kolagen rybi

Kolagen rybi - właściwości, działanie, stosowanie, efekty

Kolagen rybi - właściwości, działanie, stosowanie, efekty


Kolagen rybi, inaczej kolagen morski, czy wołowy? Który jest lepszy? 


Kolagen rybi czy kolagen wołowy? Jaka jest różnica i który jest lepszy?

Kolagen rybi - czy faktycznie jest najlepszy? „Pojedynek” między kolagenem rybim a wołowym może mieć tylko jednego zwycięzcę i jest nim kolagen pochodzenia rybiego. Ale właściwie dlaczego? Zawdzięcza to swojej strukturalnej budowie oraz podobieństwu do kolagenu ludzkiego. Te czynniki składają się na jego dobrą przyswajalność, która w porównaniu do kolagenu wołowego jest wielokrotnie wyższa, a efekty stosowania zdecydowanie lepsze.

Z tego artykułu dowiesz się:

 1. Co to jest kolagen rybi

 2. Czy kolagen rybi to to samo co kolagen morski

 3. Jakie są właściwości kolagenu rybiego

 4. Jak stosować kolagen rybi

 5. Kolagen rybi - dawkowanie

 6. Kolagen rybi czy kolagen wołowy - który jest lepszy

 7. Czym kolagen rybi różni się od wołowego

 8. Kolagen rybi - rekomendowane produkty

kolagen rybi jaki wybrać

Zobacz też:

The Collagen Formula

KOLAGEN RYBI W PROSZKU DO PICIA


10000mg wysokiej jakości hydrolizowanego kolagenu rybiego o niskiej masie cząsteczkowej. Do codziennego stosowania jako wsparcie dla pięknej skóry, włosów i paznokci. Super smak, czysty skład i gwarantowane efekty.

"Zażywałam już wiele preparatów z kolagenem ale po żadnym nie zauważyłam tak spektakularnych efektów jak po ZOJO"

Źródło: Customer Survey October 2022

Kolagen rybi czy wołowy - czym się różnią?

Kolagen rybi pozyskuje się z ryb, a właściwie z ich skór, które poddawane są odpowiednim procesom. Pozyskiwanie kolagenu z ryb jest najbardziej wydajnym sposobem jego produkcji. W suplementach kolagen rybi często występuje w formie hydrolizatu, co oznacza, iż został poddany procesowi hydrolizacji. Proces ten polega na rozbiciu większych cząsteczek białka na pojedyncze aminokwasy, z których jest ono zbudowane. Taka forma kolagenu jest zdecydowanie łatwiejsza do strawienia w układzie pokarmowym, a przez to również szybciej wchłaniana. 


kolagen rybi do picia

"Dosypuję kolagen rybi do codziennego koktajlu i gotowe!"

Źródło: Customer Survey October 2022

Kolagen rybi a kolagen wołowy - jaka jest różnica?

Różnice między kolagenem wołowym a rybim dotyczą głównie właściwości włókien kolagenowych oraz metod pozyskiwania. Kolagen wołowy charakteryzuje się zdecydowanie większym usieciowaniem i wyższą temperaturą denaturacji, czyli utraty aktywności biologicznej białka. Co ciekawe, wraz z wiekiem zwiększa się stabilność włókien kolagenowych tego rodzaju kolagenu, czyli wzrasta jego gęstość i wytrzymałość. A jednocześnie zmniejsza się jego rozpuszczalność. W porównaniu do kolagenu wołowego, ten rybi jest znacznie mniej usieciowany, a co za tym idzie charakteryzuje się lepszą rozpuszczalnością. Te właściwości kolagenu rybiego pozwalają na jego łatwiejsze pozyskiwanie i wykorzystywanie takich metod, które nie uszkadzają włókien kolagenowych i umożliwiają zachowanie struktury potrójnej helisy. 

jaki kolagen rybi wybrać

"Łatwa forma podania kolagenu. Przyjemny smak i zapach"

Źródło: Customer Survey October 2022

Kolagen rybi i jego przewaga nad kolagenem wołowym

Kolagen wołowy jeszcze niedawno był powszechnie stosowany w zabiegach medycyny estetycznej jako wypełniacz zmarszczek czy bruzd nosowo-wargowych. Jednak obecnie ten składnik jest sukcesywnie wypierany przez preparaty na bazie m.in. kwasu hialuronowego, który charakteryzuje się większym bezpieczeństwem stosowania. Coraz rzadziej stosuje się go także w suplementach – nie dość, że ma mniejszą przyswajalność, to jeszcze jego spożycie jest mocno ograniczone. W końcu preparatów z kolagenem wołowym nie będą przyjmować ani weganie, ani wegetarianie. Oczywiście ten argument można  wykorzystać również w przypadku kolagenu rybiego, ale ten ma mocną przewagę dotyczącą jego dobrej przyswajalności. 

kolagen rybi ranking

"Bardzo cenię wysoką jakość produktów Zojo oraz ich zauważalną skuteczność. Chętnie do Was wracam:) "

Źródło: Customer Survey October 2022

kolagen rybi

Rozpocznij Twoją suplementację kolagenem rybim. 

Wybierz swój suplement z kolagenem rybim od ZOJO i dbaj o piękną skórę, włosy i paznokcie od wewnątrz:

The Collagen Formula

KOLAGEN RYBI W PROSZKU


 • Aż 10000mg wysokiej jakości hydrolizowanego kolagenu rybiego w proszku o niskiej masie cząsteczkowej. 
 • Do codziennego stosowania jako wsparcie dla pięknej skóry, włosów i paznokci. 
 • Dobry smak, czysty skład, gwarantowane efekty w ciągu 3 miesięcy.

Collagen Beauty Booster

KOLAGEN RYBI W PŁYNIE


 • Kolagen rybi do picia z witaminą C i kwasem hialuronowym do codziennego stosowania jako wsparcie dla pięknej skóry, włosów i paznokci.
 • Kolagen to naturalny składnik skóry, włosów i paznokci. Odpowiada za promienną i jędrną skórę, mniejszą widoczność drobnych zmarszczek, mocne, gęste i lśniące włosy, a także wzmacnia stawy i paznokcie, wspomagając ich wzrost i zapobiegając ich łamaniu.

Dagmara Widawska

Dziennikarz freelancer. Fanka dietetyki i zdrowego żywienia. Pisze dla nas już od 5 lat. Można śmiało powiedzieć, że o kolagenie nikt nie wie więcej niż ona.