kolagen na twarz kolagen do twarzy

Kolagen na twarz - kolagen do twarzy - jak działa, jaki wybrać i jak stosować?

Kolagen na twarz


Kolagen do twarzy - odkryj jego niezwykłe właściwości


Kolagen na twarz to prawdziwe odkrycie kosmetologii XXI-go wieku. Szukasz kolagenu do twarzy i chciałabyś rozpocząć jego suplementację? Przeczytaj jakie są właściwości kolagenu do twarzy, jak kolagen na twarz działa na skórę, kiedy stosować kolagen do twarzy i czy kolagen na twarz naprawdę działa. 


Wydaje nam się, że już dobrze go poznaliśmy i przebadaliśmy na wszystkie możliwe sposoby. To nie zmienia faktu, iż na jego temat ciągle powstaje wiele mitów. O kolagenie do twarzy się mówi i to dużo! Czasem w samych superlatywach, czasem zupełnie odwrotnie. Jak w każdym temacie, także w tym potrzebne jest nam obiektywne spojrzenie. Zatem spójrzmy na kolagen na  twarz wspólnie i przekonajmy się, czy może nas jeszcze czymś zaskoczyć. 

Z tego artykułu dowiesz się:

 1. Kolagen na twarz - jaki jest dostępny kolagen do twarzy na rynku

 2. Dlaczego kolagen do twarzy jest tak popularny

 3. Jakie zalety ma kolagen do twarzy dla skóry, włosów i paznokci 

 4. Jak dawkować kolagen na twarz

 5. Jaki jest najlepszy kolagen na twarz i na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego kolagenu do twarzy na skórę

 6. Kolagen na twarz - dlaczego czysty skład kolagenu jest ważny

 7. Dlaczego kolagen do twarzy łączyć z witaminą C

 8. Kolagen na twarz - jakie odniesiesz zalety ze stosowania kolagenu do picia na twarz

 9. Dlaczego kolagen do twarzy ZOJO to już bestseller

 10. Jak stosować kolagen na twarz

 11. Jak często suplementować kolagen do twarzy

 12. Czy kolagen na twarz działa

 13. Jakie efekty daje kolagen do twarzy

 14. Gdzie kupić kolagen na twarz

 15. Jaki jest najlepszy kolagen na twarz

 16. Jaki kolagen na twarz jest najlepiej przyswajalny

 17. Kiedy zacząć stosować kolagen do twarzy

 18. Czy każdy powinien stosować kolagen do twarzy

 19. Jakie są rodzaje kolagenu do twarzy

 20. Jaki kolagen na twarz jest najbardziej popularny

 21. Kolagen do twarzy - jaki wybrać - rybi czy wołowy 

kolagen na twarz kolagen do twarzy

Kolagen do twarzy - zobacz też:

The Collagen Formula

KOLAGEN NA TWARZ W PROSZKU DO PICIA


10000mg wysokiej jakości hydrolizowanego kolagenu rybiego o niskiej masie cząsteczkowej. Kolagen na twarz do codziennego stosowania jako wsparcie dla pięknej skóry, włosów i paznokci. Super smak, czysty skład i gwarantowane efekty.

"Zażywałam już wiele preparatów z kolagenem ale po żadnym nie zauważyłam tak spektakularnych efektów jak po ZOJO"

Źródło: Customer Survey October 2022

Kolagen na twarz - postaw TWARZ na pierwszym planie

Nie bez powodu mówi się o tym, że twarz to nasza wizytówka. To na nią, jako pierwszą zwracamy uwagę, poznając nową osobę. To na niej ukazują się towarzyszące nam emocje. I to o nią staramy się szczególnie dbać. Kompleksowa pielęgnacja twarzy nie polega jednak na stosowaniu drogich kremów czy wykonywaniu całej listy zabiegów kosmetycznych. Choć one również mogą być jej niezbędną składową, jednak same w sobie nie są wystarczające. Proces pielęgnacji wydaje się być nieco bardziej skomplikowany i zaczyna się wewnątrz naszego ciała. Zachodzące w nim zmiany i procesy hormonalne potrafią rozpętać „burzę” nie tylko w środku, ale również na zewnątrz. Każda z nas doświadczyła tego na własnej skórze. Często też mówi się o tym, że świadoma pielęgnacja twarzy zaczyna się na…talerzu. To, co i w jaki sposób jemy, wpływa na to, jak wyglądamy. Dlatego nawyki żywieniowe to jeden z kluczowych elementów odpowiedzialnej troski o skórę twarzy. Nie bez znaczenia pozostaje również to, co pijemy i w jakiej ilości. Woda jest trendem samym w sobie i niezmiennie dziwi nas to, jak często o niej zapominamy – także my same, do czego z przykrością się przyznajemy. Bez odpowiedniej ilości wody dostarczanej z zewnątrz nasza skóra nie ma szansy na odpowiednie nawilżenie i niezbędną regenerację. A bez tego nie może wyglądać dobrze i tak koło się zamyka. Z przeciwnej strony stoi alkohol, który możemy potraktować w kategorii anty-trendu. Jego spożycie ograniczamy do minimum, a najlepiej w ogóle zapominamy o jego istnieniu. Dalej w tej hierarchii wartości skóry znajduje się sen, który jest jak darmowa i niezastąpiona pielęgnacja. Najbardziej optymalną ilością snu, którą powinniśmy dostarczać organizmowi jest 7-8 godzin dziennie. Ten czas zapewnia naszej skórze pożądane ukrwienie, świetlistość, świeżość, a przede wszystkim bezcenny (i należny!) odpoczynek. Skóra lubi się także z suplementacją, która stanowi doskonałe uzupełnienie diety i jest gwarancją, że niezbędne do regeneracji oraz odbudowy składniki będą „pod ręką”. 

Kolagen na twarz - podstawa pielęgnacji od wewnątrz

Twoje półki uginają się od nadmiaru kosmetyków? Lubisz testować nowości polecane na Instagramie czy TikTok’u? „Łapiesz” się na promocje typu „przy zakupie dwóch produktów, drugi dostajesz za połowę ceny”? Nie tędy droga. Oczywiście, aby dobrać pielęgnację idealną dla swojej skóry twarzy trzeba testować, ale spokojnie, z głową i nie wszystko na raz. Nowy krem czy serum nie zacznie działać natychmiast, a jego polecenie przez znaną instagramerkę nie sprawi, że będzie dobry dla Ciebie. Do świata beauty wkroczyła moda na minimalizm, a dokładniej mówiąc – skinimalizm. Na czym polega? Jak sama nazwa wskazuje, chodzi przede wszystkim o ograniczenie stosowanych kosmetyków. Zredukowanie zawartości swojej kosmetyczki ma dać naszej skórze odpocząć i uchronić ją przed przebodźcowaniem. Powiedzenie „co za dużo to niezdrowo” sprawdza się także w kwestii pielęgnacji. Nasza skóra, aby spełniać swoje funkcje i jednocześnie pięknie wyglądać potrzebuje optymalnej ilości składników. Nie może być ich ani za mało, ani zbyt dużo. Lepiej zatem postawić na jakość i szukać kosmetyków z jak najprostszym składem i wysoką zawartością składników aktywnych. Gdy w kwestii pielęgnacji wybierzemy ilość, to cera stanie się nadwrażliwa i nadreaktywna, a przez to bardziej podatna na podrażnienia czy stany zapalne. Skóra twarzy wcale nie lubi eksperymentów, które na niej praktykujemy. Częste zmiany i ciągłe testowanie nowości kosmetycznych na jej powierzchni nieuchronnie prowadzą do pogorszenia jej kondycji. Do pielęgnacji twarzy warto podejść z dozą czułości i delikatności, a za poświęconą troskę odwdzięczy się wymarzoną kondycją. Sprawdźcie same:) 

"Zojo było moim pierwszym spotkaniem z kolagenem. Przyszła pandemia i postanowiłam zadbać o odpowiednią suplementację. Zojo sprawdziło się idealnie, Polecam bardzo i dziękuję Zojo Team."

Źródło: Customer Survey October 2022

Kolagen na twarz – najlepszy przyjaciel Twojej skóry

I wtedy wchodzi on, cały na biało:) Kolagen do twarzy to substancja absolutnie kluczowa dla naszej skóry – stanowi aż 70% białek, które ją budują. Dzięki niemu skóra jest jędrna, gładka i nawilżona. Oczywiście tylko wtedy, gdy w organizmie jest go pod dostatkiem. Kolagen jest na bieżąco syntetyzowany i zużywany tam, gdzie akurat jest najbardziej potrzebny. Taka kolagenowa równowaga trwa przez określony czas, a dokładniej do około 25 r.ż, kiedy to mniej więcej tyle samo kolagenu ubywa, jak i jest wytwarzane. Po osiągnięciu tego „granicznego” wieku pojawiają się pierwsze trudności, a nasz organizm rocznie zaczyna tracić średnio 1% kolagenu. Tego procesu nie da się odwrócić, ale można minimalizować jego skutki m.in. za pomocą odpowiednio dobranej suplementacji kolagenowej. Pojawiające się wraz z wiekiem zaburzenia w produkcji kolagenu nieuchronnie prowadzą do jego niedoborów. Te z kolei powodują określone zmiany w naszym wyglądzie, ale również realne problemy zdrowotne. Jeśli nie zareagujemy odpowiednio wcześnie, to koło się zamknie, a niektóre zmiany zdążą już się utrwalić. 

Kolagen do twarzy – jeszcze kosmetyk czy już innowacyjny suplement?

Kolagenowe kosmetyki dumnie stoją na drogeryjnych półkach i kuszą nas sloganami obiecującymi młody i promienny wygląd. Wśród nich znajdziemy kremy, sera czy maseczki i pytanie – czy one działają? Cząsteczka kolagenu jest zbyt duża, aby przeniknąć do głębszych warstw naszej skóry, ale to wcale nie oznacza, że nie ma szansy zadziałać. Kolagen zawarty w kosmetykach nie uzupełni niedoborów tego produkowanego w naszym organizmie, gdyż jego cząsteczka jest zbyt duża, aby przeniknąć wszystkie warstwy skóry. Ale za to krem z kolagenem wytworzy na jej powierzchni hydrofilowy filtr, który zapobiegnie utracie wody i zwiększy poziom nawilżenia. Czy to wystarczający powód, który przekona nas do tego, aby go wybrać? Nie jesteśmy pewne, dlatego my stawiamy na kolagenową suplementację

Kolagen na twarz - efekty systematycznego przyjmowania kolagenu do twarzy

Kolagen na twarz to składnik o dużych możliwościach zamknięty w małej, codziennej dawce suplementu. Jego systematyczne przyjmowanie poprawia ogólną kondycję i wygląd skóry oraz czyni ją odporniejszą na działanie niekorzystnych czynników. A tych, jak wiemy, jest wiele – nadmiar słońca, niebieskie światło smartfonów, stres, zanieczyszczenia środowiska. Same przyznajcie - jest przed czym się chronić. Na szczęście z pomocą w tej kwestii przychodzi kolagen:) Dzięki jego działaniu nasza skóra jest jędrna, mocna i ma zdecydowanie większą zdolność do regeneracji. Suplementację kolagenu kobiety rozpoczynają zazwyczaj wtedy, kiedy na ich twarzy pojawią się już pierwsze (a czasem kolejne i kolejne) zmarszczki. Towarzyszy im panika i determinacja, aby nagle użyć wszystkiego, co w jakikolwiek sposób pomoże zahamować proces starzenia się skóry. Tego stresu da się uniknąć – zapewniamy i polecamy rozpocząć działania przeciwstarzeniowe nieco wcześniej. Granica wiekowa jest tylko jednym z kryteriów rozpoczęcia suplementacji kolagenem. Będzie on doskonałą odpowiedzią na pojawiające się skórne problemy tj. trądzik czy pogorszenie się kondycji skóry. 

Kolagen do twarzy - co, jak i w jakiej formie suplementować?

Suplementy kolagenu przybierają różne formy – wśród nich mamy kolagen w płynie, kolagen w proszku, kolagen w tabletkach. Może on być zamknięty w pojedynczych saszetkach lub umieszczony w dużym opakowaniu przeznaczonym do stosowania na miesiąc czy dwa. Tak duży wybór jest po to, aby spełnić wszystkie możliwe oczekiwania nas – konsumentów. Możemy wybierać i przebierać wśród designerskich opakowań czy chwytliwych haseł, ale i tak najważniejsze będzie to, co znajdziemy w środku. A tam powinnyśmy szukać TYLKO i AŻ kolagenu, to znaczy skupić się na tym, aby skład suplementu był jak najprostszy. W tej kwestii nie ma kompromisów – nie uznajemy żadnych konserwantów, sztucznych dodatków czy barwników. Wyjątek robimy dla witaminy C, która jest idealną kompanką dla kolagenu, gdyż pozytywnie oddziałuje na jego wewnętrzną syntezę. Przy wyborze suplementu kolagenu na twarz stawiamy na jakość i ilość, a dokładniej jego zawartość w zalecanej dziennej dawce do spożycia. Szukamy takich produktów, które oferują minimum 400 mg kolagenu w postaci hydrolizatu, czyli „pociętych” i niejako przygotowanych do wykorzystania mniejszych fragmentów – aminokwasów. Na koniec sprawdzamy jeszcze źródło pozyskiwania kolagenu – dla nas najlepszy będzie kolagen rybi, który charakteryzuje się budową zbliżoną do tego ludzkiego. Dlatego też lepiej się wchłania. 

Kolagen na twarz - regularność suplementacji to podstawa

Znalezienie idealnie dobranego do swoich potrzeb suplementu to dopiero połowa sukcesu, bo potem trzeba jeszcze go stosować. I to regularnie! Nikt nie obiecywał, że będzie łatwo, ale przecież można zrobić wszystko, żeby nie było zbyt trudno:) Codzienną suplementację kolagenu na twarz wystarczy zamienić w przyjemny rytuał i przestać traktować jak obowiązek. My wyobrażamy sobie leniwe poranki ze szklanką cieplej wody z rozpuszczoną w niej The Collagen Formula oraz sokiem z cytryny. W tle słyszymy relaksującą muzykę i właśnie rozkładamy matę, na której będziemy ćwiczyć jogę. Pomarzyć zawsze można:) Taki scenariusz zostawiamy sobie raczej na weekend, kiedy nie trzeba odwozić dzieci do szkoły, a samemu siadać do zawodowych obowiązków. W tygodniu raczej suplement kolagenu do twarzy zabieramy ze sobą na przykład jako dodatek do zielonego koktajlu. Koniecznie z natką pietruszki, która jest doskonałym źródłem witaminy C. Nieważne kiedy i gdzie, ważne z kim, a dokładniej w doborowym towarzystwie The Collagen Formula. W Zojolubimy zmieniać schematy dotyczące suplementacji i sprawiać, że staje się ona czymś więcej niż po prostu codziennym połknięciem tabletki. Przekonaj się sama.

Kolagen na twarz - polecane top 3 produkty z kolagenem do twarzy ZOJO

The Collagen Formula

KOLAGEN NA TWARZ W PROSZKU


 • Aż 10000mg wysokiej jakości hydrolizowanego kolagenu rybiego do twarzy w proszku o niskiej masie cząsteczkowej. 
 • Kolagen na twarz do codziennego stosowania jako wsparcie dla pięknej skóry, włosów i paznokci. 
 • Dobry smak, czysty skład, gwarantowane efekty w ciągu 3 miesięcy.

Collagen Beauty Booster

KOLAGEN DO TWARZY W PŁYNIE


 • Kolagen na twarz do picia z witaminą C i kwasem hialuronowym do codziennego stosowania jako wsparcie dla pięknej skóry, włosów i paznokci.
 • Kolagen to naturalny składnik skóry, włosów i paznokci. Odpowiada za promienną i jędrną skórę, mniejszą widoczność drobnych zmarszczek, mocne, gęste i lśniące włosy, a także wzmacnia stawy i paznokcie, wspomagając ich wzrost i zapobiegając ich łamaniu.

Pink Drink Beauty Latte

KOLAGENOWE LATTE Z KWASEM HIALURONOWYM I ASHWAGANDHĄ


 • Kolagen na twarz do picia - gotowa mieszanka różowego beauty latte z kwasem hialuronowym i ashwagandhą do codziennego stosowania jako wsparcie dla pięknej skóry, włosów i paznokci.
 • Wspierająca kondycję skóry i włosów alternatywa dla kawy i herbaty

Rozpocznij Twoją suplementację kolagenem. 


Wybierz swój kolagen na twarz od ZOJO i dbaj o piękną skórę, włosy i paznokcie od wewnątrz.

Dagmara Widawska

Dziennikarz freelancer. Fanka dietetyki i zdrowego żywienia. Pisze dla nas już od 5 lat. Można śmiało powiedzieć, że o kolagenie nikt nie wie więcej niż ona.  

Dowiedz się więcej

Badania naukowe dotyczące suplementacji kolagenu

An Overview of the Beneficial Effects of Hydrolysed Collagen as a Nutraceutical on Skin Properties: Scientific Background and Clinical Studies Sara Sibilla1,* , Martin Godfrey1 , Sarah Brewer2 , Anil Budh-Raja3 and Licia Genovese

https://benthamopen.com/contents/pdf/TONUTRAJ/TONUTRAJ-8-29.pdf

Effects of hydrolyzed collagen supplementation on skin aging: a systematic review and meta-analysis

Roseane B de Miranda 1 2Patrícia Weimer 3Rochele C Rossi 2

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33742704/

A Collagen Supplement Improves Skin Hydration, Elasticity, Roughness, and Density: Results of a Randomized, Placebo-Controlled, Blind Study

Liane Bolke 1Gerrit Schlippe 2Joachim Gerß 3Werner Voss 4

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31627309/

Oral intake of specific bioactive collagen peptides reduces skin wrinkles and increases dermal
matrix synthesis

E Proksch 1M SchunckV ZagueD SeggerJ DegwertS Oesser

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24401291/

A Collagen Supplement Improves Skin Hydration, Elasticity, Roughness, and Density: Results of a Randomized, Placebo-Controlled, Blind Study

Liane Bolke,1 Gerrit Schlippe,1 Joachim Gerß,2 and Werner Voss1,*

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6835901/

Daily oral supplementation with collagen peptides combined with vitamins and other bioactive compounds improves skin elasticity and has a beneficial effect on joint and general wellbeing

Anna
Czajka
 1Ewa
M Kania
 2Licia
Genovese
 3Andrea
Corbo
 4Giovanni
Merone
 5Cecilia
Luci
 6Sara
Sibilla
 7

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30122200/

Oral collagen supplementation for skin aging: A fad or the future?

Nikita Jhawar 1Jordan V Wang 2Nazanin Saedi 2

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31411379/

A Dermonutrient Containing Special Collagen Peptides Improves Skin Structure and Function: A Randomized, Placebo-Controlled, Triple-Blind Trial Using Confocal Laser
Scanning Microscopy on the Cosmetic Effects and Tolerance of a Drinkable Collagen Supplement

Sabrina Laing 1Stephan Bielfeldt 1Carolin Ehrenberg 1Klaus-Peter Wilhelm 1

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32017646/

A Review of the Effects of Collagen Treatment in Clinical Studies

Hsiuying Wang

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8620403/

A randomized, triple-blind, placebo-controlled, parallel study to evaluate the efficacy of a
freshwater marine collagen on skin wrinkles and elasticity

Malkanthi Evans 1Erin D Lewis 1Nisrine Zakaria 1Tetyana Pelipyagina 1Najla Guthrie 1

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32799362/

Skin collagen through the
lifestages: importance for skin health and beauty

David M. Reilly1, Jennifer Lozano2

https://parjournal.net/article/view/3863

Oral Supplementation with Hydrolyzed Fish Cartilage Improves the Morphological and Structural Characteristics of the Skin: A Double-Blind, Placebo-Controlled Clinical Study

Patrícia Maria Berardo Gonçalves
Maia Campos
 1Rodolfo Scarpino Barboza Franco 1Letícia Kakuda 1Gabriel Fernandes
Cadioli
 1Gabriela Maria
D'Angelo Costa
 1Elodie Bouvret 2

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34443468/

Oral Collagen Drink for Antiaging: Antioxidation, Facilitation of the Increase of Collagen Synthesis, and Improvement of Protein Folding and DNA Repair in Human Skin
Fibroblasts

Ping Lin 1Nan Hua 2Yu-Chen Hsu 3Kai-Wen Kan 3Jia-Haur Chen 3Yung-Hao Lin 4Yung-Hsiang Lin 1Chen-Meng Kuan 1

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32454944/

The effect of oral collagen peptide supplementation on skin moisture and the dermal collagen network: evidence from an ex vivo model and randomized, placebo-controlled
clinical trials

Jérome Asserin 1Elian Lati 2Toshiaki Shioya 3Janne Prawitt 4

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26362110/

Effects of hydrolyzed collagen supplementation on skin aging: a systematic review and meta-analysis

Roseane B de Miranda 1 2Patrícia Weimer 3Rochele C Rossi 2

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33742704/

Collagen supplementation for skin health: A mechanistic systematic review

Meisam Barati 1Masoumeh Jabbari 2Roya Navekar 3Fariba Farahmand 4Reihaneh Zeinalian 5Ammar Salehi-Sahlabadi 6Nasrin Abbaszadeh 5Amin Mokari-Yamchi 2Sayed Hossein Davoodi 7

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32436266/

A Nutritional Supplement Formulated with Peptides, Lipids, Collagen and Hyaluronic Acid Optimizes Key Aspects of
Physical Appearance in Nails, Hair and Skin

Michelle R. Yagoda MD1 * and Eugene H. Gans PhD2

https://www.longdom.org/open-access-pdfs/a-nutritional-supplement-formulated-with-peptides-lipids-collagen-and-hyaluronic-acid-optimizes-key-aspects-of-physical-appearance-in-nails-hair-and-skin-2155-9600.S5-002.pdf

Oral Intake of Low-Molecular-Weight Collagen Peptide Improves Hydration, Elasticity, and Wrinkling in Human Skin: A Randomized, Double-Blind, Placebo-Controlled Study

Do-Un Kim 1Hee-Chul Chung 2Jia Choi 3Yasuo Sakai 4Boo-Yong Lee 5

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29949889/

Oral Intake of Enzymatically Decomposed AP Collagen Peptides Improves Skin Moisture and Ceramide and Natural Moisturizing Factor Contents in the Stratum Corneum

Kyoungmi Jung 1Seung-Hun Kim 1Kyung-Mi Joo 1Sung-Hwan Lim 1Jin-Hee Shin 2Jonghwa Roh 1Eunjoo Kim 1Chan Woong Park 1Wangi Kim 1

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34959923/

Four-weeks daily intake of oral collagen hydrolysate results in improved skin elasticity, especially in sun-exposed areas: a randomized, double-blind, placebo-controlled trial

Wich Sangsuwan 1Pravit Asawanonda 1

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32009486/

Oral intake of specific bioactive collagen peptides reduces skin wrinkles and increases dermal
matrix synthesis

E Proksch 1M SchunckV ZagueD SeggerJ DegwertS Oesser

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24401291/

Zobacz też