie włosów oraz może powodować ich wypadanie.

Dlaczego kolagen jest ważny dla włosów, czyli jak działa suplement na włosy z kolagenem

Rozłóżmy kolagen na czynniki pierwsze, a dokładniej aminokwasy, które go budują. Cząsteczka kolagenu składa się m.in. z glicyny, proliny i hydroksyproliny. Aminokwasy są dla naszego ciała jak małe cegiełki, z których zbudowane są mniejsze i większe „budowle”, czyli narządy. Aminokwasy budują także włosy i paznokcie, dlatego tak ważne jest to, aby dostarczać je do organizmu w odpowiedniej ilości. Skąd je brać? Oczywiście z diety oraz suplementacji. 

Niedobór składników budulcowych, czyli aminokwasów jest jedną z przyczyn złej kondycji włosów, w tym ich łamliwości oraz podatności na wypadanie. A dlaczego w ogóle borykamy się z ich niedoborami? Najczęściej wynikają one z niewystarczającej ilości aminokwasów dostarczanych w posiłkach. Innym powodem może być na przykład źle przyswajalna forma aminokwasów.

Kolagen i jego właściwości

Do jednych z najważniejszych właściwości kolagenu należy jego wysoka odporność na odkształcenia, którą nadaje tkankom. Dzięki temu są one sprężyste, elastyczne i po odgnieceniu łatwo powracają do wyjściowego stanu. Ponadto kolagen stanowi zarówno dla skóry, jak i dla włosów (i w ogóle dla wszystkich tkanek, które buduje) pewnego rodzaju rusztowanie. Im więcej kolagenu, tym mniejsza szansa na łamanie się włosów. 

Kolagen działa na zasadzie okluzji, czyli zdolności powlekania, dzięki której może zapobiegać odwadnianiu włosów. To przekłada się na odpowiedni poziom nawilżenia włosów, a w konsekwencji także ich elastyczność i sprężystość. Kolagen na włosy zmniejsza ryzyko ich złamań, zwłaszcza tych spowodowanych czynnikami mechanicznymi – pocieraniem mokrych włosów ręcznikiem czy zbyt mocnym spinaniem i związywaniem włosów. Bez wątpienia kolagen przyczynia się także do regeneracji zniszczonych kosmyków włosów. 

Kolagen ma wiele zalet, zatem nie ma się co dziwić, że stał się składnikiem tak wielu kosmetyków i suplementów na włosy dostępnych na rynku.

Suplement na włosy zawierający kolagen

Suplementacja kolagenem na włosy raczej nie generuje niepożądanych skutków ubocznych, gdyż kolagen jest uznawany za bezpieczny suplement na włosy. To jednak wcale nie oznacza, że można go przyjmować bez odpowiedniej rozwagi. Zawsze zalecamy i będziemy zalecać, aby każdą suplementację skonsultować wcześniej z lekarzem. Suplementy diety mogą bowiem wchodzić w interakcję z przyjmowanymi lekami, a przecież nie chcielibyśmy, żeby nawzajem zaburzały swoje działanie, prawda?

Suplement na włosy – jak go stosować?

Zgodnie z zaleceniami umieszczonymi na etykiecie -  to chyba najważniejsze. Warto stosować się do wytycznych przygotowanych przez producenta i nie przekraczać dziennej, zalecanej do spożycia dawki kolagenu. Mimo tego, że kolagen przedstawiany jest jako bezpieczny suplement na włosy, to pamiętajmy – wszystko w nadmiarze szkodzi. Także kolagen można „przedawkować”, mimo tego, że jest to trudne. W końcu kolagen jest substancją naturalnie występującą w naszym organizmie, a ponadto po przyjęciu zostaje rozłożony na mniejsze cząsteczki – aminokwasy. Skutki uboczne nadmiernego spożycia kolagenu to m.in.: ogólne osłabienie, bóle mięśni i stawów, problemy z wypróżnianiem, kwaśny oddech czy nieprzyjemny posmak w ustach. 

Suplement na włosy - wybierz preparat z jak najprostszym składem

Minimalizm jest w trendach, także w przypadku kolagenowego suplementu na włosy. Kolagen nie lubi towarzystwa zbędnych dodatków – sztucznych barwników czy konserwantów. Jedyny składnik, z którym kolagen tworzy dream team to witamina C – niezbędna do procesu syntezy kolagenu. Jeśli akurat w składzie suplementu, który pokochasz nie będzie witaminy C, to jeszcze nic straconego. Przecież zawsze możesz ją dostarczyć z dietą, w postaci na przykład natki pietruszki, papryki czy czerwonej porzeczki, na którą sezon zacznie się za 3,2,1… Suplement na włosy powinien być przede wszystkim naturalny.

Suplement na włosy – sprawdź, ile kolagenu umieszczono w zalecanej dawce do spożycia

W przypadku kolagenowego suplementu na włosy liczy się zarówno jakość, jak i ilość. Suplement na włosy z kolagenem powinien zawierać co najmniej 2500 mg kolagenu w dziennej dawce przeznaczonej do spożycia. Co jeśli jednak będzie zawierał mniej? Trzeba będzie go częściej przyjmować, żeby w ogóle miał szansę zadziałać tak, jak tego od niego oczekujemy. To z biegiem czasu może stawać się coraz bardziej uciążliwe, a przecież nie chcemy, aby suplementacja kolagenem źle nam się kojarzyła. Prawda?

Suplement na włosy – jaki rodzaj kolagenu wybrać

Stoisz przed dylematem – kolagen wołowy czy morski? Szybko rozwiewamy Twoje wątpliwości i z pełną odpowiedzialnością mówimy – tylko i wyłącznie kolagen morski. Dlaczego? Wybieramy kolagen morski, gdyż jego struktura jest najbardziej zbliżona do naszego – ludzkiego, a przez to zdecydowanie lepiej się wchłania, przyswaja i co najważniejsze – działa. Ale jeśli kolagen morski, to tylko ten ze sprawdzonych źródeł, którymi producenci suplementów wręcz powinni się chwalić. Szukaj informacji o pochodzeniu kolagenu na etykiecie suplementu, a jeśli tam go nie znajdziesz, to nie bój się dopytać o tę kwestię.

Suplement na włosy – postać, w której będziesz przyjmować kolagen

Jesteś fanką przyjmowania suplementów w formie tabletki, którą możesz szybko połknąć i zapomnieć? A może jednak wolisz wpleść suplementację w swój codzienny rytuał? Niezależnie od tego, która opcja jest Ci bliższa, to w przypadku suplementu kolagenu możesz zdecydować się na każdą. My jesteśmy fankami tej drugiej, czyli wybieramy poranny rytuał ze szklanką ciepłej wody z dodatkiem The Collagen Formula oraz sokiem z cytryny. To suplement na włosy z kolagenem, który pokochały polskie kobiety. A która będzie idealna dla Ciebie?

Suplement na włosy – forma kolagenu, która powstaje na etapie jego produkcji

Może być hydrolizowany lub liofilizowany. Ta pierwsza forma kolagenu zapewnia lepszą przyswajalność tego składnika, gdyż warunkuje rozbicie go na mniejsze cząsteczki – aminokwasy. Z kolei ta druga jest jeszcze mniej popularna, ale opiera się na procesie odparowania wody. Informacji o tym, jaka forma kolagenu znajduje się w Twoim suplemencie, szukaj na etykiecie produktu. Dobry suplement na włosy powinien posiadać taką informację. 

Suplement na włosy – podsumowanie

Kolagen jeszcze do niedawna był niedoceniany, jeśli chodzi o jego działanie na włosy. Dzisiaj wiemy,  że suplement na włosy z kolagenem ma do zaoferowania znacznie więcej niż nam się wydawało. Jednocześnie zmienia się także postrzeganie kolagenu, który jak się okazuje, nie jest tylko składnikiem odpowiedzialnym za piękny wygląd, ale również utrzymanie dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Suplementacja kolagenem wcale nie jest „wymysłem”, przecież ten składnik jest jednym z najważniejszych białek budulcowych w organizmie. Jednocześnie doskonale wiemy, że już po 25. roku życia zaczynamy bezpowrotnie tracić kolagen, dlatego suplementy na włosy z kolagenem staje się nieodzowny. W obliczu tych zachodzących zmian nie możemy stać bezczynnie, tylko musimy działać. 

Kolagen to składnik, który ciężko dostarczyć z dietą, gdyż nie występuje on w produktach zwyczajowo przez nas spożywanych. Oczywiście dieta może być jednym ze sposobów uzupełniania kolagenu, ale nie jest wystarczająca. Nie może być także alternatywą dla osób niespożywających mięsa, bo na tym składniku w dużej mierze się opiera. W przypadku kolagenu najlepszym rozwiązaniem wydaje się być suplementacja, którą można prowadzić w sposób zdecydowanie bardziej kontrolowany. Dobry suplement na włosy może zdziałać cuda. 

 

Potencjał kolagenu dla włosów zauważyli także producenci kosmetyków. Kolagen stał się składnikiem szamponów, odżywek czy masek, które mają regenerować zniszczone pasma. Chętnie wykorzystywany jest także do profesjonalnych zabiegów u fryzjera. 

 

Kolagen na włosy może być stosowany zarówno wewnętrznie – w postaci suplementacji, jak i zewnętrznie – w postaci pielęgnacji. Obie te formy można połączyć, aby efekt był jeszcze bardziej zauważalny i satysfakcjonujący. Jednocześnie warto mieć świadomość, że ani suplementacja, ani pielęgnacja nie zdziałają za wiele, jeśli inne czynniki pozostaną zaniedbane. Suplement na włosy powinien współistnieć ze zbilansowaną dietą, racjonalnym trybem życia, unikaniem przewlekłego stresu czy odpowiednią ochroną przed uszkodzeniami mechanicznymi. 

 

Zniszczone i źle wyglądające włosy są sygnałem wysyłanym przez nasz organizm, który krzyczy „coś jest nie tak!”. Potrzebny im sprawdzony suplement na włosy. Ich regeneracja wymaga czasu, cierpliwości, zaangażowania, ale przede wszystkim poznania przyczyny. Zachęcamy Cię, abyś właśnie od tego zaczęła. A potem będziesz mogła cieszyć się pięknymi włosami. Bo piękne włosy to piękna i zdecydowanie bardziej pewna siebie TY! Dlatego wybierz naprawdę dobry suplement na włosy

Polecane top 3 produkty z kolagenem ZOJO

The Collagen Formula

KOLAGEN W PROSZKU


 • Aż 10000mg wysokiej jakości hydrolizowanego kolagenu rybiego w proszku o niskiej masie cząsteczkowej. 
 • Do codziennego stosowania jako wsparcie dla pięknej skóry, włosów i paznokci. 
 • Dobry smak, czysty skład, gwarantowane efekty w ciągu 3 miesięcy lub zwrot pieniędzy

Collagen Beauty Booster

KOLAGEN W PŁYNIE


 • Kolagen do picia z witaminą C i kwasem hialuronowym do codziennego stosowania jako wsparcie dla pięknej skóry, włosów i paznokci.
 • Kolagen to naturalny składnik skóry, włosów i paznokci. Odpowiada za promienną i jędrną skórę, mniejszą widoczność drobnych zmarszczek, mocne, gęste i lśniące włosy, a także wzmacnia stawy i paznokcie, wspomagając ich wzrost i zapobiegając ich łamaniu.

Pink Drink Beauty Latte

KOLAGENOWE LATTE Z KWASEM HIALURONOWYM I ASHWAGANDHĄ


 • Kolagen do picia - gotowa mieszanka różowego beauty latte z kwasem hialuronowym i ashwagandhą do codziennego stosowania jako wsparcie dla pięknej skóry, włosów i paznokci.
 • Wspierająca kondycję skóry i włosów alternatywa dla kawy i herbaty

Rozpocznij Twoją suplementację kolagenem. 

Wybierz swój suplement z kolagenem od ZOJO i dbaj o piękną skórę, włosy i paznokcie od wewnątrz.

Dagmara Widawska

Dziennikarz freelancer. Fanka dietetyki i zdrowego żywienia. Pisze dla nas już od 5 lat. Można śmiało powiedzieć, że o kolagenie nikt nie wie więcej niż ona.  

Dowiedz się więcej

Badania naukowe dotyczące suplementacji kolagenu

An Overview of the Beneficial Effects of Hydrolysed Collagen as a Nutraceutical on Skin Properties: Scientific Background and Clinical Studies Sara Sibilla1,* , Martin Godfrey1 , Sarah Brewer2 , Anil Budh-Raja3 and Licia Genovese

https://benthamopen.com/contents/pdf/TONUTRAJ/TONUTRAJ-8-29.pdf

Effects of hydrolyzed collagen supplementation on skin aging: a systematic review and meta-analysis

Roseane B de Miranda 1 2Patrícia Weimer 3Rochele C Rossi 2

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33742704/

A Collagen Supplement Improves Skin Hydration, Elasticity, Roughness, and Density: Results of a Randomized, Placebo-Controlled, Blind Study

Liane Bolke 1Gerrit Schlippe 2Joachim Gerß 3Werner Voss 4

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31627309/

Oral intake of specific bioactive collagen peptides reduces skin wrinkles and increases dermal
matrix synthesis

E Proksch 1M SchunckV ZagueD SeggerJ DegwertS Oesser

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24401291/

A Collagen Supplement Improves Skin Hydration, Elasticity, Roughness, and Density: Results of a Randomized, Placebo-Controlled, Blind Study

Liane Bolke,1 Gerrit Schlippe,1 Joachim Gerß,2 and Werner Voss1,*

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6835901/

Daily oral supplementation with collagen peptides combined with vitamins and other bioactive compounds improves skin elasticity and has a beneficial effect on joint and general wellbeing

Anna
Czajka
 1Ewa
M Kania
 2Licia
Genovese
 3Andrea
Corbo
 4Giovanni
Merone
 5Cecilia
Luci
 6Sara
Sibilla
 7

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30122200/

Oral collagen supplementation for skin aging: A fad or the future?

Nikita Jhawar 1Jordan V Wang 2Nazanin Saedi 2

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31411379/

A Dermonutrient Containing Special Collagen Peptides Improves Skin Structure and Function: A Randomized, Placebo-Controlled, Triple-Blind Trial Using Confocal Laser
Scanning Microscopy on the Cosmetic Effects and Tolerance of a Drinkable Collagen Supplement

Sabrina Laing 1Stephan Bielfeldt 1Carolin Ehrenberg 1Klaus-Peter Wilhelm 1

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32017646/

A Review of the Effects of Collagen Treatment in Clinical Studies

Hsiuying Wang

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8620403/

A randomized, triple-blind, placebo-controlled, parallel study to evaluate the efficacy of a
freshwater marine collagen on skin wrinkles and elasticity

Malkanthi Evans 1Erin D Lewis 1Nisrine Zakaria 1Tetyana Pelipyagina 1Najla Guthrie 1

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32799362/

Skin collagen through the
lifestages: importance for skin health and beauty

David M. Reilly1, Jennifer Lozano2

https://parjournal.net/article/view/3863

Oral Supplementation with Hydrolyzed Fish Cartilage Improves the Morphological and Structural Characteristics of the Skin: A Double-Blind, Placebo-Controlled Clinical Study

Patrícia Maria Berardo Gonçalves
Maia Campos
 1Rodolfo Scarpino Barboza Franco 1Letícia Kakuda 1Gabriel Fernandes
Cadioli
 1Gabriela Maria
D'Angelo Costa
 1Elodie Bouvret 2

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34443468/

Oral Collagen Drink for Antiaging: Antioxidation, Facilitation of the Increase of Collagen Synthesis, and Improvement of Protein Folding and DNA Repair in Human Skin
Fibroblasts

Ping Lin 1Nan Hua 2Yu-Chen Hsu 3Kai-Wen Kan 3Jia-Haur Chen 3Yung-Hao Lin 4Yung-Hsiang Lin 1Chen-Meng Kuan 1

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32454944/

The effect of oral collagen peptide supplementation on skin moisture and the dermal collagen network: evidence from an ex vivo model and randomized, placebo-controlled
clinical trials

Jérome Asserin 1Elian Lati 2Toshiaki Shioya 3Janne Prawitt 4

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26362110/

Effects of hydrolyzed collagen supplementation on skin aging: a systematic review and meta-analysis

Roseane B de Miranda 1 2Patrícia Weimer 3Rochele C Rossi 2

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33742704/

Collagen supplementation for skin health: A mechanistic systematic review

Meisam Barati 1Masoumeh Jabbari 2Roya Navekar 3Fariba Farahmand 4Reihaneh Zeinalian 5Ammar Salehi-Sahlabadi 6Nasrin Abbaszadeh 5Amin Mokari-Yamchi 2Sayed Hossein Davoodi 7

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32436266/

A Nutritional Supplement Formulated with Peptides, Lipids, Collagen and Hyaluronic Acid Optimizes Key Aspects of
Physical Appearance in Nails, Hair and Skin

Michelle R. Yagoda MD1 * and Eugene H. Gans PhD2

https://www.longdom.org/open-access-pdfs/a-nutritional-supplement-formulated-with-peptides-lipids-collagen-and-hyaluronic-acid-optimizes-key-aspects-of-physical-appearance-in-nails-hair-and-skin-2155-9600.S5-002.pdf

Oral Intake of Low-Molecular-Weight Collagen Peptide Improves Hydration, Elasticity, and Wrinkling in Human Skin: A Randomized, Double-Blind, Placebo-Controlled Study

Do-Un Kim 1Hee-Chul Chung 2Jia Choi 3Yasuo Sakai 4Boo-Yong Lee 5

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29949889/

Oral Intake of Enzymatically Decomposed AP Collagen Peptides Improves Skin Moisture and Ceramide and Natural Moisturizing Factor Contents in the Stratum Corneum

Kyoungmi Jung 1Seung-Hun Kim 1Kyung-Mi Joo 1Sung-Hwan Lim 1Jin-Hee Shin 2Jonghwa Roh 1Eunjoo Kim 1Chan Woong Park 1Wangi Kim 1

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34959923/

Four-weeks daily intake of oral collagen hydrolysate results in improved skin elasticity, especially in sun-exposed areas: a randomized, double-blind, placebo-controlled trial

Wich Sangsuwan 1Pravit Asawanonda 1

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32009486/

Oral intake of specific bioactive collagen peptides reduces skin wrinkles and increases dermal
matrix synthesis

E Proksch 1M SchunckV ZagueD SeggerJ DegwertS Oesser

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24401291/

Zobacz też