kolagen w proszku

Kolagen w proszku - jaki wybrać?

Kolagen w proszku - jaki wybrać?


Kolagen w proszku, czyli nowa jakość wśród suplementów diety. Czy kolagen w proszku to suplement idealny? Gdyby istniał świat idealny, życie każdego z nas wyglądałoby inaczej. Wszyscy mielibyśmy czas na odpowiednią ilość snu, potrzebną regenerację, a spożywane przez nas posiłki byłyby pełnowartościowe. Jednocześnie wszyscy wiemy, że tak nie jest i na razie nie ma nawet cienia szansy na to, że w przyszłości będzie. Nasze obecne życie to często bieg z przeszkodami. Pędzimy, potykając się po drodze o różne problemy i trudności. Stawiamy czoła wymagającym wyzwaniom i przez większość czasu działamy na najwyższych obrotach. Do czasu, aż nasz organizm wyśle nam sygnał ostrzegawczy – najpierw pierwszy, potem drugi i kolejny. To najwyższy czas, aby zacząć zauważać jego, czyli tak naprawdę swoje własne potrzeby. Kiedy nasz tryb życia jest niezdrowy, nasz sposób odżywiania niewystarczający, a na dodatek nie potrafimy radzić sobie ze stresem, to z pomocą przychodzi nam suplementacja. 


Oczywiście suplement z kolagenem nie zrobi wszystkiego za nas i jeśli jednocześnie nie zmienimy swoich nawyków i przyzwyczajeń, to jego działanie nie będzie miało sensu. Suplementy, jak sama nazwa mówi, służą jako uzupełnienie, wzbogacenie, dodatek. Nigdy jako zastępnik. Zostały stworzone dla tych, którzy umieją z nich korzystać, bo wbrew pozorom to nie jest takie oczywiste.

Z tego artykułu dowiesz się:

 1. Kolagen w proszku - jakie są dostępne suplementy z kolagenem w proszku na rynku

 2. Dlaczego kolagen w proszku jest tak popularny

 3. Jakie zalety ma kolagen w proszku dla skóry, włosów, paznokci i stawów

 4. Jak dawkować kolagen w proszku

 5. Na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego kolagenu w proszku

 6. Dlaczego czysty skład kolagenu jest ważny

 7. Dlaczego kolagen w proszku łączyć z witaminą C

 8. Jakie odniesiesz zalety ze stosowania kolagenu w proszku

 9. Dlaczego kolagen w proszku ZOJO to już bestseller

kolagen w proszku jaki wybrać

Kolagen w proszku - zobacz też:

The Collagen Formula

KOLAGEN W PROSZKU DO PICIA


10000mg wysokiej jakości hydrolizowanego kolagenu rybiego o niskiej masie cząsteczkowej. Do codziennego stosowania jako wsparcie dla pięknej skóry, włosów i paznokci. Super smak, czysty skład i gwarantowane efekty.

"Zażywałam już wiele preparatów z kolagenem ale po żadnym nie zauważyłam tak spektakularnych efektów jak po ZOJO"

Źródło: Customer Survey October 2022

Kolagen w proszku - rynek suplementów

Rynek suplementów w ostatnich latach dosłownie wystrzelił, a niektórzy konsumenci zachłysnęli się obietnicami, które producenci chętnie umieszczali w reklamach. Wtedy pojawiło się pytanie czy przyjmowanie suplementów diety to nowa moda czy konieczność? Nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi, bo suplementacja to nadal kwestia indywidualna. Co prawda są składniki, które powinniśmy uzupełniać praktycznie wszyscy – mamy tutaj na myśli witaminę D, ale są też takie, które przyjmują określone grupy konsumentów – na przykład kreatyna. Jednocześnie istnieją też takie, o których wiemy nieco mniej albo nie doceniamy ich potencjału i tu możemy wymienić właśnie kolagen w proszku


Suplementacja kolagenu w proszku  może przynieść wiele dobrego różnorodnym grupom, w tym kobietom dbającym o wygląd skóry, sportowcom czy osobom starszym, które borykają się z dolegliwościami ze strony stawów. Postrzeganie kolagenu jako suplementu zaczęło się zmieniać na przestrzeni ostatnich lat – wielu ludzi go odkryło i pokochało. Jego popularność rośnie i nic nie wskazuje na to, aby miała się zatrzymać. A jak będzie w przyszłości? O tym dopiero się przekonamy.  


jaki kolagen w proszku wybrać

Kolagen w proszku – dlaczego zyskuje tak wielu fanów?

Na początku była tabletka i długo, długo nic. Teraz różnorodność i wybór to wręcz obowiązek, który narzucamy producentom my – konsumenci. Chcemy inaczej, więcej, lepiej – mamy swoje wymagania. Chcąc nadążyć za naszymi potrzebami, branża suplementów diety dla kobiet na przestrzeni ostatnich lat przeszła prawdziwą (r)ewolucję!. Oprócz tradycyjnych i nie ukrywajmy – często przez nas nielubianych tabletek i kapsułek, pojawiły się suplementy w formie proszków, płynów, olejów. A my je pokochaliśmy i mieliśmy co do tego określone powody. 

"Zojo było moim pierwszym spotkaniem z kolagenem. Przyszła pandemia i postanowiłam zadbać o odpowiednią suplementację. Zojo sprawdziło się idealnie, Polecam bardzo i dziękuję Zojo Team."

Źródło: Customer Survey October 2022

Kolagen w proszku - zalety

Kolagen w formie sproszkowanej mają wiele zalet, ale chyba największą z nich jest prosty i pozbawiony zbędnych dodatków skład. Choć jak się okazuje to nie pewnik, a raczej możliwość, dlatego przed zakupem zawsze należy dobrze go sprawdzić. Formuła kolagenu w proszku nie musi być „doprawiana” różnorodnymi wypełniaczami – konserwantami czy barwnikami. Nie trzeba zamykać jej w żelatynowej osłonce czy powlekać specjalnymi substancjami nabłyszczającymi lub tymi ułatwiającymi połykanie. Jedyne dodatki, które możemy znaleźć w sproszkowanych suplementach to naturalne słodziki takie jak ksylitol oraz naturalne aromaty owocowe. To już robi ogromną różnicę i wysuwa kolagen w proszku na prowadzenie w tym rankingu. Ograniczona do minimum liczba dodawanych składników powoduje, iż kolagen w proszku chętnie wybierany jest przez wegetarian, wegan, a także osoby borykające się z różnymi nietolerancjami pokarmowymi lub alergiami.


Na korzyść suplementów w proszku przemawia również ich dobrą przyswajalność. Nie zawierają otoczek, które muszą rozpuścić się jako pierwsze, żeby składnik aktywny zawarty w suplemencie miał możliwość działania. Tu jest tylko (albo aż!) kolagen w proszku i nie ma niepotrzebnych barier. Jest jeszcze wysokie stężenie składnika aktywnego, które nie zawsze będzie możliwe do zamknięcia w kapsułce, a w proszku odnajdzie się idealnie.

kolagen w proszku jaki

Kolagen w proszku, a może tabletki?

Nie możemy zapomnieć o osobach, dla których przyjęcie tabletki lub kapsułki jest po prostu nie do przełknięcia. Dla nich stosowanie kolagenu w formie sproszkowanej może być wręcz przyjemnością, gdyż mogą wybrać określoną wersję smakową lub „ukryć” proszek w ulubionym koktajlu.


Kolagen w proszku to też wygodne dawkowanie, które można modyfikować. Połykając tabletkę, przyjmujemy określoną dawkę zamkniętego w niej składnika. W przypadku kolagenu w proszku również mamy określone przez producenta zalecane dawkowanie i limit, którego nie możemy przekraczać, ale już odpowiednio zmniejszać lub rozdzielać na pory dnia już tak.

Samo przyjmowanie kolagenu w proszku jest przyjemnym rytuałem. Choć producenci zazwyczaj sugerują, aby rozpuszczać je w wodzie lub soku owocowym, to my lubimy w tej kwestii nieco większą kreatywność. Proszek dodajemy do ulubionych koktajli owocowych lub warzywnych i tworzymy w ten sposób prawdziwą witaminową bombę. Można też postawić na różnorodność, czyli czasem rozpuszczać kolagen w proszku w wodzie, czasem dodawać do koktajlu – jak kto woli. Bywa też tak, że wybór sposobu przyjmowania nasunie się niejako samodzielnie, gdyż smak niektórych sproszkowanych suplementów będzie hm, dyskusyjny. Wtedy sama woda może nie wystarczyć i trzeba „zagłuszyć go” odpowiednimi dodatkami.

jaki wybrać kolagen w proszku

Kolagen w proszku - na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego kolagenu w proszku?

Chyba nie skłamiemy, jeśli stwierdzimy, że od kilku lat na świecie panuje prawdziwy kolagenowy zawrót głowy, a wokół samego kolagenu, jak i sensu jego stosowania trwają żywe dyskusje. Wszystko to powoduje, że o kolagenie się mówi, pisze, a w końcu także stosuje. Kolagen w proszku warto przetestować na własnej skórze. Ale jaki preparat spośród wszystkich tych kuszących nas pięknymi opakowaniami i cudownymi opisami wybrać? 

Kolagen w proszku do picia - zwróć uwagę na skład

Dostępne na rynku preparaty mogą różnić się zawartością składników aktywnych i mają do tego prawo. Za to Ty masz prawo posiadać ten najlepszy, dlatego wybierz suplement z największą zawartością kolagenu w zalecanej dziennej porcji. Przeanalizuj etykietę ze składem pod kątem zawartości innych substancji dodatkowych – nie w wybranym preparacie nie będzie niczego, co nie jest naprawdę potrzebne. Witamina C, która wzmacnia działanie kolagenu będzie jak najbardziej ok, ale już konserwanty czy sztuczne barwniki nie. 

kolagen w proszku ranking

Kolagen w proszku ZOJO - wybierz sprawdzoną markę

Czyli taką, która może pochwalić się udokumentowanym doświadczeniem na rynku. Najlepiej, gdyby był znana i lubiana wśród Twoich znajomych lub chociaż ludzi, którzy wypowiadają się o niej w internecie. Dobrze byłoby, gdyby mogła pochwalić się wysokiej jakości składnikami, profesjonalną technologią czy przyjaznym dla środowiska procesie produkcyjnym. 

kolagen w proszku na wypadające włosy

Najlepszy kolagen w proszku - sprawdź formę oraz źródło pozyskiwania

Hydrolizat kolagenu rybiego – taką informację powinnaś znaleźć na etykiecie produktu. Forma hydrolizatu przyswaja się najlepiej, gdyż w tej postaci cząsteczka kolagenu jest jakby „pocięta” na mniejsze kawałki – aminokwasy, które organizm szybciej wykorzystuje, czyli sprawniej trawi i łatwiej wchłania do krwiobiegu. A dlaczego akurat kolagen rybi? Jak się okazuje jego budowa jest najbardziej zbliżona do naszego – ludzkiego, dlatego nasz organizm łatwiej go „akceptuje”. 

kolagen w proszku opinie właściwości efekty ranking

Kolagen w proszku -postaw na duet doskonały, czyli połączenie kolagenu i witaminy C

Witamina C powinna być obowiązkowym punktem diety każdego z nas. Nie jest to aż tak trudne, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, iż jej dostępność w produktach spożywczych jest powszechna. Witaminę C dostarczymy jedząc natkę pietruszki, czerwoną paprykę lub owoce jagodowe. Naprawdę warto! Ten składnik naszej diety to silny antyoksydant, który skutecznie walczy z wolnymi rodnikami i wpływa na syntezę kolagenu. Dlatego tak często możemy znaleźć ją na etykiecie kolagenowego preparatuKolagen w proszku i witamina C w połączeniu działają lepiej i sprawniej. Jednak obecność tej witaminy w suplemencie nie jest obowiązkowa i na to też mamy sposób. Wystarczy rozpuścić kolagenowy proszek w wodzie z cytryną – to łatwe rozwiązanie, które dodatkowo pozytywnie wpływa na smak kolagenu

kolagen w proszku opinie właściwości efekty ranking

Czy potrzebujesz kolagenu w proszku w swoim życiu?

Pewnie nie raz zastanawiałaś się nad tym, jakby to było zatrzymać czas. Może niekoniecznie stanąć w miejscu, ale bardziej zachować witalność i młody wygląd skóry. Umówmy się, cudów nie ma i 60-latka nie może wyglądać jak 20-latka, choć to właściwie dobrze, w końcu każdy wiek ma swoje prawa i przywileje. Ale niezależnie od tego, ile mamy lat, lubimy czuć się dobrze we własnej skórze i pięknie wyglądać, prawda? Jednocześnie nic nie jest na dane na zawsze i na pewno, dlatego czasem musimy zadbać o swój wygląd nieco bardziej. I tu z pomocą przychodzi nam zdrowa dieta, aktywność fizyczna, odpowiednio dobrana pielęgnacja oraz suplementacja, w tym także kolagenem. Ten wyjątkowy składnik przez niektórych nazywany jest eliksirem młodości, dla innych bywa ratunkiem dla dokuczających stawów. Niezależnie od tego, w czym może pomóc Tobie, powinnaś go poznać. Kolagen w proszku to taki kosmetyk dla skóry tylko, że działający od wewnątrz, czyli zgodnie z dewizą Zojo „beauty from within”. Jego suplementacja może przynieść wiele korzyści i jednocześnie praktycznie zero skutków ubocznych. Dlaczego zatem nie wszyscy wiedzą o jego wyjątkowych właściwościach? Tego naprawdę nie wiemy i nie rozumiemy:) Same na własnej skórze poznałyśmy jego działanie, dlatego teraz tak chętnie dzielimy się przemyśleniami i spostrzeżeniami na jego temat. 

kolagen w proszku jaki najmocniejszy i najlepszy

Nie bez powodu kolagen jest kolagenem – jego nazwa pochodzi od greckiego słowa oznaczającego „klej” i idealnie oddaje zdolność do łączenia komórek i tkanek naszego organizmu. Mimo tego, że go nie „widzimy”, to dobrze znamy jego możliwości (choć może jeszcze nie wszystkie – kto wie?). Co ciekawe, kolagen nie ma skomplikowanej budowy – tworzą go tylko 3 różne aminokwasy, które łączą się w kolagenowe łańcuchy. Jednocześnie niektóre rodzaje włókien kolagenowych są silniejsze niż stal (w porównaniu gram do grama). A to tylko przypomina nam, że nasze ciało jest niesamowite - trzeba mu to przyznać.  

The Collagen Formula - pierwszy i flagowy produkt od Zojo - czyli czysty kolagen w proszku

Jeden składnik o maksymalnej sile działania, w końcu minimalizm jest trendy. Kolagen w proszku od Zojo kochają tysiące kobiet, a jego fanek wciąż przybywa. I nie ma się co dziwić – nie dość, że przyjmowanie kolagenu można zamienić w przyjemny, poranny rytuał, to daje on gwarancję zaobserwowania na skórze pożądanych rezultatów. W estetycznym czarno-białym pudełku zamknęliśmy hydrolizowany naturalny kolagen rybi o niskiej masie cząsteczkowej. Chcieliśmy, aby było pięknie, ale jednocześnie praktycznie. Ten bestsellerowy kolagen w proszku powstał dla kobiet i z myślą o ich potrzebach. Choć z tego co wiemy, mężczyźni czasem podkradają go swoim drugim połówkom:)

The Collagen Formula to czysty kolagen w proszku - sprzymierzeniec młodości zamknięty w codziennej dawce suplementu. Jest łatwy do spożycia, nie odrzuca swoim smakiem czy zapachem, a co najlepsze nie trzeba go dodatkowo gotować czy przyprawiać. Codzienną dawkę kolagenu wystarczy odmierzyć dołączoną do zestawu miarką, wsypać do szklanki i zalać wodą (nigdy gorącą - pamiętajcie ;)). W tym momencie można już „postawić kropkę” lub dodać do przygotowanego napoju na przykład wyciśnięty sok z cytryny, dzikiej róży czy jagód.

kolagen w proszku The Collagen Formula ZOJO

Dlaczego nasz kolagen w proszku stał się prawdziwym urodowym hitem?

Przede wszystkim dlatego, że działa – co potwierdzają jego zadowolone użytkowniczki. Ale także dlatego, że został stworzony z pasji i z zachowaniem jak najlepszej jakości. Zadbałyśmy o jego formę oraz pochodzenie, opierając się na dostępnych badaniach oraz wiedzy ekspertów. Dlatego The Collagen Formula ma najlepiej przyswajalną formę hydrolizatu i jest pozyskiwany z ryb, aby strukturą jak najbardziej przypominać kolagen ludzki. Wybierając go, podarujesz swojej skórze to, co najlepsze. Ten preparat idealnie uzupełni Twoją dietę i codzienną pielęgnację jednocześnie. Zatem miłego stosowania! 

Polecane top 3 produkty z kolagenem ZOJO

The Collagen Formula

KOLAGEN W PROSZKU


 • Aż 10000mg wysokiej jakości hydrolizowanego kolagenu rybiego w proszku o niskiej masie cząsteczkowej. 
 • Do codziennego stosowania jako wsparcie dla pięknej skóry, włosów i paznokci. 
 • Dobry smak, czysty skład, gwarantowane efekty w ciągu 3 miesięcy.

Collagen Beauty Booster

KOLAGEN W PŁYNIE


 • Kolagen do picia z witaminą C i kwasem hialuronowym do codziennego stosowania jako wsparcie dla pięknej skóry, włosów i paznokci.
 • Kolagen to naturalny składnik skóry, włosów i paznokci. Odpowiada za promienną i jędrną skórę, mniejszą widoczność drobnych zmarszczek, mocne, gęste i lśniące włosy, a także wzmacnia stawy i paznokcie, wspomagając ich wzrost i zapobiegając ich łamaniu.

Pink Drink Beauty Latte

KOLAGENOWE LATTE Z KWASEM HIALURONOWYM I ASHWAGANDHĄ


 • Kolagen do picia - gotowa mieszanka różowego beauty latte z kwasem hialuronowym i ashwagandhą do codziennego stosowania jako wsparcie dla pięknej skóry, włosów i paznokci.
 • Wspierająca kondycję skóry i włosów alternatywa dla kawy i herbaty

Rozpocznij Twoją suplementację kolagenem. 

Wybierz swój suplement z kolagenem od ZOJO i dbaj o piękną skórę, włosy i paznokcie od wewnątrz.

Dagmara Widawska

Dziennikarz freelancer. Fanka dietetyki i zdrowego żywienia. Pisze dla nas już od 5 lat. Można śmiało powiedzieć, że o kolagenie nikt nie wie więcej niż ona.  

Dowiedz się więcej

Badania naukowe dotyczące suplementacji kolagenu

An Overview of the Beneficial Effects of Hydrolysed Collagen as a Nutraceutical on Skin Properties: Scientific Background and Clinical Studies Sara Sibilla1,* , Martin Godfrey1 , Sarah Brewer2 , Anil Budh-Raja3 and Licia Genovese

https://benthamopen.com/contents/pdf/TONUTRAJ/TONUTRAJ-8-29.pdf

Effects of hydrolyzed collagen supplementation on skin aging: a systematic review and meta-analysis

Roseane B de Miranda 1 2Patrícia Weimer 3Rochele C Rossi 2

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33742704/

A Collagen Supplement Improves Skin Hydration, Elasticity, Roughness, and Density: Results of a Randomized, Placebo-Controlled, Blind Study

Liane Bolke 1Gerrit Schlippe 2Joachim Gerß 3Werner Voss 4

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31627309/

Oral intake of specific bioactive collagen peptides reduces skin wrinkles and increases dermal
matrix synthesis

E Proksch 1M SchunckV ZagueD SeggerJ DegwertS Oesser

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24401291/

A Collagen Supplement Improves Skin Hydration, Elasticity, Roughness, and Density: Results of a Randomized, Placebo-Controlled, Blind Study

Liane Bolke,1 Gerrit Schlippe,1 Joachim Gerß,2 and Werner Voss1,*

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6835901/

Daily oral supplementation with collagen peptides combined with vitamins and other bioactive compounds improves skin elasticity and has a beneficial effect on joint and general wellbeing

Anna
Czajka
 1Ewa
M Kania
 2Licia
Genovese
 3Andrea
Corbo
 4Giovanni
Merone
 5Cecilia
Luci
 6Sara
Sibilla
 7

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30122200/

Oral collagen supplementation for skin aging: A fad or the future?

Nikita Jhawar 1Jordan V Wang 2Nazanin Saedi 2

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31411379/

A Dermonutrient Containing Special Collagen Peptides Improves Skin Structure and Function: A Randomized, Placebo-Controlled, Triple-Blind Trial Using Confocal Laser
Scanning Microscopy on the Cosmetic Effects and Tolerance of a Drinkable Collagen Supplement

Sabrina Laing 1Stephan Bielfeldt 1Carolin Ehrenberg 1Klaus-Peter Wilhelm 1

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32017646/

A Review of the Effects of Collagen Treatment in Clinical Studies

Hsiuying Wang

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8620403/

A randomized, triple-blind, placebo-controlled, parallel study to evaluate the efficacy of a
freshwater marine collagen on skin wrinkles and elasticity

Malkanthi Evans 1Erin D Lewis 1Nisrine Zakaria 1Tetyana Pelipyagina 1Najla Guthrie 1

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32799362/

Skin collagen through the
lifestages: importance for skin health and beauty

David M. Reilly1, Jennifer Lozano2

https://parjournal.net/article/view/3863

Oral Supplementation with Hydrolyzed Fish Cartilage Improves the Morphological and Structural Characteristics of the Skin: A Double-Blind, Placebo-Controlled Clinical Study

Patrícia Maria Berardo Gonçalves
Maia Campos
 1Rodolfo Scarpino Barboza Franco 1Letícia Kakuda 1Gabriel Fernandes
Cadioli
 1Gabriela Maria
D'Angelo Costa
 1Elodie Bouvret 2

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34443468/

Oral Collagen Drink for Antiaging: Antioxidation, Facilitation of the Increase of Collagen Synthesis, and Improvement of Protein Folding and DNA Repair in Human Skin
Fibroblasts

Ping Lin 1Nan Hua 2Yu-Chen Hsu 3Kai-Wen Kan 3Jia-Haur Chen 3Yung-Hao Lin 4Yung-Hsiang Lin 1Chen-Meng Kuan 1

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32454944/

The effect of oral collagen peptide supplementation on skin moisture and the dermal collagen network: evidence from an ex vivo model and randomized, placebo-controlled
clinical trials

Jérome Asserin 1Elian Lati 2Toshiaki Shioya 3Janne Prawitt 4

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26362110/

Effects of hydrolyzed collagen supplementation on skin aging: a systematic review and meta-analysis

Roseane B de Miranda 1 2Patrícia Weimer 3Rochele C Rossi 2

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33742704/

Collagen supplementation for skin health: A mechanistic systematic review

Meisam Barati 1Masoumeh Jabbari 2Roya Navekar 3Fariba Farahmand 4Reihaneh Zeinalian 5Ammar Salehi-Sahlabadi 6Nasrin Abbaszadeh 5Amin Mokari-Yamchi 2Sayed Hossein Davoodi 7

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32436266/

A Nutritional Supplement Formulated with Peptides, Lipids, Collagen and Hyaluronic Acid Optimizes Key Aspects of
Physical Appearance in Nails, Hair and Skin

Michelle R. Yagoda MD1 * and Eugene H. Gans PhD2

https://www.longdom.org/open-access-pdfs/a-nutritional-supplement-formulated-with-peptides-lipids-collagen-and-hyaluronic-acid-optimizes-key-aspects-of-physical-appearance-in-nails-hair-and-skin-2155-9600.S5-002.pdf

Oral Intake of Low-Molecular-Weight Collagen Peptide Improves Hydration, Elasticity, and Wrinkling in Human Skin: A Randomized, Double-Blind, Placebo-Controlled Study

Do-Un Kim 1Hee-Chul Chung 2Jia Choi 3Yasuo Sakai 4Boo-Yong Lee 5

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29949889/

Oral Intake of Enzymatically Decomposed AP Collagen Peptides Improves Skin Moisture and Ceramide and Natural Moisturizing Factor Contents in the Stratum Corneum

Kyoungmi Jung 1Seung-Hun Kim 1Kyung-Mi Joo 1Sung-Hwan Lim 1Jin-Hee Shin 2Jonghwa Roh 1Eunjoo Kim 1Chan Woong Park 1Wangi Kim 1

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34959923/

Four-weeks daily intake of oral collagen hydrolysate results in improved skin elasticity, especially in sun-exposed areas: a randomized, double-blind, placebo-controlled trial

Wich Sangsuwan 1Pravit Asawanonda 1

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32009486/

Oral intake of specific bioactive collagen peptides reduces skin wrinkles and increases dermal
matrix synthesis

E Proksch 1M SchunckV ZagueD SeggerJ DegwertS Oesser

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24401291/

Zobacz też