najlepszy suplement na włosy

Najlepszy suplement na włosy - jaki jest najlepszy suplement na wypadanie włosów

Najlepszy suplement na włosy


Najlepszy suplement na włosy? Wielu twierdzi, że to właśnie kolagen. Poznaj ten niezwykły składnik i zobacz, jakie są konsekwencje niedoboru kolagenu we włosach. 

Z tego artykułu dowiesz się:


 1. dlaczego w przypadku kolagenu dieta bywa niewystarczająca;
 2. czy i jak kolagen może wpłynąć na wygląd oraz kondycję Twoich włosów;
 3. w jaki sposób kolagen wpływa na włosy;
 4. co kolagen ma wspólnego z glicyną i keratyną;
 5. jak niedobór kolagenu wpływa na wygląd i kondycję włosów;
 6. co to znaczy suplementować;
 7. jaki jest najlepszy suplement na włosy według nas. 
najlepszy suplement na włosy

Zobacz też:

The Collagen Formula

KOLAGEN W PROSZKU DO PICIA


10000mg wysokiej jakości hydrolizowanego kolagenu rybiego o niskiej masie cząsteczkowej. Do codziennego stosowania jako wsparcie dla pięknej skóry, włosów i paznokci. Super smak, czysty skład i gwarantowane efekty.

"Zażywałam już wiele preparatów z kolagenem ale po żadnym nie zauważyłam tak spektakularnych efektów jak po ZOJO"

Źródło: Customer Survey October 2022

Najlepszy suplement na włosy - jaki wybrać?

Gdy nawet najlepsza pielęgnacja nie wystarcza, przychodzi czas na suplementację. 


Piękny wygląd naszych włosów nie kończy się na ich zewnętrznej pielęgnacji. Wszelakie szampony, odżywki, maski są niezbędne, ale…nie zastąpią składników, które warto dostarczyć włosom od wewnątrz – z dietą lub suplementacją.


Nasze włosy wprost kochają zbilansowaną, różnorodną i kolorową dietę, a dokładniej wszystkie te składniki, których ona im dostarcza. Jeśli w ogóle dostarcza, bo to wcale nie musi być takie oczywiste. Jednym z takich „dyskusyjnych” składników jest kolagen, którego nie znajdziemy w warzywach, owocach i innych tego typu zdrowych produktach. Wręcz przeciwnie! Źródłem kolagenu w diecie są kostne wywary, mięsne galaretki, kurze łapki – wszystko to, czego raczej unikamy. Dlatego jeśli chodzi o kolagen, to raczej ciężko jest nam zalecać uzupełnianie go wraz z dietą. Może właśnie w odpowiedzi na te potrzeby powstały one – suplementy kolagenu?

najlepszy suplement na wypadające włosy

Czy kolagen to faktycznie najlepszy suplement na włosy?

Kolagen nieodłącznie kojarzony jest ze stanem i wyglądem naszej skóry. Nie można się temu dziwić, w końcu kolagenowe białko jest jednymi z ważniejszych jej składników. Im więcej kolagenu, tym skóra jest bardziej gładka, sprężysta, nawilżona. Przy głębszych urazach, włókna kolagenowe wręcz zastępują komórki skóry, tworząc blizny. Skoro kolagen jest tak ważny dla skóry, to czy będzie równie dobry dla jej wytworów, czyli włosów i paznokci?

"Zojo było moim pierwszym spotkaniem z kolagenem. Przyszła pandemia i postanowiłam zadbać o odpowiednią suplementację. Zojo sprawdziło się idealnie, Polecam bardzo i dziękuję Zojo Team."

Źródło: Customer Survey October 2022

Kolagen i włosy – co je łączy?

Kolagen jest składnikiem obecnym w naszych mieszkach włosowych, ale nie odpowiada bezpośrednio za budowę włosa. Jest jednak coś, co nierozerwalnie łączy kolagen oraz keratynę – główne białko tworzące włos i jest to glicyna – aminokwas, który znajdziemy w obu tych białkach. Gdyby nie ona, kto wie, jak wyglądałyby nasze włosy i z czego byłby zbudowany zarówno sam kolagen, jak i keratyna. Ten aminokwas jest jak „zastrzyk” witalności, siły i odżywienia dla cebulek naszych włosów. Kolagen wpływa również na poziom nawilżenia, strukturę czy elastyczność włosa. Jeśli organizm ma go pod dostatkiem, to  z jego dobrodziejstw mogą korzystać także włosy. Szkoda, że kolagenowe rezerwy ubywają powoli już od 25 roku życia.

jaki najlepszy suplement na włosy

Włosowy team doskonały, czyli kolagen – keratyna – glicyna

Glicyna jest kluczowym składnikiem budulcowym zarówno kolagenu, jak i keratyny. Cząsteczka kolagenu zamknięta w suplemencie, kiedy trafi do wewnątrz naszego organizmu, rozkładana jest na mniejsze części – aminokwasy. Jednym z nich jest właśnie glicyna, która może być wykorzystana do syntezy keratyny, czyli białka budulcowego włosa. Ta zależność powoduje, iż kolagenowe suplementy działają dwojako - zarówno na żywe części mieszka włosowego jak i na prawidłową budowę struktury białkowej. A najważniejsze jest to, że finalnie (i realnie!) wpływają na wygląd naszych włosów i ich kondycję.

najlepszy suplement na wypadające włosy

Najlepszy suplement na włosy od natury - niedobór kolagenu i jego konsekwencje widoczne na włosach

Skoro ubytek kolagenu tak źle wpływa na kondycję i wygląd naszej skóry, to chyba logiczne jest, iż na jej wytwory również oddziałuje. Włosy pozbawione kolagenu stają się przesuszone, rozdwajające i bardziej łamliwe. Nic dziwnego, skoro to kolagen zapewnia im pożądaną odporność na czynniki zewnętrzne i chroni przed odkształceniami. Dobrze wiemy, że włosy nie mają z nami łatwo, więc kolagenowa ochrona jest dla nich prawdziwym dobrodziejstwem.

Wysoka temperatura, zabiegi stylizacyjne, zbyt mocne spinanie i wiązanie – wszystko to ma ogromne znaczenie dla kondycji włosów. Oprócz tych czynników zewnętrznych są jeszcze wewnętrzne, takie jak: poziom hormonów, obecność składników odżywczych czy określone niedobory. Jak zatem pogodzić to wszystko i uratować włosy przed zniszczeniami?

Najlepszy suplement na włosy to ten, który w nich naturalnie występuje - suplementuj, czyli uzupełniaj

Tam, gdzie dieta będzie niewystarczająca, tam należy włączyć suplementację. W teorii to rozwiązanie wydaje się proste, jednak praktyka to coś zupełnie innego. Suplementy diety to nie cukierki, które możemy przyjmować bez ograniczeń. Nie wybieramy ich także na podstawie wyglądu opakowania czy smaku. Każda suplementacja powinna mieć swoje uzasadnienie i to poparte konsultacją z lekarzem i odpowiednimi badaniami. Jak jest naprawdę? Wszyscy wiemy, bo przecież suplementy stosujemy. O ile preparaty takie jak kolagen raczej nam nie zaszkodzą, gdyż z tym składnikiem ciężko przesadzić. To już przyjmowane w zbyt dużych ilościach witaminy i składniki mineralne będą miały działanie negatywne, a czasem nawet toksyczne.

Suplementacja kolagenem raczej nie generuje skutków ubocznych, w końcu po tym, jak trafi on do wnętrza naszego ciała, zostaje szybko rozłożony na aminokwasy. Jednak zgodnie z dewizą, iż wszystko w nadmiarze szkodzi, warto stosować się do zaleceń producenta, czyli nie przekraczać dawki kolagenu, która podana jest na opakowaniu.

najlepszy suplement na wypadanie włosów

Najlepszy suplement na włosy - prosty skład to klucz do sukcesu

Na pierwszym miejscu w składzie suplementu, na który się zdecydujesz powinien być kolagen, a potem długo, długo nic. Kolagen nie potrzebuje towarzystwa konserwantów, sztucznych barwników i innych tego typu dodatków. Kolagen po prostu lubi minimalizm. Jest jeden składnik, z którym kolagen wyjątkowo dobrze się czuje i współpracuje i jest to witamina C. Jej obecność w preparacie kolagenu jest dobrowolna i zależy tylko i wyłącznie od dobrej woli producenta, ale… Jeśli w Twoim suplemencie jej nie ma, nie musisz się martwić. Witamina C to raczej powszechny składnik naszej codziennej diety, a przynajmniej mamy taką nadzieję. Wystarczy, że dawkę kolagenowego suplementu spożyjesz w towarzystwie soku z cytryny, aronii lub natki pietruszki. I już - porządna dawka witaminy C gwarantowana!

suplement na włosy

Najlepszy suplement na włosy – ilość kolagenu w suplemencie

Oprócz tego, że musimy zwrócić uwagę na obecność substancji dodatkowych w suplemencie kolagenu, to skupmy się też na jego zawartości, czyli konkretnej liczbie, tzw. dawce kolagenu w kolagenie. Suplement kolagenu powinien zawierać co najmniej 2500 mg kolagenu w dziennej dawce przeznaczonej do spożycia. Gdy preparat będzie zawierał zbyt mało kolagenu, to żeby miał on szansę działać tak, jak tego od niego oczekujemy, będziemy musieli przyjmować go częściej. To z biegiem czasu może stać się po prostu uciążliwe i powiedzmy sobie szczerze – przede wszystkim nieekonomiczne.

suplement na włosy jaki

Najlepszy suplement na włosy – pochodzenie kolagenu zawartego w preparacie

Chyba nie ma w tym nic dziwnego, że decydując się na zakup określonego preparatu z kolagenem, chcemy dokładnie wiedzieć co się w nim znajduje. Zależy na tym, aby kolagen, który będziemy suplementować był pozyskiwany ze sprawdzonych źródeł – ryb żyjących w czystych, morskich wodach. Stawiamy na kolagen morski, gdyż jego struktura jest najbardziej zbliżona do naszego – ludzkiego, a przez to zdecydowanie lepiej się przyswaja i w konsekwencji także działa.

suplement na wypadające włosy

Najlepszy suplement na włosy – postać kolagenu

Suplementy kolagenu są dopasowane do potrzeb praktycznie każdego. Kolagen występuje w postaci tabletek, kapsułek, proszku, płynu, żelu, czyli praktycznie każdej. Każda z tych form ma oczywiście swoje plusy, jak i minusy, choć przecież to, co dla jednego będzie pozytywne, dla drugiego już nie musi. I odwrotnie. Dlatego nie sugerujcie się tym, jaki suplement kolagenu przyjmuje przyjaciółka, a raczej poszukajcie takiego, który będzie idealnie dopasowany do waszych indywidualnych potrzeb.

suplement na wypadanie włosów

Najlepszy suplement na włosy – forma kolagenu 


Kolagen w suplemencie może występować w formie hydrolizowanej lub liofilizowanej. Hydrolizowany kolagen to taki, który został rozbity na mniejsze cząsteczki – aminokwasy, przez co zdecydowanie lepiej się wchłania. Z kolei liofilizowany to ten, z którego odparowano wodę. Spośród tych dwóch wybieramy zdecydowanie kolagen hydrolizowany, który ma po prostu dużo lepszą wchłanialność. 


Najlepszy suplement na włosy – działanie kolagenu 


Marzysz o gładkich, lśniących włosach, które nie wypadają wraz z każdym posunięciem szczotki? Postaw na najlepszy suplement na włosy naturalnie w nich wystepujący, czyli kolagen, który zadba o kondycję Twoich włosów, a nawet pobudzi wzrost tych nowych. Kolagen, a dokładniej aminokwasy, które go budują będą jak energetyczny zastrzyk dla cebulek włosowych, które dzięki niemu odżyją i zregenerują się. Oprócz tego, kolagen zapewni włosom ochronę przed czynnikami zewnętrznymi i odkształceniami. Regularnie przyjmowany kolagen sprawi, że Twoje włosy będą dobrze nawilżone, elastyczne i po prostu piękniejsze.

Suplement idealny…istnieje

Dla każdego z nas idealny będzie znaczył coś innego, gdyż mamy różne potrzeby i borykamy się z różnymi problemami. Jednak możliwe jest, aby na tyle dobrze dopasować suplement do własnych upodobań, że będziemy mogli nazywać go idealnym. Idealnym dla siebie:)


Najlepszy suplement kolagenu na włosy to taki, który będziesz stosować regularnie, bo tylko wtedy ma szansę naprawdę zadziałać. Dlatego przed wyborem suplementu kolagenu, zastanów się nad kryteriami, które powinien spełnić. Niech forma, w której występuje suplement kolagenu będzie dopasowana do Twojego trybu życia i upodobań. Jeśli na przykład nie lubisz łykać tabletek, to nie zmuszaj się do tego. Wybierz taki suplement na włosy, który występuje w postaci proszku lub płynu. Dzięki temu zwiększysz szansę na to, że będziesz go przyjmować.

suplement na wypadanie włosów jaki

Najlepszy suplement na włosy od ZOJO - coś dla fanek klasyki, czyli Collagen Beauty Booster

Flagowy produkt Zojo i ulubiony wybór naszych klienetek. Charakteryzuje się pięknym i ekonomicznym opakowaniem, a w środku skrywa wysokiej jakości hydrolizowany, naturalny kolagen morski o niskiej masie cząsteczkowej i w formie płynu. Jakie są jego główne zalety?

 • To najlepszy suplement na włosy (i skórę), który wystarcza na 30 dni regularnego stosowania
 • Jedna jego porcja zawiera aż 10.000mg hydrolizowanego kolagenu morskiego
 • W składzie tego suplementu jest kolagen a także kwas hialuronowy, witamina C, krzemionka, biotyna, witamina B12 i miedź
 • Jego przygotowanie to tylko 3 kroki – nalej, zamieszaj i wypij
 • Działanie tego suplementu przetestowało i potwierdziło tysiące zadowolonych klientek

Polecane top 3 najlepsze suplementy na włosy z kolagenem z oferty ZOJO

The Collagen Formula

KOLAGEN W PROSZKU


 • Aż 10000mg wysokiej jakości hydrolizowanego kolagenu rybiego w proszku o niskiej masie cząsteczkowej. 
 • Do codziennego stosowania jako wsparcie dla pięknej skóry, włosów i paznokci. 
 • Dobry smak, czysty skład, gwarantowane efekty w ciągu 3 miesięcy lub zwrot pieniędzy

Collagen Beauty Booster

KOLAGEN W PŁYNIE


 • Kolagen do picia z witaminą C i kwasem hialuronowym do codziennego stosowania jako wsparcie dla pięknej skóry, włosów i paznokci.
 • Kolagen to naturalny składnik skóry, włosów i paznokci. Odpowiada za promienną i jędrną skórę, mniejszą widoczność drobnych zmarszczek, mocne, gęste i lśniące włosy, a także wzmacnia stawy i paznokcie, wspomagając ich wzrost i zapobiegając ich łamaniu.

Pink Drink Beauty Latte

KOLAGENOWE LATTE Z KWASEM HIALURONOWYM I ASHWAGANDHĄ


 • Kolagen do picia - gotowa mieszanka różowego beauty latte z kwasem hialuronowym i ashwagandhą do codziennego stosowania jako wsparcie dla pięknej skóry, włosów i paznokci.
 • Wspierająca kondycję skóry i włosów alternatywa dla kawy i herbaty
witaminy dla kobiet na wypadające włosy

Rozpocznij Twoją suplementację kolagenem. 

Wybierz swój suplement na włosy od ZOJO i dbaj o piękną skórę, włosy i paznokcie od wewnątrz.

Dagmara Widawska

Dziennikarz freelancer. Fanka dietetyki i zdrowego żywienia. Pisze dla nas już od 5 lat. Można śmiało powiedzieć, że o kolagenie nikt nie wie więcej niż ona.  

Dowiedz się więcej

Badania naukowe dotyczące suplementacji kolagenu

An Overview of the Beneficial Effects of Hydrolysed Collagen as a Nutraceutical on Skin Properties: Scientific Background and Clinical Studies Sara Sibilla1,* , Martin Godfrey1 , Sarah Brewer2 , Anil Budh-Raja3 and Licia Genovese

https://benthamopen.com/contents/pdf/TONUTRAJ/TONUTRAJ-8-29.pdf

Effects of hydrolyzed collagen supplementation on skin aging: a systematic review and meta-analysis

Roseane B de Miranda 1 2Patrícia Weimer 3Rochele C Rossi 2

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33742704/

A Collagen Supplement Improves Skin Hydration, Elasticity, Roughness, and Density: Results of a Randomized, Placebo-Controlled, Blind Study

Liane Bolke 1Gerrit Schlippe 2Joachim Gerß 3Werner Voss 4

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31627309/

Oral intake of specific bioactive collagen peptides reduces skin wrinkles and increases dermal
matrix synthesis

E Proksch 1M SchunckV ZagueD SeggerJ DegwertS Oesser

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24401291/

A Collagen Supplement Improves Skin Hydration, Elasticity, Roughness, and Density: Results of a Randomized, Placebo-Controlled, Blind Study

Liane Bolke,1 Gerrit Schlippe,1 Joachim Gerß,2 and Werner Voss1,*

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6835901/

Daily oral supplementation with collagen peptides combined with vitamins and other bioactive compounds improves skin elasticity and has a beneficial effect on joint and general wellbeing

Anna
Czajka
 1Ewa
M Kania
 2Licia
Genovese
 3Andrea
Corbo
 4Giovanni
Merone
 5Cecilia
Luci
 6Sara
Sibilla
 7

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30122200/

Oral collagen supplementation for skin aging: A fad or the future?

Nikita Jhawar 1Jordan V Wang 2Nazanin Saedi 2

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31411379/

A Dermonutrient Containing Special Collagen Peptides Improves Skin Structure and Function: A Randomized, Placebo-Controlled, Triple-Blind Trial Using Confocal Laser
Scanning Microscopy on the Cosmetic Effects and Tolerance of a Drinkable Collagen Supplement

Sabrina Laing 1Stephan Bielfeldt 1Carolin Ehrenberg 1Klaus-Peter Wilhelm 1

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32017646/

A Review of the Effects of Collagen Treatment in Clinical Studies

Hsiuying Wang

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8620403/

A randomized, triple-blind, placebo-controlled, parallel study to evaluate the efficacy of a
freshwater marine collagen on skin wrinkles and elasticity

Malkanthi Evans 1Erin D Lewis 1Nisrine Zakaria 1Tetyana Pelipyagina 1Najla Guthrie 1

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32799362/

Skin collagen through the
lifestages: importance for skin health and beauty

David M. Reilly1, Jennifer Lozano2

https://parjournal.net/article/view/3863

Oral Supplementation with Hydrolyzed Fish Cartilage Improves the Morphological and Structural Characteristics of the Skin: A Double-Blind, Placebo-Controlled Clinical Study

Patrícia Maria Berardo Gonçalves
Maia Campos
 1Rodolfo Scarpino Barboza Franco 1Letícia Kakuda 1Gabriel Fernandes
Cadioli
 1Gabriela Maria
D'Angelo Costa
 1Elodie Bouvret 2

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34443468/

Oral Collagen Drink for Antiaging: Antioxidation, Facilitation of the Increase of Collagen Synthesis, and Improvement of Protein Folding and DNA Repair in Human Skin
Fibroblasts

Ping Lin 1Nan Hua 2Yu-Chen Hsu 3Kai-Wen Kan 3Jia-Haur Chen 3Yung-Hao Lin 4Yung-Hsiang Lin 1Chen-Meng Kuan 1

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32454944/

The effect of oral collagen peptide supplementation on skin moisture and the dermal collagen network: evidence from an ex vivo model and randomized, placebo-controlled
clinical trials

Jérome Asserin 1Elian Lati 2Toshiaki Shioya 3Janne Prawitt 4

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26362110/

Effects of hydrolyzed collagen supplementation on skin aging: a systematic review and meta-analysis

Roseane B de Miranda 1 2Patrícia Weimer 3Rochele C Rossi 2

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33742704/

Collagen supplementation for skin health: A mechanistic systematic review

Meisam Barati 1Masoumeh Jabbari 2Roya Navekar 3Fariba Farahmand 4Reihaneh Zeinalian 5Ammar Salehi-Sahlabadi 6Nasrin Abbaszadeh 5Amin Mokari-Yamchi 2Sayed Hossein Davoodi 7

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32436266/

A Nutritional Supplement Formulated with Peptides, Lipids, Collagen and Hyaluronic Acid Optimizes Key Aspects of
Physical Appearance in Nails, Hair and Skin

Michelle R. Yagoda MD1 * and Eugene H. Gans PhD2

https://www.longdom.org/open-access-pdfs/a-nutritional-supplement-formulated-with-peptides-lipids-collagen-and-hyaluronic-acid-optimizes-key-aspects-of-physical-appearance-in-nails-hair-and-skin-2155-9600.S5-002.pdf

Oral Intake of Low-Molecular-Weight Collagen Peptide Improves Hydration, Elasticity, and Wrinkling in Human Skin: A Randomized, Double-Blind, Placebo-Controlled Study

Do-Un Kim 1Hee-Chul Chung 2Jia Choi 3Yasuo Sakai 4Boo-Yong Lee 5

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29949889/

Oral Intake of Enzymatically Decomposed AP Collagen Peptides Improves Skin Moisture and Ceramide and Natural Moisturizing Factor Contents in the Stratum Corneum

Kyoungmi Jung 1Seung-Hun Kim 1Kyung-Mi Joo 1Sung-Hwan Lim 1Jin-Hee Shin 2Jonghwa Roh 1Eunjoo Kim 1Chan Woong Park 1Wangi Kim 1

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34959923/

Four-weeks daily intake of oral collagen hydrolysate results in improved skin elasticity, especially in sun-exposed areas: a randomized, double-blind, placebo-controlled trial

Wich Sangsuwan 1Pravit Asawanonda 1

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32009486/

Oral intake of specific bioactive collagen peptides reduces skin wrinkles and increases dermal
matrix synthesis

E Proksch 1M SchunckV ZagueD SeggerJ DegwertS Oesser

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24401291/

Zobacz też