najlepszy suplement na skórę

Najlepszy suplement na skórę - właściwości, stosowanie i efekty Perły

Najlepszy suplement na skórę - odkryj Perłę

 

Najlepszy suplement na skórę? - proszek perłowy - adaptogen z oceanu - czyli luksusowa pielęgnacja skóry od wewnątrz. 

 

Proszek perłowy to najnowsze odkrycie klinik medycyny funkcjonalnej na świecie. Od lat wykorzystują one wiele naturalnych produktów z oceanu. Po kolagenie i  spirulinie, przyszedł czas na ponadczasową, błyszczącą perłę – „oceaniczny adaptogen”. Zawarte w niej bogactwo minerałów, aminokwasów i konchioliny, sprawia, że skóra staje się promienna, napięta i wygląda młodziej, a stres staje się mniej uciążliwy.

Z tego artykułu dowiesz się:

 1. Co to jest perła

 2. Dlaczego proszek perłowy to super suplement na skórę

 3. Właściwości perły

 4. Zastosowanie perły w ajurwedzie i tradycyjnej medycynie chińskiej

 5. Jak perła działa na skórę i włosy?

 6. Zastosowanie perły w kosmetologii

 7. Czy perła ma właściwości rozświetlające?

 8. Jak suplementować ekstrakt z perły

 9. Rekomendowany suplement na skórę

najlepszy suplement na skórę

Zobacz też:

Perła

SUPLEMENT DLA KOBIET


Ekstrakt z perły to legenda wschodniej pielęgnacji w nowoczesnej formie, stosowana podobno już przez samą Kleopatrę. Wprowadź starożytną magię perły do swoich urodowych rytuałów już dziś. 

Perła – najlepszy suplement na skórę czy biżuteria?

Tak, to te same perły, które nasze babcie noszą w naszyjnikach. Te błyszczące kuleczki są wysoko cenione w wielu kulturach na całym świecie i rozdrabniane na proszek do stosowania miejscowego i doustnego. Mimo że nadal większość ludzi postrzega perły jako finezyjne akcesoria, okazuje się, że włączenie ich do pielęgnacyjnych rytuałów zapewnia wymierne korzyści. 

suplement diety skóra

Proszek perłowy – właściwości i zastosowanie w Ajurwedzie i Tradycyjnej Medycynie Chińskiej

Z dobrodziejstw perły korzystała nawet Kleopatra, która oprócz sławnych kąpieli w mleku uwielbiała pielęgnacyjne rytuały wykorzystujące moc perełProszek perłowy był także znany w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej ok. 320 roku. Jedyna cesarzowa w historii Chin, Wu Zetian, używała go ze względu na jego piękno i właściwości. W tradycyjnej chińskiej kulturze zdrowie skóry było czczone, a perła była najlepszym lekarstwem naturalnym, wspomagającym osiągnięcie promiennego i młodego wyglądu. Medycyna chińska dostrzegła także zdolności adaptogenne perły i polecała je w stanach wzmożonego niepokoju czy stresu. Również Ajurweda wysoko ceniła perłę, wykorzystując ją m.in. do łagodzenia stanów zapalnych, ale również jako… afrodyzjak w tradycyjnych napojach miłosnych. 

suplement diety na skórę

Proszek perłowy – ekstrakt z perły jako nowoczesna suplementacja na piękną skórę

Starożytne mądrości znajdują potwierdzenie we współczesnej nauce. Perła ukrywa co najmniej 30 minerałów śladowych, a także wapń, żelazo, miedź, magnez, krzemionkę i selen, które są potrzebne dla utrzymania prawidłowej gospodarki hormonalnej, sprawnego układu odpornościowego i młodzieńczej skóry. Zawiera również, konchiolinę, aminokwas, który nadaje perłom uderzająco piękną luminescencję. W organizmie ludzkim to białko sprzyja zdrowemu wytwarzaniu kolagenu nadającego skórze promienny wygląd. W rzeczywistości wykazuje działanie podobne do keratyny – białka odpowiadającego za kondycję włosów, skóry i paznokci. To, co istotne, to fakt, że odżywienie i pozytywne zmiany zachodzą wewnątrz organizmu, ulepszając jego funkcjonowanie i wpływając na wygląd zewnętrzny.   

najlepszy suplement diety na skórę

Proszek perłowy - suplementy diety z perłą

Za granicą produkty z perłą można znaleźć na półce z nutraceutykami lub żywnością funkcjonalną i cieszą się wyraźnym powodzeniem. Od niedawna są również dostępne na naszym rynku. 

najlepsze suplementy diety na skórę

Perła – suplement diety na skórę ZOJO i jego zastosowanie w pielęgnacji urody

Perła ZOJO Beauty Elixirs pochodzi ze słodkowodnych farm. Łatwo rozpuszcza się w płynie i nie ma intensywnego smaku, więc stanowi dobry i bezsmakowy dodatek do wszystkich przepisów. Perłę można dodawać do smoothie, owsianki, mleka czy toniku, a niektórzy stosują ją również jako dodatek podczas aplikacji kremu, balsamu czy serum na skórę – wyjaśnia Marta Ravensdale, założycielka Zojo Beauty Elixirs


Obecnie ZOJO jako jedyne w Polsce wykorzystuje ją w tej formie i edukuje o  jej kosmetycznych właściwościach rozświetlających, wygładzających zmarszczki, rozstępy, blizny czy inne niedoskonałości skóry – dodaje. 

Proszek perłowy a aktywny styl życia

Proszek perłowy dobrze się sprawdzi przy aktywnym stylu życia. Pielęgnuje i odżywia skórę, jednocześnie działając jak naturalny filtr, chroniąc ją przed promieniami UV. Przyśpiesza gojenie ran – od drobnych uszkodzeń po nieestetyczne blizny, o które nietrudno podczas plenerowych szaleństw. Masa perłowa stosowana jest również na oparzenia i przebarwienia spowodowane nadmiernym opalaniem się. A fanatyczki kosmetycznych nowości zza oceanu twierdzą, że z powodzeniem można go mieszać z kremem BB, podkładem czy ulubionymi olejkami do pielęgnacji cery. Perła to zdecydowanie nowy must-have w pielęgnacji urody od wewnątrz

najlepszy suplement dla kobiet na skórę

Proszek perłowy od ZOJO starcza na 17 zastosowań. Do nabycia na zojoelixirs.com

Rozpocznij Twoją suplementację kolagenem. 

Wybierz swój suplement z kolagenem od ZOJO i dbaj o piękną skórę, włosy i paznokcie od wewnątrz:

The Collagen Formula

KOLAGEN W PROSZKU


 • Aż 10000mg wysokiej jakości hydrolizowanego kolagenu rybiego w proszku o niskiej masie cząsteczkowej. 
 • Do codziennego stosowania jako wsparcie dla pięknej skóry, włosów i paznokci. 
 • Dobry smak, czysty skład, gwarantowane efekty w ciągu 3 miesięcy lub zwrot pieniędzy

Collagen Beauty Booster

KOLAGEN W PŁYNIE


 • Kolagen do picia z witaminą C i kwasem hialuronowym do codziennego stosowania jako wsparcie dla pięknej skóry, włosów i paznokci.
 • Kolagen to naturalny składnik skóry, włosów i paznokci. Odpowiada za promienną i jędrną skórę, mniejszą widoczność drobnych zmarszczek, mocne, gęste i lśniące włosy, a także wzmacnia stawy i paznokcie, wspomagając ich wzrost i zapobiegając ich łamaniu.

Agata Elandt