Joga - 10 zalet dla ciała i umysłu

Joga - 10 zalet dla ciała i umysłu

Joga - 10 zalet dla ciała i umysłu

Jedna z najstarszych metod treningu ciała oraz umysłu, a także filozofia indyjska oznaczająca kontrolę, ale też połączenie, jedność. Uprawiana i uwielbiana przez miliony osób na świecie, dlatego dziś chcemy was nieco zainspirować tym wspaniałym stylem życia.

suplementy-dla-kobiet-zalety-jogi

Joga może wnieść do naszego życia wiele korzyści, a my dziś przygotowałyśmy nasze TOP 10:

  1. Poprawa wydolności organizmu – joga sprawi, że Twoje mięśnie wydłużą się, wzmocnią oraz zwiększą swoją wytrzymałość.
  2. Opóźnienie procesów starzenia – pod wpływem jogi zwiększa się ilość antyoksydantów we krwi, a także obniża się poziom cholesterolu, glukozy, sodu i trójglicerydów. Dodatkowo zmniejsza ryzyko osteoporozy.
  3. Poprawa postawy ciała – dzięki praktyce asan, która wymaga utrzymywanie wyprostowanej sylwetki przestaniesz się garbić oraz pozbędziesz się bólu pleców.
  4. Poprawa koncentracji – regularne uprawianie jogi poprawia ukrwienie mózgu, stopień uwagi i koncentracji, dzięki czemu szybciej się uczymy i lepiej zapamiętujemy.
  5. Redukcja stresu – asany wyciszają system nerwowy, co prowadzi do zwiększonej stabilności emocjonalnej oraz psychicznej równowagi.
  6. Poprawa sprawności układu pokarmowego – ćwiczenie jogi przyspiesza trawienie oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób żołądkowo-jelitowych.
  7. Regulacja ciśnienia krwi – praktyka asan zwiększa ukrwienie i dotlenienie organizmu, dzięki czemu utrzymuje stały rytm serca oraz prawidłowe ciśnienie krwi.
  8. Pomoc w walce z kobiecymi dolegliwościami – joga pobudza gruczoły dokrewne takie jak jajniki, nadnercza, tarczycę oraz przysadkę, dzięki czemu reguluje gospodarkę hormonalną. Łagodzi bóle miesiączkowe i pomaga w walce z PMS.
  9. Ochrona przed chorobami cywilizacyjnymi – joga zmniejsza ryzyko zawału serca, miażdżycy, udaru, cukrzycy i otyłości. Pomaga także w leczeniu arytmii serca.
  10. Pomoc w walce z depresją – praktykowanie jogi pomaga uzyskać wewnętrzną równowagę, pozbyć się lęków oraz osiągnąć spokój.

Mamy nadzieję, że ten artykuł przekonał Cię do rozłożenia maty do jogi i zaczęcia nowej przygody z tym pięknym sportem. Pamiętaj – joga to 99% praktyki i 1% teorii*. A jeśli jeszcze nie masz maty do jogi zapraszamy Cię do odwiedzenia strony naszej siostrzanej marki Moonholi, gdzie znajdziesz najpiękniejsze maty do jogi w Polsce a także ubrania i akcesoria do jogi i fitness.

Sprawdź te artykuły jeśli interesuje Cię jaką matę do jogi wybrać albo jaka mata do jogi będzie najlepsza dla początkujących