najmocniejszy kolagen na skórę i włosy

Najmocniejszy kolagen na skórę, włosy, paznokcie i stawy - jak wybrać najmocniejszy kolagen?

Najmocniejszy kolagen do picia


Jak wybrać najmocniejszy kolagen do picia? - jak wybrać? 


Najmocniejszy kolagen to ten, który przyjmujesz regularnie. Nawet najlepszy i najmocniejszy kolagen do picia nie pomoże przy braku regularności. Gdyby tylko można było zatrzymać czas… - to marzenie nie jednej z nas, prawda? Jednak na ten moment niemożliwe do zrealizowania, dlatego chyba nie ma sensu poświęcać mu zbyt wiele czasu. Bo czasu przecież nie da się zatrzymać i dobrze o tym wiemy, ale sam proces starzenia, czyli de facto upływu czasu można spowolnić. Mamy na to kilka sprawdzonych sposobów i chętnie się nimi z Tobą podzielimy.


Zdrowy tryb życia, odpowiednio zbilansowana dieta, umiarkowana aktywność fizyczna – to wszystko niezbędne i sprawdzone elementy spowolnienia procesu starzenia. Do tej grupy zaliczyć można także kosmetyki czy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Jest jeszcze on – kolagen,  nazywany składnikiem, a nawet eliksirem młodości.

Z tego artykułu dowiesz się:

 1. Jak wybrać najmocniejszy kolagen na skórę i włosy

 2. Jaki kolagen jest najlepszy na skórę, włosy, paznokcie i stawy

 3. Kiedy zaczyna brakować kolagenu

 4. Dlaczego kolagen jest kluczowy dla skóry i włosów

 5. Jaki jest najlepszy kolagen jaki dała nam natura

 6. Dlaczego nawet najmocniejszy kolagen z czasem ulega degradacji

 7. Jaki kolagen jest najlepszy - który typ i jaki rodzaj kolagenu wybrać

 8. Jaki jest najlepszy kolagen w kosmetykach na skórę

 9. Gdzie można znaleźć najmocniejszy kolagen

 10. Jaka jest dieta bogata w najlepszy kolagen

 11. Najmocniejszy kolagen w kosmetologii i medycynie estetycznej

 12. Najlepszy kolagen - jaki? Rybi czy wołowy?

 13. Który kolagen jest najlepszy i najmocniejszy: do picia czy w kapsułkach?

 14. Kiedy najlepiej rozpocząć suplementację kolagenu?

 15. Najlepszy kolagen to duet doskonały, czyli kolagen i witamina C

 16. Jak najlepiej przechowywać kolagen żeby był najmocniejszy?

najmocniejszy kolagen

Kolagen do picia - zobacz też:

The Collagen Formula

KOLAGEN W PROSZKU DO PICIA


10000mg wysokiej jakości hydrolizowanego kolagenu rybiego o niskiej masie cząsteczkowej. Do codziennego stosowania jako wsparcie dla pięknej skóry, włosów i paznokci. Super smak, czysty skład i gwarantowane efekty.

"Zażywałam już wiele preparatów z kolagenem ale po żadnym nie zauważyłam tak spektakularnych efektów jak po ZOJO"

Źródło: Customer Survey October 2022

Jak wybrać najmocniejszy kolagen na skórę i włosy?

Braki kolagenu pojawiające się wraz z wiekiem najszybciej widać na skórze naszej twarzy i szyi. Bez niego staje się ona wiotka, obwisła, traci napięcie, a na jej powierzchni pojawiają się zmarszczki. To dokonały moment, aby wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć działać. Warto przyjrzeć się swojej diecie – czy jest wystarczająco odżywcza i zawiera składniki, których spożycie przekłada się bezpośrednio na wygląd naszej skóry? Nie może w niej zabraknąć na przykład  ryb bogatych w witaminę E oraz NNKT – niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, które zadbają o odpowiednie nawilżenie. Kluczowa dla wyglądu skóry jest również odpowiednio dobrana pielęgnacja – i tu pojawiają się kosmetyki z kolagenem. Ale kolagen to także suplementacja, która może zapewnić Twojej skórze wygładzenie, sprężystość i pożądane napięcie

najmocniejszy kolagen

Najlepszy kolagen do picia dała nam natura

Kolagen to biało obecne praktycznie we wszystkich strukturach naszego ciała – ścięgnach, więzadłach, chrząstkach, kościach i w końcu skórze. Jest podstawowym składnikiem tkanki łącznej, która buduje wymienione wcześniej elementy. Spaja małe komórki w większą całość – tkani i narządy, czyli tworzy wnętrze naszego ciała. Kolagen śmiało można nazwać naturalnym, sprężystym rusztowaniem, które powoduje, że nasze narządy wewnętrzne – nerki, wątroba czy żołądek mogą być odpowiednio umocowane. Za jego produkuję odpowiadają fibroblasty, a do syntezy kolagenu niezbędna jest obecność witaminy C. Swoje właściwości kolagen wykorzystuje w nie jednej „słusznej sprawie” – wspomaga proces gojenia ran czy przyspiesza regenerację skóry po oparzeniach.

W naszym ciele nieustannie zachodzą procesy zniszczenia i odbudowy. To wpływa na zapotrzebowanie na kolagen, który produkowany jest na bieżąco i zużywany tam, gdzie akurat jest niezbędny. Na ten moment znamy ponad 20 rodzajów kolagenu, ale w skórze występują dwa jego typy -  I i III. Ten pierwszy to główny kolagen odpowiedzialny za szeroko rozumiane procesy budulcowe, natomiast III aktywnie działa przy ranach i tworzeniu się blizn. Nie bez znaczenia wydaje się fakt, że kolagen typu III i tak finalnie zostaje przebudowany do kolagenu typu I.

"Zojo było moim pierwszym spotkaniem z kolagenem. Przyszła pandemia i postanowiłam zadbać o odpowiednią suplementację. Zojo sprawdziło się idealnie, Polecam bardzo i dziękuję Zojo Team."

Źródło: Customer Survey October 2022

Najmocniejszy kolagen do picia na zmarszczki

Jednak dla wielu z nas, kolagen to przede wszystkim TEN wyjątkowy składnik, dzięki któremu nasza skóra jest jędrna, gładka i odpowiednio nawilżona. Ten efekt zawdzięczamy dwóm, głównym właściwościom charakterystycznym dla kolagenu, czyli elastyczności i rozciągliwości. Możemy rozpływać się w zachwytach nad jego działaniem, ale mamy także dowody, które je potwierdzają:) 


Kolagen to substancja absolutnie kluczowa dla naszej skóry – stanowi aż 70% białek, które ją budują. Jego wyjątkowa wytrzymałość jest dla naszej skóry ratunkiem – sprawia, że ona nie pęka i nie rozrywa się. Choć i w tym przypadku znamy określone wyjątki. W przypadku skrajnego naciągania skóry, dochodzi do mikro rozerwań, w wyniku których tworzą się rozstępy. Natomiast w przypadku uszkodzeń skóry mogą powstawać także blizny. Jak widać nikt, nawet kolagen nie jest w pełni doskonały:) 

najlepszy kolagen na zmarszczki

Najmocniejszy kolagen z czasem ulega degradacji - czas nie jest łaskawy dla kolagenu

Mówisz odmładzanie, myślisz – kolagen. I to się zgadza, bo kolagen, a właściwie jego brak jest „odpowiedzialny” (a przynajmniej częściowo) za postępujący proces starzenia się. Ale zacznijmy od początku…

Do 25. roku życia w naszym organizmie panuje „kolagenowa harmonia”, czyli tyle samo kolagenu ubywa, jak i jest produkowane. Dzięki temu nasza skóra jest odpowiednio jędrna, a nasze kości i stawy w pełni sprawne. Potem zaczyna się robić nieco gorzej, bo rocznie tracimy średnio 1% kolagenu. I nie chodzi tu tylko o jego ilość, ale też jakość. 


Istniejące włókna kolagenowe robią się coraz słabsze, a siatka ich wzajemnych połączeń coraz rzadsza. „Kolagenowe rusztowanie” zaczyna powoli się chwiać, a to powoduje, że skóra traci swoje młodzieńcze właściwości, a na jej powierzchni pojawiają się pierwsze zmarszczki. Gwałtowny spadek produkcji kolagenu następuje po 50. roku życia, a przekroczeniu 60. roku życia jego wytwarzanie zanika całkowicie. Oznacza to, że organizm nie nadąża już z produkcją kolagenu i więcej jego cząsteczek obumiera niż jest tworzonych. Zmiany w ilości kolagenu możemy obserwować dosłownie na własnej skórze. Traci ona swoją młodzieńczą jędrność, staje się odwodniona i pozbawiona blasku. Osłabieniu ulega także kondycja naszych włosów i paznokci, które z wiekiem stają się cieńsze i bardziej kruche.

najmocniejszy kolagen na skórę top 3

Pojawiające się z wiekiem zaburzenia w produkcji kolagenu nieuchronnie prowadzą do jego niedoborów. Te z kolei powodują realne problemy zdrowotne. Bo utrata kolagenu zmienia nie tylko nasz wygląd zewnętrzny, ale wiąże się także z różnymi – często nieprzyjemnymi dolegliwościami. Jedną z nich są choroby stawów, czyli ruchomych połączeń naszych kości. Kolagen ma za zadanie produkować odpowiednią ilość mazi stawowej, wpływa też na twardość i elastyczność chrząstki. Jeśli jest go zbyt mało, to nasze kości nie są odpowiednio zabezpieczone, ocierają się o siebie, a to powoduje ból praktycznie przy każdym ruchu. W dalszej perspektywie niedobory kolagenu  mogą zwiększać ryzyko złamań kości i powodować problemy ze stawami i z poruszaniem się.


Nie tylko czas jest wrogiem kolagenu. Do niszczenia włókien kolagenowych obecnych w naszym ciele może dochodzić także pod wpływem m.in. określonych chorób, przewlekłego stresu, nadmiernej ekspozycji na słońce lub palenia papierosów. Właśnie dlatego dla zachowania młodego i promiennego wyglądu tak ważna jest całość naszego stylu życia.

Najlepszy kolagen w kosmetykach dla skóry

Składnik wielu kremów, serów czy maseczek do twarzy, których etykiety obiecują nam młody i promienny wygląd skóry praktycznie od ręki. Warto jednak wiedzieć, że cząsteczka kolagenu jest zbyt duża, aby przeniknąć do głębszych warstw naszej skóry, choć to wcale nie oznacza, że nie działa. Nawet najlepszy kolagen zawarty w kosmetykach nie zastąpi ani nie uzupełni deficytu tego naturalnego – powstającego w naszym organizmie. Ale wytworzy na powierzchni skóry hydrofilowy filtr, który zapobiegnie utracie wody i zwiększy poziom nawilżenia. To jeszcze nie wszystko, co kolagen potrafi. Dzięki swoim właściwościom przyspiesza regenerację skóry, poprawia jej jędrność i wyraźnie wygładza. Reguluje wydzielanie sebum oraz pomaga łagodzić podrażnienia. Kolagen to składnik wykorzystywany także w kosmetykach do pielęgnacji włosówKolagenowe szampony, odżywki czy maski mają za zadanie ułatwić rozczesywanie naszych włosów, nadać im połysk i zmniejszyć ich skłonność do puszenia.

Kosmetyki są nieodłączną częścią naszego życia i nie wyobrażamy sobie, żeby mogło być inaczej. Ale ich użycie samo w sobie wcale nie jest gwarancją sukcesu. Piękny wygląd naszej skóry to proces, na który składa się kilka (a może nawet kilkanaście?) różnych czynników. Oprócz odpowiednio dobranych kosmetyków, warto zatem zadbać o:

 • unikanie nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV
 • ograniczenie obecności w diecie cukrów prostych
 • wypijanie odpowiedniej ilości wody – niezbędnej do utrzymania elastyczności włókien kolagenowych
 • unikanie stosowania używek

Gdzie można znaleźć najmocniejszy kolagen?

Utrata naturalnego kolagenu zobowiązuje nas do określonego działania – musimy na bieżąco dostarczać go swojemu ciału i to w różnej postaci. Najmocniejszaterapia kolagenowa” polega na tym, aby włączyć do swojego jadłospisu odpowiednią żywność, stosować wysokiej jakości suplementy oraz używać kosmetyków stymulujących odbudowę włókien kolagenowych

w czym jest kolagen

Dieta bogata w najlepszy kolagen

I tu mamy pewien problem – kolagen, owszem, jest zawarty w różnych produktach spożywczych, ale raczej takich, których nie jemy zbyt często, a czasem nawet wcale. Najlepszy kolagen bowiem znajduje się w żelatynie, kurzych łapkach, podrobach, które nie są stałymi elementami naszej codziennej diety. Oprócz tego zawierają duże ilości tłuszczu, którego nadmierne spożycie może skutkować wzrostem masy naszego ciała. Na szczęście nie tylko sam kolagen ratuje naszą skórę, stawy czy kości, ale również produkty bogate w witaminę C i E, które ograniczają proces zanikania tego białka. Jedzmy więc jak najwięcej warzyw, owoców, ryb, jaj, kiełków czy nasion roślin strączkowych, a pomożemy kolagenowi zachować dobrą formę.  

jaki jest najmocniejszy kolagen na skórę i włosy

Najmocniejszy kolagen w kosmetologii i medycynie estetycznej

Kolagen z powodzeniem stosowany jest jako wypełniacz zmarszczek, wykorzystuje się go również do rewitalizacji skóry w zabiegach takich jak mezoterapia. Kolagenowy preparat ma za zadanie nawilżyć naszą skórę oraz wyrównać jej powierzchnię, pozbawiając ją widocznych zmarszczek. W kosmetologii stosuje się także stymulatory pobudzające fibroblasty do produkcji naturalnego kolagenu w naszej skórze. Zabiegi z wykorzystaniem kolagenu dają szybkie, ale często niezbyt długotrwałe efekty. W przeciwieństwie do suplementacjikosmetyków, na których efekt finalny może i trzeba poczekać nieco dłużej, ale za to odpowiednio długo można się nim także cieszyć. I to bez bólu – dla samej skóry i naszego portfela. 

najmocniejszy kolagen na skórę włosy stawy

Suplementy z kolagenem - jesteśmy na tak!

Najlepszy kolagen na skórę i włosy – to sprzymierzeniec młodości zamknięty w codziennej dawce suplementu. Jest łatwy do spożycia, nie odrzuca swoim wyglądem czy zapachem, a przede wszystkim nie trzeba go przygotowywać, przyprawiać czy gotować. Wystarczy dodać porcję kolagenu do wody lub ulubionego napoju i to właściwie tyle. Proste, prawda? 

Najlepszy i najmocniejszy kolagen: jaki? rybi czy wołowy?

Zwycięzca może być jeden i akurat w przypadku suplementów jest to kolagen rybi. Dzięki swojej strukturalnej budowie oraz podobieństwu do kolagenu ludzkiego kolagen rybi cechuje wielokrotnie większa przyswajalność niż kolagenu wołowego. Co oczywiście przekłada się na lepsze efekty obserwowane na naszej skórze. Jednak kolagen rybi nie uzupełnia braków naszego – ludzkiego, tylko pobudza produkcję tego białka w naszym organizmie.


Z kolei jako składnik kosmetyków lepiej, według ekspertów, sprawdzi się kolagen wołowy. Jest też kolagen dla wegan, czyli kolagen pochodzący ze ścian komórek alg. Jednak nie gwarantuje on tak dobrych efektów, jak kolagen pochodzenia zwierzęcego.

najmocniejszy kolagen na skórę włosy stawy jak wybrać najlepszy

Który kolagen jest najlepszy i najmocniejszy: kolagen do picia czy w kapsułkach?

A może jednak kolagen w proszku? Bez obaw, każdy znajdzie coś dla siebie. Na rynku dostępne są suplementy z kolagenem w kapsułkach, tabletkach, w formie proszku do rozpuszczania w wodzie lub dodawania do koktajli, a nawet kolagen do picia w płynie. Nie sama forma kolagenu jest najważniejsza, a bardziej zawartość. Suplement powinien zawierać dużą dawkę kolagenu, czyli co najmniej 400 mg, a on sam powinien być pochodzenia rybiego, występować w postaci hydrolizowanej oraz mieć niską masę cząsteczkową. Wszystkie te czynniki wpłyną na  jego lepsze wchłanianie. 

jaki jest najmocniejszy kolagen

Kiedy najlepiej rozpocząć suplementację kolagenu?

Można śmiało stwierdzić, że suplementy kolagenu mają coś do zaoferowania każdemu – niezależnie od wieku. Jednak zdecydowanie częściej sięgają po nie kobiety, które ukończyły 25. rok życia, a na ich skórze zaczęły się pojawiać pierwsze oznaki starzenia. Początkowo bardzo delikatne i subtelne, ale uciążliwe. Granica wieku będzie dobrym kryterium, które pozwoli nam rozpocząć suplementację kolagenem. Ale nie musi być jedynym. Kolagen sprawdzi się, jeśli zauważyłaś pogorszenie stanu swojej skóry, czyli gdy straciła ona jędrność i wymaganą gęstość. Będzie najlepszym uzupełnieniem diety, aktywności i masaży przy zmaganiach z cellulitem. Przyda się także wtedy, gdy zauważysz, że Twoje włosy są osłabione i straciły dawny blask. Ale z powodzeniem mogą go stosować również osoby po urazach, operacjach czy z problemami stawowo-mięśniowymi. Wspomoże też regenerację u osób aktywnych fizycznie. 

najmocniejszy kolagen najlepszy kolagen

Najmocniejszy kolagen to duet doskonały, czyli kolagen i witamina C

Nawet najlepszy i najmocniejszy kolagen może okazać się nic nie warty, jeśli jednocześnie nie będziemy dostarczać odpowiedniej ilości witaminy C. To właśnie ona jest niezbędna do syntezy kolagenu wewnątrz naszego organizmu. Dlatego witamina C powinna być stałym i obowiązkowym składnikiem naszej diety. Tym bardziej, że jest ona tak łatwo dostępna  – występuje m.in. w czerwonej papryce, natce pietruszki czy tak pysznych owocach jagodowych, na które sezon trwa w najlepsze. Dobrze jest również, kiedy witamina C jest jednym ze składników kolagenowego suplementu. A jeśli nie jest, to nic straconego. Wystarczy, że do wody, w której rozpuszczasz kolagen dodasz trochę soku z cytryny. Lepszy smak i działanie gwarantowane. 

Jak najlepiej przechowywać kolagen żeby był najlepszy?

Najważniejsza dla kolagenu, a właściwie dla jego wyjątkowej struktury potrójnej helisy jest temperatura. Nie może być ona zbyt niska, ani zbyt wysoka, ponieważ mogłaby doprowadzić do utraty aktywności biologicznej kolagenu. Jaka zatem powinna być? Idealna temperatura do przechowywania suplementów kolagenu naturalnego mieści się w przedziale 5-28 stopni. Nie trzymaj kolagenu w łazience – obok prysznica czy wanny, bo te miejsca są narażone na duże wahania temperatur. Trzymanie kolagenu w lodówce również może przynieść więcej szkody niż pożytku i doprowadzić do zniszczenia jego struktury.


Piękno to nie tylko to, co widzimy na zewnątrz, ale przede wszystkim to, co udało nam się wypracować wewnątrz naszego ciała. Nawet najlepsze kremy i najmocniejszy kolagen nie pomogą, jeśli organizm jest zaniedbany od środka – nie dostarczamy mu dobrej jakości pożywienia oraz nie uzupełniamy istniejących braków. Suplementy Zojo powstały po to, aby zadbać o Wasze wewnętrzne piękno. Dostarczyć Wam najwyższej jakości składników oraz wyrównać niedobory. Ich stosowanie jest wstępem do zmiany w postrzeganiu procesu dbania o siebie. Właśnie dlatego każdy powinien ich spróbować. A Ty zdążyłaś już je poznać?

jaki najmocniejszy kolagen

Rozpocznij Twoją suplementację kolagenem. 

Wybierz swój suplement z kolagenem od ZOJO i dbaj o piękną skórę, włosy i paznokcie od wewnątrz:

The Collagen Formula

KOLAGEN RYBI DO PICIA W PROSZKU


 • Aż 10000mg wysokiej jakości hydrolizowanego kolagenu rybiego w proszku o niskiej masie cząsteczkowej. 
 • Do codziennego stosowania jako wsparcie dla pięknej skóry, włosów i paznokci. 
 • Dobry smak, czysty skład, gwarantowane efekty w ciągu 3 miesięcy.

Collagen Beauty Booster

KOLAGEN DO PICIA W PŁYNIE


 • Kolagen do picia z witaminą C i kwasem hialuronowym do codziennego stosowania jako wsparcie dla pięknej skóry, włosów i paznokci.
 • Kolagen to naturalny składnik skóry, włosów i paznokci. Odpowiada za promienną i jędrną skórę, mniejszą widoczność drobnych zmarszczek, mocne, gęste i lśniące włosy, a także wzmacnia stawy i paznokcie, wspomagając ich wzrost i zapobiegając ich łamaniu.

Pink Drink Beauty Latte

KOLAGENOWY DRINK Z KWASEM HIALURONOWYM I ASHWAGANDHĄ


 • Kolagen do picia - gotowa mieszanka różowego beauty latte z kwasem hialuronowym i ashwagandhą do codziennego stosowania jako wsparcie dla pięknej skóry, włosów i paznokci.
 • Wspierająca kondycję skóry i włosów alternatywa dla kawy i herbaty

Dagmara Widawska

Dziennikarz freelancer. Fanka dietetyki i zdrowego żywienia. Pisze dla nas już od 5 lat. Można śmiało powiedzieć, że o kolagenie nikt nie wie więcej niż ona. 

Dowiedz się więcej

Badania naukowe dotyczące suplementacji kolagenu

An Overview of the Beneficial Effects of Hydrolysed Collagen as a Nutraceutical on Skin Properties: Scientific Background and Clinical Studies Sara Sibilla1,* , Martin Godfrey1 , Sarah Brewer2 , Anil Budh-Raja3 and Licia Genovese

https://benthamopen.com/contents/pdf/TONUTRAJ/TONUTRAJ-8-29.pdf

Effects of hydrolyzed collagen supplementation on skin aging: a systematic review and meta-analysis

Roseane B de Miranda 1 2Patrícia Weimer 3Rochele C Rossi 2

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33742704/

A Collagen Supplement Improves Skin Hydration, Elasticity, Roughness, and Density: Results of a Randomized, Placebo-Controlled, Blind Study

Liane Bolke 1Gerrit Schlippe 2Joachim Gerß 3Werner Voss 4

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31627309/

Oral intake of specific bioactive collagen peptides reduces skin wrinkles and increases dermal
matrix synthesis

E Proksch 1M SchunckV ZagueD SeggerJ DegwertS Oesser

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24401291/

A Collagen Supplement Improves Skin Hydration, Elasticity, Roughness, and Density: Results of a Randomized, Placebo-Controlled, Blind Study

Liane Bolke,1 Gerrit Schlippe,1 Joachim Gerß,2 and Werner Voss1,*

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6835901/

Daily oral supplementation with collagen peptides combined with vitamins and other bioactive compounds improves skin elasticity and has a beneficial effect on joint and general wellbeing

Anna
Czajka
 1Ewa
M Kania
 2Licia
Genovese
 3Andrea
Corbo
 4Giovanni
Merone
 5Cecilia
Luci
 6Sara
Sibilla
 7

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30122200/

Oral collagen supplementation for skin aging: A fad or the future?

Nikita Jhawar 1Jordan V Wang 2Nazanin Saedi 2

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31411379/

A Dermonutrient Containing Special Collagen Peptides Improves Skin Structure and Function: A Randomized, Placebo-Controlled, Triple-Blind Trial Using Confocal Laser
Scanning Microscopy on the Cosmetic Effects and Tolerance of a Drinkable Collagen Supplement

Sabrina Laing 1Stephan Bielfeldt 1Carolin Ehrenberg 1Klaus-Peter Wilhelm 1

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32017646/

A Review of the Effects of Collagen Treatment in Clinical Studies

Hsiuying Wang

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8620403/

A randomized, triple-blind, placebo-controlled, parallel study to evaluate the efficacy of a
freshwater marine collagen on skin wrinkles and elasticity

Malkanthi Evans 1Erin D Lewis 1Nisrine Zakaria 1Tetyana Pelipyagina 1Najla Guthrie 1

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32799362/

Skin collagen through the
lifestages: importance for skin health and beauty

David M. Reilly1, Jennifer Lozano2

https://parjournal.net/article/view/3863

Oral Supplementation with Hydrolyzed Fish Cartilage Improves the Morphological and Structural Characteristics of the Skin: A Double-Blind, Placebo-Controlled Clinical Study

Patrícia Maria Berardo Gonçalves
Maia Campos
 1Rodolfo Scarpino Barboza Franco 1Letícia Kakuda 1Gabriel Fernandes
Cadioli
 1Gabriela Maria
D'Angelo Costa
 1Elodie Bouvret 2

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34443468/

Oral Collagen Drink for Antiaging: Antioxidation, Facilitation of the Increase of Collagen Synthesis, and Improvement of Protein Folding and DNA Repair in Human Skin
Fibroblasts

Ping Lin 1Nan Hua 2Yu-Chen Hsu 3Kai-Wen Kan 3Jia-Haur Chen 3Yung-Hao Lin 4Yung-Hsiang Lin 1Chen-Meng Kuan 1

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32454944/

The effect of oral collagen peptide supplementation on skin moisture and the dermal collagen network: evidence from an ex vivo model and randomized, placebo-controlled
clinical trials

Jérome Asserin 1Elian Lati 2Toshiaki Shioya 3Janne Prawitt 4

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26362110/

Effects of hydrolyzed collagen supplementation on skin aging: a systematic review and meta-analysis

Roseane B de Miranda 1 2Patrícia Weimer 3Rochele C Rossi 2

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33742704/

Collagen supplementation for skin health: A mechanistic systematic review

Meisam Barati 1Masoumeh Jabbari 2Roya Navekar 3Fariba Farahmand 4Reihaneh Zeinalian 5Ammar Salehi-Sahlabadi 6Nasrin Abbaszadeh 5Amin Mokari-Yamchi 2Sayed Hossein Davoodi 7

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32436266/

A Nutritional Supplement Formulated with Peptides, Lipids, Collagen and Hyaluronic Acid Optimizes Key Aspects of
Physical Appearance in Nails, Hair and Skin

Michelle R. Yagoda MD1 * and Eugene H. Gans PhD2

https://www.longdom.org/open-access-pdfs/a-nutritional-supplement-formulated-with-peptides-lipids-collagen-and-hyaluronic-acid-optimizes-key-aspects-of-physical-appearance-in-nails-hair-and-skin-2155-9600.S5-002.pdf

Oral Intake of Low-Molecular-Weight Collagen Peptide Improves Hydration, Elasticity, and Wrinkling in Human Skin: A Randomized, Double-Blind, Placebo-Controlled Study

Do-Un Kim 1Hee-Chul Chung 2Jia Choi 3Yasuo Sakai 4Boo-Yong Lee 5

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29949889/

Oral Intake of Enzymatically Decomposed AP Collagen Peptides Improves Skin Moisture and Ceramide and Natural Moisturizing Factor Contents in the Stratum Corneum

Kyoungmi Jung 1Seung-Hun Kim 1Kyung-Mi Joo 1Sung-Hwan Lim 1Jin-Hee Shin 2Jonghwa Roh 1Eunjoo Kim 1Chan Woong Park 1Wangi Kim 1

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34959923/

Four-weeks daily intake of oral collagen hydrolysate results in improved skin elasticity, especially in sun-exposed areas: a randomized, double-blind, placebo-controlled trial

Wich Sangsuwan 1Pravit Asawanonda 1

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32009486/

Oral intake of specific bioactive collagen peptides reduces skin wrinkles and increases dermal
matrix synthesis

E Proksch 1M SchunckV ZagueD SeggerJ DegwertS Oesser

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24401291/

Zobacz też